*

şükela:  tümü | bugün
  • versaceden esinlenerek yaratılmış muhtemelen nursaç isimli bir hanıma itaf edilmiş ayakkabı markası...
  • bağdat caddesinde marks and spencer'ın yan sokağı yönünde tam karşısında kaldığı için pek de kıyıda köşede kabul edilemeyecek bir dükkanı. ilk gören herkes "ahaha ay yanlış görüyorum değil mi? nursace mi?" tepkisini verir. bunların cadde insanı olmadığını bu cümlelerinden tespit edip aşağılamayı fırsat bilebilirsiniz, "ahah hay yeni mi görüyorsun, ilahi!" cümlesiyle püskürtün, bir daha sizin gibi bir cadde kızının/erkeğinin yanında böyle dangalakça şaşırmamayı öğrenir.
  • 2001 yılında 100milyon vererek bot aldığım ve neden aldığımı da bilmediğim(yani çok fena bişi deil ama kardeşim sen sümüklü nursacesin nene güvenionda bu kadar pahalıya satıon?!) bakırköydeki klasik magaza kültürüne adaptasyon sağlamış bi yer
  • ayakkabilari kesinlikle cok saglam.
  • eylul'de aldigim botlardan cok memnun kalarak, aynisinin siyah cirt cirtli olani anneme ismarlayip aldirttigim tukkan.
  • caddede yürüyüş yaparken sık sık vitrinini ziyaret edip sonunda dayanamadığım kunduracı dükkanı.
  • alindiktan sonra bozulan ayakkabiyi degistirmeyip kaba davranan elemanlari hakkinda hurriyet gazetesinde sikayet okudugum kundura magazasi.
  • ilk ciktigi sene, gucci modellerini taklit ederek kariyerine baslamis bir markadir. caddedeki magzayi görünce, gülmekten kirildigimi hatirliyorum, ancak son sezonlarda beni hayrete düserecek bir kaliteyi, ve yaraticiligi yakaladiklari kesin. ismi trajik olsa da, kaliteli ayakkabi markalari arasina girmeyi basarmistir, kendileri...
  • ayakkabilarini bilemem ama isim neden nursace. simdi magaza acan herkes bir yabanci markadan adaptasyon yaparsa guzel olurmu. mesela bence bir hulki hucci diye magaza acsa guzel olmaz.

hic guzel olmaz.
    cok kotu olur
  • (bkz: armine)