• iki bilim insanı haksızlıklara karşı seslerini duyurmak amacıyla hayatlarını feda etmek üzere. kimseden ses çıkmıyor. ileri demokrasi böyle birşey heralde.
  • resmen hiçbir şey yapamıyoruz.
    gencecik iki insan, demir gibi sağlam bir iradeyle ölüme gidiyorlar ve biz hiçbir şey yapamıyoruz.
    onlar, bazı kalpsizlerin dediği gibi terörist falan değiller. ne kolay oldu artık birine terörist yaftası yapıştırmak! söyle geç!
    terörist değiller, haklılar ve ölüme gidişleri canımı çok yakıyor. kendimi fena halde sorumlu hissediyorum. yazı yazmaktan başka hiçbir şey yapamamaktan dolayı da utanç içindeyim.
    hükümet hiçbir şey yapmayacak ve biz bu acıyla sonsuza dek yaşamaya mecbur kalacağız diye kahroluyorum.

ölmeyin, ölmeyin, ölmeyin...
  • artik dayanmak gittikce zorlasiyor. bu sessizlige bu adaletsizlige karsi insan gerekirse hayatini ortaya koymanin gerekliligini daha iyi anliyor.

bir gun jesap donecek ve biz gorecegiz simdinin zalimlerini mazlum haklarindan yararlanmak isterken. o gun biz zalim olacak miyiz peki ?

hayir, adaletli olacagiz. ne kadar adalet gerekiyorsa o kadar olacagiz.
  • (bkz: (adalet))
  • göz göre göre cinayet!
  • bu ülkede son zamanlarda gördüğümüz kinden, nefretten, baskıdan, hukuksuzluktan, başına buyrukluktan, astığım astık kestiğim kestiklikten, akıl tutulmasından ve bugün artık tartışılmaması gereken her türlü insan hakkına saldırıdan nasibini almış ama buna boyun eğmemiş ve halen canlarıyla buna karşı koymaya çalışan iki insanın yaptıklarını tanımlarken kelimeler kullanmak durumu pek de açıklamıyor. yaşamınızın devamını riske ederek bir şeylere göğüs gerebilmek, bununla mücadele ederek hak arayabilmek onurlu olmaktan çok daha fazlası. dert görmeyin.

ben 4 sene önce bu zamanlarda hiçbir şey öğrenemediysem bile bir tek şeyi kesin olarak öğrendim, kurtuluş yok tek başına. o yüzden, ses verin!
  • 104. günü geride bıraktık, umut hâlâ var mı?
    ses verirsek olur
  • bazen bir parça ekmeği yiyebilmen değil, o ekmeği nasıl avucuna alabildiğin önemlidir. bunun derdinde olanların yolu açık olsun.
  • sağırlar ülkesinde atılan bir çığlık.

muhataplarının siyasal islam ve onun güdümündeki kitleler olduğunu düşününce, bu insanların yaşamlarını ortaya koymuş olmaları daha da katlanılmaz oluyor.
hesabın var mı? giriş yap