şükela:  tümü | bugün
 • kadir inanır'ın, altın portakal jüri başkanı olduğu gün bu mekanın da açılış günüydü. inanır basın toplantısını burada yaptı. basın mensuplarına da mekanın speciallerinden ikram ettiler. para vermediğim için eleştirmek olmaz ama köfteler biraz çiğ servis edildi. etlerin yumuşaklığına bir sözüm yok. kimbilir 'nasıl olsa hesap almayacağız' mantığıyla köfteyi özensizce pişirmiş de olabilirler.

  edit: lecagot'tan gelen bilgiye göre köftenin az pişmiş olmasının sebebi şuymuş: "kırmızı et fazla pişti mi içindeki bağ dokuları fazla katılaşır ve tadını kaybeder. misal hamburger köftelerinin bile medium-rare pişmişi makbuldür. kasap köftesi ediirne'de az pişirilir ve sulu sulu olur içi. "
 • etleri, ana yemek öncesi gelen başlangıçlar filan gerçekten çok güzel, çok lezzetli. fakat müthiş pahalı. öyle böyle değil. ortada hesap yapabileceğiniz menü filan olmadığı için kişi başı en az 100tl'yi gözden çıkarın eğer etin yanında 2 kadeh bişeyler içeyim derseniz. ayrıca servis kalitesi güzel değil. garsonlardan ekmek istedik gelmedi, sonra bi adam geziyo ortalarda ondan istedik meğer adam patron nusret'miş. o da getirmedi ekmeği. öyle işte... ama değmez o kadar paraya gitmem bi daha. *
 • vedat milor'a göre istanbul'un en iyi et mekanı.

  5 üzerinden vedat milor karnesi:

  lezzet ------ 5
  fiyat -------- 4
  içecekler --- 3
  ambiyans -- 4
 • vedat milor'un tavsiyesi. ne ki la bu diyenlere geliyor:

  http://www.milliyet.com.tr/…010/1273697/default.htm
 • dışardan bakılınca oldukça soğuk görünen bir mekan.yanında uzakdoğu sporları yapan bir yer,diğer yanında bir kebapçı ve o kebapçının yanında bir market.kapıda bulunan valeler de sokağı baştan başa parsellemişler.sakın aracınızı kazara bırakmayın.geldiğinizde bazı parçalarını göremeyebilirsiniz.
 • işine aşık bir işletmeci olarak nusret bey, daha çok çalışıp daha iyisini yapana kadar ülkemizde öncü olan restaurant'tır.
 • dünyanın en iyi et lokantalarından bir tanesi..

  ideal menüm şu şekildedir:

  dana carpaccio, füme ribeye, lokum, flenk, şaşlık, tereyağında nusret spesiyal.. ayrica burgeri de superdir..

  edit: doğuş grubu tarafindan satin alındıktan sonra nisbetiye caddesi üzerindeki yeni yerine taşınmıştır. mekan ve ortam mükemmel olmasına rağmen, servis kalitesi eskisinden de kötü hale gelmiş, lezzeti de bozulmuştur. kapısında bekleyen kalabalığı haketmeyen bu mekan yerine yeni bir steak house arama zamanı gelmiştir.
 • her daim ağzına kadar dolu olan mekan.

  müşterileri pek görmüyor ama benim çalıştığım yerden net bir şekilde valelerin o son model arabaları tümsek mümsek dinlemeden son sürat sürdüklerini görebiliyorum.

  ha bu aralar arabaların çoğunun beyaz renkli olduğunu söyleyebilirim.
 • az pişmiş (bildiğin kanlı) et yiyemeyenlere tavsiye edilmemesi gereken, çünkü isteseniz de nusret'in eti fazla pişirmediği (adam işi biliyor) müthiş ötesi etler yiyebileceğiniz mekan.

  ayrıca eti oradan kasap usulü çiğ olarak alıp evinizde de pişirebilirsiniz. maliyeti 3'te biri olur ama aynı lezzeti almak da pek mümkün olmuyor.
 • damak orgazmı arayanların uğraması gereken steakhouse. burda yarım kilo et yemek işten bile değil.
hesabın var mı? giriş yap