• tebrikler...

samsun'un ayvacık ilçesinde bulunan ayvacık anaokulu müdürü.

amerika'daki varkey gems vakfı (varkey gems foundation) tarafından düzenlenen küresel öğretmen ödülü komitesi'nin 2018 yılı için seçtiği en iyi 50 öğretmen arasında yer almış.

ellerinizden öperiz hocam...
  • hepimizi gururlandıran öğretmendir, hocamdır.

http://www.webtekno.com/…ir-de-turk-var-h40947.html

bill gates'ın açıkladığı global teacher prize 2018 top 10 finalistleri arasındadır. dünyayı değiştirmekten çok kendi etki alanına odaklanıp bir şeyler başarmış, şikayet etmeden yolunda yürümüştür. gönülden tebrik ederim.
  • bugün kendisinin tv deki konuşmasını izledim. "öncelikle öğrencilerimin ellerini ve kalplerini ısıtmalıyım" diyerek devam eden öğretmenlikle ilgili açıklamalarıyla hepimizin kalbini umutla doldururken, öğretmenlerin toplum üzerindeki etkilerinin sonsuzlukta yankılandığını bir kez daha hatırlattı. yolun açık olsun öğretmenim.
  • öğretmen maaşları kadar dikkat çekmemiştir. vasatlığın hüküm sürdüğü toplumlarda, vasatlıklar itibar görüyor demek ki.
  • sayılarının çoğalmasını dilediğim meslek grubuna dahil insandır. başarılarının devamını ve örnek olmasını gönülden temenni ediyorum.
  • dünyanın en iyi 10 öğretmeni sıralamasına girmeyi başaran tek türk öğretmenimizdir. ülke adına onur verici takdirlik bir başarı. örnek alınası değerli bir insan. tebrik ediyorum.
  • ataması yapılmayan bir öğretmen olarak son günlerde duyduğum en güzel haberdir açık ara. tüm iyi dilek ve tebriklerimi gönderiyorum size nurten öğretmen.
    malum çaylaklıktan ötürü link veremiyorum bunun için haberin içeriğini ve kontrol etmek istersiniz diye yine de link'in metnini alıntılıyorum aşağıya.

https://www.google.com.tr/…elinde-ilk-10da-40741442

--- spoiler ---

ingiliz varkey vakfı tarafından verilen ve ‘eğitim nobel’i’ olarak bilinen ‘küresel öğretmen ödülü’nde bu yıl ilk 10 finalist arasına samsun’dan anaokulu öğretmeni nurten akkuş da kaldı. finale kalan eğitimcilerin adını ise bill gates duyurdu. hürriyet’e konuşan başarılı eğitimci, türk bir öğretmen olarak gurur duyduğunu söyledi.‘baba bana masal anlat’ projesiyle, babaları yöneticiliğini yaptığı anaokuluna davet ederek, çocuklara masal anlatmalarını sağlayan nurten öğretmen, ayrıca ‘oyuncak kumbarası’ girişimiyle de, toplanan oyuncakların köylerde bulunan 40 anaokuluna ulaşmasını sağladı. akkuş, hazırladığı proje ile sabancı vakfı'nın toplumsal gelişmeye katkıda bulunan 'sıra dışı kişilerin olağanüstü öykülerini' anlattığı 'fark yaratanlar' programının yedinci sezonunda fark yaratanlar arasında gösterildi.

küresel öğretmen ödülü’nde ilk 50’den sonra, ilk 10 finalist arasında kalmanın kendisini çok gururlandırdığını söyleyen nurten öğretmen hislerini şöyle açıkladı:
    “18 mart’ta dubai’de düzenlenecek forumda bu yıl ödülü kazanan eğitimci açıklanacak. ilk 50’de yer almanın ardında ilk 10’a kalarak, o sahnede türk bayrağının dalgalanacak olması gurur verici. bunu ilk başaran ilk türk öğretmen olduğum için çok mutlu ve gururluyum.”
    --- spoiler ---

tanım: ülkemiz eğitiminde bir sistemin olup olmadığı artık tartışmaya dahi kapalıyken şu günlerde kendi sistemiyle uluslararası düzeyde takdirleri toplayan eğitimci kadın.
  • öğretmenlik yazdıkça yaşanan değil yaşandıkça yazilan bir hikayedir diye bir sözü kitabı içerisinde öne çıkarmış çerçeve yapmış. anlamsız bir söz bu. eger edebi yatkinliginiz yoksa kitap yazmayın. yani ne anlamsız bir ülkedeyiz anlamıyorum. gözümdeki değeri resmen sıfırlandı.
hesabın var mı? giriş yap