şükela:  tümü | bugün
 • konyaspor beşiktaş süper kupa maçında "nuriye semih yaşasın" pankartı açılarak "terör örgütü propagandası yapıldığı" gerekçesiyle 17 kişi hakkında yakalama kararı çıkarılması ve bir kişinin (volkan çalışkan) tutuklanması olayıdır.

  haklarında verilen bir mahkumiyet kararı olmayan insanların "örgüt militanı" ilan edilmesi de tutuklama gerekçesinde yer almış.

  inanılır gibi değil!

  an itibarıyla bir hukuk devletinde nuriye ve semih dahil edilerek işlenebilecek suçlar onlara terör örgütü üyesi diyerek hakaret, açlık grevini sürdürmeleri yönünde beyanda bulunarak (belki) intihara teşvik olabilecekken, yaşanılan şey inanılır gibi değil.

  http://m.abcgazetesi.com/…tina-tutuklama-61590h.htm

  ekleme: bağlantı
 • bu sabah gözaltına alınan 10 kişinin tutuklanmasıyla devam etmiştir.

  sürekli futbol hakkında yazılan sözlükte dikkat çekmemesi içler acısıdır.

  http://m.abcgazetesi.com/…a-10-tutuklama-61894h.htm
 • zaten hastanede ikisine de gerekli besinler verildi. açlıktan ölmek gibi bir şey yok.
 • "zoton hostonodo ökösono dö göroklö bösönlor vöroldo. oçlokton olmok göbö bör şöy yok"

  işte bunu söyleyen kımıl zararlılarıyla beraber yaşıyoruz. vah ki halimize!

  tanım: şaşırtmayan bir durum.
 • fasizmde ne yazik ki alisildik olan bir durum. isimlerinden bile korkuyorlar cunku biliyorlar yaptiklari haksizligin boyutunu.

  insanlari zorla ac birakiyorlar, butun is imkanlarini aliyorlar ve diyorlar ki susun oturun yerinize. susmayip oturan, aclik grevi yapan da tutuklaniyor.

  cunku ben ac birakirim diyor devlet ama sen ac kalamazsin. bu da boyle bir ikilem..
 • harika olay. bence tüm ülke sıraya dizilmeli ve "nuriye ve semih ölsün" demeyen teröristler hapse tıkılmalı.
 • 10 yıldır "akıl alır gibi değil" demekten bitap düştüm.
  berkinin anneciğinin kolunu kırıp ters kelepçe takarak 3 saat bekleten "talimat alanlar" ışid teröristinin üstünü aramadıkları için bir polis memurumuzu şehit ettiler. döviz açan da terörist di mi! allah belanızı verecek de hepimiz aynı gemideyiz hep beraber batacağız.
 • ilk tutuklanan kişi çok samimi arkadaşımdır.duyduğumda inanılmaz üzüldüm çünkü dünya iyisi bir insandır.evet marjinal görüşlüdür fakat doğayı ve özellikle hayvanları çok sever,ankara'daki sokak hayvanlarının çoğunu cebindeki paranın yarısına bir şeyler alıp doyurmuştur.asla şiddet yanlısı bir insan değildir.

  internette dolaşan diğer kişiler ifade vermeye kendileri gittiler kısmı uydurmacadır,zorla getirilmişlerdir.tutuklanan arkadaşımı yalnız bırakmışlardır.

  burada daha fazla bilgi vermenin arkadaşıma zarar vereceğini düşünüyorum fakat şahsi fikrim yaşama hakkını savunulan bir pankart yüzünden insanlar terör örgütü destekçiliği ile suçlayıp aynı maçta sahaya bıçak dalan kişi serbest bırakılıyorsa orada adaletten bahsetmek söz konusu olamaz.

  umarım bu yanlıştan bir anca önce dönülür.çünkü arkadaşımı dört duvar arasına kapatmak ona verilecek en büyük cezadır.diğer tutuklanan kişiler içinde dileğim aynı şekildedir.
 • hukuksuzluğun, kuralsızlığın zirve yaptığı bu ülkede artık şaşırmadığımız aksine alaylı bir tebessümle karşıladığımız olaylardan sadece birisidir.

  şaşırma eşiğini çoktan aştık. bu ülkede son yıllarda öyle şeyler yaşadık ki artık hiçbirimiz böyle olaylar karşısında şok geçirmiyor bilakis olağan karşılıyoruz. sağ olun ağabeyler.