şükela:  tümü | bugün
 • nuriye ve semih'in açlığına ses ver kampanyasının bir diğer hashtag'i. #nuriyevesemihyaşasın diyerek sosyal medyada konur direnişini duyuruyor, onlara desteğimizi iletiyoruz.

  elbette ki eylem sadece sosyal medya ile sınırlı değil. hayata nüfuz edecek, insanlara açlık grevini anlatacağız. bunun için yapılan program ise şöyle: https://i.hizliresim.com/p0jp7d.jpg

  yapılan eylemler gün gün resimde yazılmış durumda. ben de her gün buradan yapılacak etkinliğin niteliğini duyurmaya, gelişmeleri paylaşmaya çalışacağım.

  nuriye gülmen ve semih özakça için kritik bir evredeyiz. ufacık bile olsa bir ses çıkartmanız, onların daha fazla zarar görmelerini engelleyebilir.
 • artık güzel insanlar hakettikleri gibi yaşasınlar. işlerinden atılmasınlar önleri kesilmesin ve bırakın şu ülkeyi şu dünyaya zerre faydası dokunmamış kımıl zararlıları tarafından kaderleri çizilmesin bu yüzden de #nuriyevesemihyaşasın buna engel olanlar ise acı içinde sefalet içinde yaşasın hatta ne diye yaşıyorlarsa demek istesem de yaşamaları lazımki adaleti görsünler bu onlara yeter
 • ülkemde sadece bencilce kendini değil insanlığı düşünenlerin düştüğü durumdur. sırf iktidardan farklı bir fikri var diye ölüme mahkum edilen bu insanlar bizim vicdanımızdır. yazıklar olsun be ekşisözlükte bile bu olay gündem olamıyorsa bu ülkede insanlık kalmış mıdır?
 • dünyayı yakmak gerek bu iki güzel insan için ama onlar o kadar güzel ki tek istedikleri haklı olduklarını duyurmak.

  sadaka istemiyorlar, torpil beklemiyorlar hakları olan işlerine, onları bekleyen öğrencilerine dönmek istiyorlar.

  #nuriyevesemihyasasin
 • nuriye hoca bir röportajında söyle demisti-
  " aynı umudu taşıyan binlerce insanız "
  simdi o sesi taşıyoruz biz de ... direnecekler, yaşayacaklar, geri dönecekler !
  açlıkta 62. gün,
  #nuriyevesemihyaşasın !
 • '' asla boyun eğmeyiz.asla biat etmeyiz.bizi göreceksiniz.bizi işimize iade edeceksiniz.
  açlığımızla kazanacağız! '' nuriye gülmen

  #nuriyevesemihyaşasın
 • bu ülkenin namuslu insanları kendileri gibi olanlara sahip çıkmalıdır. bu kadar tepkisiz yaşanamaz ki artık iktidar kendinden farklı düşünenlere yaşam hakkı tanımıyor. biz zengin değiliz ki çalışmadan yaşayamayız. onlarca yılın emeğiyle elde edilen meslekler sırf iktidardan farklı düşünüyor diye kaybedilir mi? işte bu arkadaşlara destek vermek vicdanı olan herkesin görevidir.
 • şu iki cesur ve yürekli arkadaşta var olan yüreğin binde biri kemal kılıçdaroğlu'nda, yüzde biri chp'de olsaydı bugün farklı bir ülkede yaşardık.
 • torpil mektubunu yanlış yere fakslayan akp'li gibi olmayan, işlerini hakkıyla, onuruyla yapan ve bu yüzden atılan iki emekçinin zarar görmemesi için yapılan bir çağrıdır.
 • " açlığımız, akp iktidarının kamu emekçilerini açlıkla terbiye etme politikalarını boşa düşürecek kadar net ve sade olacak. açlığımızla direniyoruz. biz aç kalmaktan korkmayız, onurumuzu korumak için açlığı alnımıza nişan yapar, takarız. ama teslim olmayız. asla boyun eğmeyiz. asla biat etmeyiz. bizi göreceksiniz. bizi duyacaksınız. bizi isimize iade edeceksiniz. açlığımızla kazanacağız "

  #nuriyevesemihyaşasın