• ibrahim tatlises'in tahtini ele gecirdigi urfali ya da diyarbekirli türkücü...
 • bir zamanlar ibrahim tatlises'în oykundugu halk muzigi sanatcisi.ezo gelin turkusunu pek guzel yorumlar, urfalidir, gencliginde siklikla yore turkulerini dile getirmistir, sonrasinda iyice "arabesk" isler yapmistir.
 • gercek adı "nuri kaçtaş" olan türkücü.
 • kariyerinde ki doruk noktasini "senin en guzel yerin kahverengi gozlerin" diyerek yapmis bir halk ozanidir..oyle guzel soyler ki bu sarkiyi nuri bey(apartman yoneticisi gibi oluo nuri bey deyinde ahaha hayallah) kahverengi gozlerden diilde sanki sibirya kurdu gozleri...guzel sarki iste ne biliim ben seviorum..
 • kalp krizi gecirmis kisi
 • bir rivayete göre istanbul'a ilk kebabçi dükkanini açan kisiymis kendisi. istanbul'da kebabin miladini soran olursa nuri sesigüzel ile basladi diyebilrsiniz yani.
  meshur türkücülere , her türkülerine film yapma modasinin tavan oldugu 70lerde kendisi de otuzu askin filmde basrol oynamistir. dönemin en meshur en çitir aktristleriyle geçmistir kamera karsisina: tijen par, pervin par, selma güneri, ajda pekkan, nazan soray, fatma girik, selda alkor, sezer güvenirgil, zeynep aksu, esen püsküllü...
  sesi, kendisine seçtigi soyisim kadar güzeldir aslinda. ama kendisi iticidir. yasemin bozkurt'un kadinin sesi programina katilmisti bir keresinde. baskasina asik oldugunu anlatan bir kadina yaptigi yorum suydu : azmis bu kadin, azginliktan bu böyle.
  insan önce çuvaldizi kendine batirmali amma....
 • az önce tvde gördüğüm beni kıran abi. bir sinema programı, yeşilcam filmleri ile ilgili tek kişilik ropörtajlar yapılmış. nuri abiyle de konuşmuşlar anlatıyor "bir film cektik" diyor "hülya kocyiğitle ismi kara sevda". "filmde benim hikayem var gercek. filme dört kere gittim izlemek için her seferinde sonunu izlemeden çıktım tam dört kere. hala da izlemiş değilim filmin sonunu, izleyenler söylüyor sonunda şöyle oldu böyle oldu diye."

  ama güzel abim o filmde baş rol sensin ya! sen oynadın o filmde, sonu senin bildiğin, oynadığın son. süpriz yoktur bence.
 • muhteşem bir ingilizce parça seslendirmiş, aşmış türkücü, şarkıcı, süperstar.
  http://tinyurl.com/3dqtob
 • dün gece yayınlanan makina'da bir anısını anlatırken, "1964'ü 65'e bağlayan sene" diyerek, şahsımın bu zamana kadarki takvim bilgisini, tam da cumartesi'yi pazar'a 'bağlayan gün' allak bullak etmiş usta ses sanatçısı.
 • jibjabin piyasadaki en siki rakiplerinden.
  http://www.youtube.com/watch?v=nnk4krrj8dm
hesabın var mı? giriş yap