şükela:  tümü | bugün
1222 entry daha
 • 190 günlük açlık grevinde ilk kez duruşmaya çıkacaklar. avukatları iki gün önce gözaltına alınmıştı.

  "ikisi de kendi savunmalarını kendileri yapmak istiyor. ama durumun ne olacağı belli değil. duruşmaya çıkarıp çıkarmayacakları da belli değil. hâkim istemiş ama sonuçta doktorlar neye karar verecek, belli değil. tek istedikleri gidip ifadelerini verebilmek..."

  sultan özakça
 • dün bu çok masum! eylemciler adına thy'nin yunanistan'daki ofisine dhkp'ci itler tarafından saldırı yapıldı. teröristin devlet memurluğunda işi ne? işine dönmek için açlık grevi yapıyorlamış. hadi ordan!
 • "savunma hakkına yönelik engellerden biri; on sekiz avukatın gözaltına alınmasıydı. bu aynı zamanda mahkeme heyetine de örtülü gözdağıydı.

  on sekiz avukatın duruşmaya iki gün kala gözaltına alınması üzerinden, ilgili tüm kurumlara açık-örtülü mesaj verildi ve çerçeve çizildi.

  bu mesaj yerine ulaşmış olacak ki; etkisi kendisini nuriye ve semih'i mahkemeye getirecek olan jandarmada görüldü.

  ankara jandarma komt. mahkemeye "yeterli personelim yok" gerekçesini göstererek, nuriye ve semih'i duruşmaya getiremeyeceğini bildirdi.

  jandarma komutanlığı, aynı yazıda, "nuriye ve semih'in kaçırılabileceği"ni de öne sürdü. yazıda provokasyon ihtimalinden vs söz edildi.

  mahkeme heyeti şimdi ne yapacağını düşünüyor. çünkü; oturumun açılabilmesi için, tutukluların salonda olması gerekiyor.

  nuriye ve semih, duruşmaya getirilmezse yargılama da başlayamayacak. böylece iki öğretim üyesinin savunma / aklanma hakkı gasp edilecek!

  iki emekçinin "lekelenmeme hakkı"nın gaspı yetmedi akp iktidarına... avukatları gözaltına alındı! şimdi ise hiçbir inandırıcılığı olmayan gerekçelerin arkasına sığınılıyor ve savunma hakkı gasp ediliyor. nuriye ve semih'in 'terörist' olduğunu iddia eden akp; çağrım size: madem nuriye ve semih'i suçluyorsunuz; o halde yargılanmalarını neden engelletiyorsunuz! bir deliliniz varsa, gösterin bunu mahkemede!

  yoksa elinizde hiçbir delil olmadığı için mi "personel yok, kaçıracaklar" gibi gayri ciddi gerekçelerin arkasına sığınıyorsunuz?"

  barış yarkadaş
 • kaçırılma şüphesi nedeniyle mahkeme salonuna getirilmeyen, dolayısıyla savunma hakları gasp edilen insanlarımız. hiç kimse görmezse kendi vicdanınız görsün artık be kardeşim. filler çarpışıyor, çimenler eziliyor olan bu iki tertemiz insana oluyor.
 • suçlu ya da suçsuz olup olmadıkları hakkında hiç bir fikrim yok, bu yüzden kendilerini savunmayı ya da yermeyi kendimde hak görmüyorum. ama merak ettiğim bi şey var, uzun süredir açlık grevi yapıyorlar, bugün duruşmaya çıkabildiler mi bilmiyorum ama çıksalar da kendilerini savunacak ya da ifade verebilecek durumda olabilecekler mi ? b vitamini alsalar da ne kadar işe yarayabilir en son yoğun bakımda olduklarını hatırlıyorum.

  suçlu da olsalar suçsuz da olsalar umarım ikisi de ölmeden bu iş çözüme kavuşturulabilir, bir gün ölüm haberlerini alırsak da bugüne kadar yapılan haksızlıkların devam edeceğinden hepimiz eminiz, kendilerine yazık ediyorlar.
44 entry daha