şükela:  tümü | bugün
 • khk ile işinden atılan akademisyen nuriye gülmen, öğretmen semih özakça'nın "işimizi geri istiyoruz" talebiyle yaptığı açlık grevini kamuoyuna duyurmak ve direnişe destek vermek amacıyla başlatılan kampanya.

  açlık grevinin 62. günü. maalesef nuriye gülmen bugün fenalaşmış. direnişleri boyunca bitkin hallerine rağmen yüzlerinden sıcak gülümsemelerini hiç eksik etmeyen bu iki güzel insanı haklı mücadelelerinde yalnız bırakmayın, elinizden dilinizden ne kadarı gelirse.

  http://www.birgun.net/…u-kotuye-gidiyor-158640.html

  #nuriyevesemihinaçlığınasesver

  edit: (bkz: hak arayan herkesin terörist ilan edilmesi/#68127461)
 • sezen aksu'nun kişisel web sitesinden yaptığı açıklama ve çağrı;

  "bu ülkenin büyük zorluklarla yetişmiş iki genç öğretmeni nuriye gülmen ve semih özakça 60 gündür açlık grevindeler. hayatlarından vazgeçiyorlar. hiçbir fikrî ayrılığın ve fikirsel mücadelenin bedeli hayat olamaz. kendimize ve birbirimize vereceğimiz en temel hak, yaşamak ve yaşatmak. gözümüzün önünde eriyip giderlerse, bu günahtan hangimiz azade kalabiliriz?

  bu ülkenin yönetimine talip olmuş ve görevlendirilmiş bütün yetki sahiplerinden rica ediyorum: lütfen bir dinleyiniz, seslerine kulak veriniz."
 • 15 temmuz sonrası yayınlanan ve denetlenmez kabul edilen khk'larla işinden edilen 100 binden fazla türkiye cumhuriyeti vatandaşından ikisinin başlattığı açlık grevi, aslında hepimize neler olduğuyla ilgili bir şeyler anlatmalı.

  vatandaşlarımızı terörist, vatan haini, dış mihrakların piyonu olarak yargılamakta bu kadar peşin hükümlü olmamalıyız, hiç birinin hikayesini bilmiyoruz çünkü.

  umarım en kısa zamanda, tüm masumlarla birlikte, işlerine ve itibarlarına kavuşurlar.
 • eğer ışık evlerinde sınav sorularını önceden alıp, başkalarının haklarını yiyerek, fetö desteği ile atandılarsa su veren itfaiye hortumu.

  eğer bir terör örgütüne üye olup, herhangi bir terör eylemini destekledilerse; su veren itfaiye hortumu.

  ama gerçekten haksızlığa uğradılarsa; allah yardımcıları olsun.
 • sağlık durumları pek iyiye gitmiyor. kızılay'ın ortasında göz göre göre iki eğitimci ölüyor. https://www.facebook.com/…2/videos/1912311185677137

  sadece işlerine geri dönmeyi istiyorlar.
 • yazıp yazıp siliyorum. ulan gencecik, pırıl pırıl insanları ne hale düşürüyorsunuz... emeğiyle, namusuyla, onuruyla geçinen, kendisinden başka bir insanda bir ışık yakabilmek için ter döken insanları ölümle terbiye etmeye çalışıyorsunuz.
 • esra özakça'nın; nuriye gülmen ve semih özakça ile ilgili bilgilendirmesi:

