şükela:  tümü | bugün
1302 entry daha
 • acilen kadro dışı kalması gereken futbolcu.

  https://twitter.com/…1905/status/916400467717922817
 • nuri şahin...

  sen bu ülke futbolunun başına gelmiş geçmiş en güzel şeysin. ama bu ülkede her güzel şey gibi, senin de değerin bilinmiyor. her kaliteli şey gibi kalitesizlerin arasında kaybolup gidiyorsun.

  17 yaşında dünyanın en yetenekli oyuncularından biri olarak gösterilirken, dünyanın milli takımlar düzeyindeki en iyi milli takımında oynama şansın varken, sen geldin milliyetçi duyguların sebebiyle türk milli takımını seçtin.

  eğer sen almanya milli takımını seçseydin şu anda belki de (ki hiç az bir ihtimal değildi) real madrid'de kroos'un yerine sen oynayacaktın. dünya kupasını, avrupa kupasını kaldıran milli takımın as oyuncularından biri olacaktın. ama sen ne yaptın ? geldin bu bok çukuruna girmeyi seçtin.

  almanya dünya kupasını aldığında telefonla seni arayıp "nuri, bak almanya'yı seçseydin şu anda dünya şampiyonu olmuştun" diyen arkadaşlarına "ama ben türk'üm" diye cevap verdin. işte sen böyle bir adamdın. ama yanıldığın nokta burası işini adam gibi yapanların el üstünde tutulduğu bir memleket değil.

  sen türk milli takımı'nı seçtin. gencecik yaşında euro 2008'e senin yerine 34'lük tümer metin çağırıldı.

  sen türk milli takımı'nı seçtin. seni ilk 11 başlattılar, yarıda çıktın, yerine ozan tufan girdi.

  sen ekmeğini kazandığın mesleğine saygı gösterdin, tatillerde bile özel antrenörle çalıştın. dört dil öğrendin. almanya'da büyümüş olmana rağmen, türkçe'yi bir çok doğma büyüme türk futbolcudan daha iyi konuştun, kendini daha iyi ifade ettin, ama iki kelimeyi bir araya getirmeyi beceremeyen adam'ların sesi senden daha çok çıktı.

  bugün üç - sıfır geride olduğunuz maçtaki surat ifaden her şeyi anlatıyo. aynı euro 2016'da ispanya maçından sonra ağlamak üzere şekilde verdiğin röportaj gibi.

  sen bu ülkeyi sevdin ama yanıldın nuri.

  iyiler hep başka taraflarda.
 • milli takım kaptanlık pazubandının koluna dövmelenmesi gereken futbolcu. onun yerine malesef şu sikik federasyon ve sikik tiplerle aynı döneme geldiği için büyük talihsizlik yaşıyor.

  ayrıca emekli olduktan sonra dortmund'un hocası olacak, veya en azından dortmund'da devam edecek orası kesin. değerini almanlar biliyor. duyumlar sağlam yerden.
31 entry daha