şükela:  tümü | bugün
 • meclise girmiştir.
 • görese dağı’nda güvenlik güçlerinin pkk’lıları etkisiz hale getirmek sürdürdüğü operasyonları protesto etmek icin dağa gitmek isteyen bdp’lilerden biri.
 • hakkında bir davanın daha açıldığı milletvekili...

  haber...

  bdp diyarbakır milletvekili nursel aydoğan hakkında, seçim öncesinde roj tv'ye telefonla bağlanarak yaptığı konuşmada ''terör örgütünün propagandasını yapmak'' ve ''örgüt adına suç işlemek'' iddiasıyla 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı. diyarbakır cumhuriyet başsavcılığınca hazırlanan iddianame, özel yetkili 5. ağır ceza mahkemesince kabul edildi.
  aydoğan'ın bitlis'te güvenlik güçleriyle girdiği çatışmada ölü ele geçirilen bir terörist için diyarbakır'da 22 mayıs 2011'de gerçekleştirilen cenaze töreninden sonra roj tv'ye telefonla bağlandığı belirtilen iddianamede, sanık aydoğan'ın yaptığı konuşmada ''terör örgütünün propagandasını yapmak ve örgüte üye olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek suretiyle örgüt üyesi olmak'' suçlarını işlediği iddia edildi.
  aydoğan hakkında tck'nın ''terör örgütünün propagandasını yapmak'' ve ''örgüt üyesi olmamakla birlikte örgüt adına suç işlemek'' suçlarından toplam 15 yıla kadar hapis istendi.
 • bdp'nin tek türk kadın milletvekili.bulgar göçmeni bir baba ve bursalı bir annenin evladıdır.kürt ve alevilikten üniversite yıllarında haberdar olduğunu aktarmıştı.bdp içerisindekürtleşerek değil, bir türk olarak siyaset yaptığını söylemişti.dersimli bir alevi-kürtle evlendiğinde kaynanasıyla işaret diliyle anlaşma yoluna gitmiştir ve bu süreçler üzerinde çokça yoğunlaştığı kürt ve alevi meselesini pratik manada anlamasına ve anlamlandırmasına katkı sunmuştu.diyarbakır milletvekilidir.dtp nin kurucularından olan nursel aydoğan an itibari ile bdp nin örgütlenmeden sorumlu eş genel başkan yardımcısıdır.
 • "dinimizde ‘kadının omzunda, boynunda şeytan yuva yapar, 15 günde bir o yuvayı dağıtmak gerekir' deniyor." buyurmuş kendileri. neresinden uydurmuş bunu merak ettim.

  http://www.haber7.com/…dpli-aydogandan-dine-hakaret
 • "evet, net söylüyorum: hükûmetin gücünü azaltmak istiyorlar, hükûmeti farklı şeylerle muhatap hâline getirip çözüm sürecinde daha dik durmasını, daha çözüm sürecinin arkasında durmasını engellemeye çalışıyorlar"

  demiştir bu doğru fakat değerlendirmesinin ve hükümeti korumasının asıl nedeni metnin içinde belirttiği gibi tutuklu pkk'li vekillerin serbest bırakılmamasıdır.

  anlaşıldığı kadarıyla burada yolsuzluk operasyonlarına bir atıf yok, fakat dolaylı yoldan olabilir mi, bilemem...

  fakat şöyle de diyor ki, son operasyonu kastediyor anlaşılan: "hükûmetin içerisine sokulmak istenen durumu da çok iyi anlıyoruz, çok iyi biliyoruz ama başaramayacaklar.

  şimdi, bazı arkadaşlar diyorlar ki "5 tane emniyet müdürünü niye görevden aldınız?" şimdi, bu operasyon basit bir operasyon değildir ki. yapacaktınız, niye altı ay önce yapmadınız, niye iki sene önce yapmadınız? iki seneden beri teknik takibi var bu işleri yapanlara yani bu operasyonu yapanlar, bu emniyet müdürleri, öyle basit değildir."

  devamında.. " alacaklar tabii ki. onlar alacaklar tabii ki, o emniyet müdürlerinizi de görevden alacaklar. onların yaptığı basit bir iş değildir."

  buna karşın oslo'dan başlayan ve s. s. önder'in diyarbakır'da seslendirdiği apo'nun gönüllü enstrüman olarak kullanılmasının açıklanmasından beri (haziran ayaklanması dahil) ülkemizde akp-pkk koalisyon hükümeti iktidardadır. dünyanın merkezindeler kendilerine göre tabii, her şey onların etrafında onlar için dönüyor... bu ikili ihaneti görmek isteyen görür zaten...

  kaynak:
 • faşizmin mahkemeleri tarafından tutuklandı.
 • terör örgütü üyesi olmaktan ve örgüt propagandası yapmaktan ceza aldı.

  iyi hal vs nedeniyle indirilmemişse eğer 4 yıl 8 ay yatacak.

  (bkz: o zaman dans)
 • askerimizi polisimizi şehit eden teröristlerin cenazelerine katılmaktan vekilliğe fırsat bulamayan bu terörist 4 yıl 8 ay hapis cezası almış.

  darısı diğerlerinin başına diyoruz.

  yetmez ama evet.
 • hakkında 4 yıl 8 aylık hapis cezası onanmıştır. 5 yılın altında olduğu için yargıtay başvurusu yok ve ceza kesinleşmiş durumda. bu bağlamda önümüzdeki günlerde milletvekilliği düşürülecektir. atanmışların seçilmişleri yerlerinden ettiği bir demokrasi yaşıyoruz maalesef.

  demokratik sistemlerde ayrılıkçı yapılar bile ortaya çıkabilir ve bir teritoryal yapının ayrılması savunulabilir. netice itibariyle hdp ve dbp bu eksende partiler bile olmamalarına rağmen ve hatta pkk'nın bu eksende bir çalışması uzun yıllardır olmamasına rağmen insanlar cenazelere katıldığı için, basın açıklamaları nedeniyle yargılanıyorlar ve daha da kötüsü tutuklanıyorlar. bahsettiğimiz kişiler de üstelik milyonlarca kişinin temsilcisi ve seçilmiş isimler.

  siz bu milletvekillerini tutukluyorsunuz, belediye başkanlarını tutukluyorsunuz, belediyelerine el koyuyorsunuz da hdp/dbp'ye oy vermiş milyonlarca insanı ne yapacaksınız sahi? milletvekilliği devam eden insanları gözaltına alıp, tutuklayıp, yargılayıp üstüne bir de milletvekilliklerini ellerinden alıyorsunuz ya.