  ----

  merhaba dostlar,
  181 gündür direnen, 27 kez işkence ile gözaltına alınan, açlığının 61.gününde nuriye hoca rahatsızlandı. açlık grevinin beklenen sonuçlarını nuriye hoca ve semih yaşamaya başladılar. semih’in baş ağrısı, midede yanma, halsizlik, çabuk yorulma, nabız ve tansiyon düşüklüğü; nuriye hoca’nın sıklıkla kas ağrısı şikayeti, midede yanma, yürümede zorluk, nabız ve tansiyon düşüklüğü, halsizlik gibi şikayetleri var. semih 17, nuriye hoca 8 kilo kaybetti.bugün yaşanan da açlık grevi ile yaşadığı sıkıntıların devamıdır. hastaneye gitmesi söz konusu değildir. bilindiği üzere çeşitli yerlerde direniş alanında ve ropörtajlarda söyledikleri gibi hasta olmadıklarını direnişçi olduklarını açlık grevinin bu etkileri yaratacağını bildiklerini söyleyerek, açlık grevi direnişçileri tıbbi müdahaleyi kabul etmiyorlar.
  açlık grevine başlamadan önce 120 gün boyunca eylem sürdürülmüş ve bir çok şey yapılmıştı. mahallelere gidildi, okullar gezildi, akademisyenlere gidildi, basına ve milletvekillerine gidildi. fakat direnişin talebi olan işi geri istemekle ilgili hiç bir gelişme olmadı. bu dönemde arkadaşlarımız haklı talepleri karşılanmazsa açlık grevi yapacaklarını basına verdikleri ropörtajlarla da duyurmuşlardı.
  bugün twitterda kampanyamızın adı olan #nuriyevesemihinaçlığınasesver hastagi türkiye gündeminde 2.oldu. bu 181 gündür kararlı ,ısrarlı, haklılıktan alınan güçle örülen direnişin meyvesidir. tüm direnenlerin ortak mücadelesinin sonucudur. bugün binler bu mücadeleyi sahipleniyorsa bu yüksel’e gelen, hatır soran, çiçek bırakan, fax çeken, dilek feneri uçuran, yani küçük büyük birşeyler yapan sizlerin çabasıyla olmuştur. küçük büyük demeden yapılan her işin kıymetli olduğunu söylüyorduk bugün haklı olduğumuzu daha iyi görüyoruz. arkadaşlarımız açlık grevine başlarken korkun açlığımızdan demişlerdi. bugün türkiye ve dünyanın birçok yerinde açlık grevinin sesi yankılanıyor. destek açlık grevleri büyüyor. biz iktidara değil,halkımıza kamuoyunun vicdanına güveniyoruz deyip eyleme başlamıştı nuriye ve semih. güvenimiz boşa çıkmıyor. sizinle birlikte kazanacağız ve kampanyayı büyüterek devam edeceğiz.
  yürüttüğümüz haklı mücadeleye ve sizlere olan inancımızla kazanacağımıza eminiz. açlık grevinin sonuçlarından, başımıza gelecek her türlü saldırıdan bizleri açlıkla terbiye edeceğini söyleyen akp iktidarı sorumludur.
  birlikte direniyoruz, birlikte kazanacağız!
  sevgiler,
  esra
 • fetöcüse oh olsun teröristse oh olsun diyorsunuz ya.

  bir şeyi unutuyorsunuz bu ve bunlar gibi binlerce insan hiçbir soruşturma geçirilmeden hukuksuzca işlerinden hayatlarından oldular.

  sadece birilerinin beyanı ile kendilerine zarar gelmesin diye isimleri yazılıp işten atılan yüzlerce insan var .

  önce savunma haklarını verelim yargılayalım suçlularsa ondan sonra oh olsun dersiniz.

  bu kanunsuzluk şimdilik sadece başkalarının başına gelecek sanıyorsunuz ya

  bir gün bize de size de sıra gelecek .

  hukukun olmadığı yerde her rüzgar döndüğünde birileri bu şekilde yanacak.
 • nedense o kadar da çok masum olduklarını düşünmüyorum.

  bu ülkede sol cenah hükümete muhalif olmakla ülkeye muhalif olmayı son 2-3 senedir karıştırıyor.ülkeyi bölmeyi amaçlayan örgütlere bırak üye olmayı sempati duyan atılmalıdır.

  umarım örgütlerle en ufak bağ ve sempatileri yoktur.