şükela:  tümü | bugün soru sor
 • nusr-et’te yemek yeme eylemi gerçekleştirmek üzere insanların yaptığını gördüğüm eylem. nasıl bir his olduğunu bir fakir olarak merak ediyorum. lütfen bir hamburger yemek için o kuyrukta beklemenin ardında yatan motivasyonu bana anlatan biri çıksın.
 • o kadar sıra bekliyorsun, yemegi yemeden "bittiyse hadi gidin" deyip hemen masayi topluyorlar. zenginlik acayip sey. sanirim tadamayacagim.
 • amaç karın doyurmak sa eğer. saçma geliyor.
  yok eğer insta paylaşımı, like almaksa tamam.
  ama orası zaten kalabalık, sen yemek yerken masanın yanında bi sürü insan sıra bekliyor. kafana carpanlar falan. gerçekten gülünç geliyor insana.
  paralı aş evi gibi bir yer.
 • 200 gram ete 300-400 lira vermek için bekliyorsun. aslında mesele oradaki et de değil. neymiş efendim nusrette check-in yapacam. hakikaten zenginlik acayip birşey. hem zengin hem cahil ise tarifsiz olsa gerek.
 • rezervasyon yaptırmadan giden kekoların yaptığıdır. "min. parayla nasıl max. hava atarım" kafasıdır.

  hiç gitmedim, hatta nerede olduğunu bile bilmiyorum bu lokantanın. etiler'de cadde üzerinde falandır heralde. çok klas diye mekana gidiyorsun ama kapıda mal gibi sıra bekliyorsun. jiro musun, el bulli misin sen amk saatlerce kuyruk bekliyor bu tipler.

  ben böyle bi' işletme olsaydım rezervasyonsuz kabul etmezdim açıkcası. tamam işini iyi yapıyorsundur, saygı duyuyoruz ama kalitemi paraya değişmezdim. az kazanırım, bi' duruşum olur.

  beşiktaş'taki karadeniz dönercisi asım usta bu adamdan daha kaliteli benim gözümde. 1 sortiden sonra kapatıyor dükkanı adam. istese geceye kadar kalıp 10 tane döner satar, yapmıyor adam. asıl mevzu bu bence.
 • bir çok ülkede iyi restoranlarda sıra beklenir. gayet normaldir. mesela guardian'da okumuştum sanırım. ingiltere'de bir insanın ömrünün %2.5'i sıra beklemekmiş. yurt dışında böyleyse bizde de olsun anlamında demiyorum ama bursa'ya gittiğinizde uludağ kebapçısında veya o heykelin oralardaki mavili küçük yerde sıra bekliyorsunuz, yada edirnede ciğer yemek için, çok olmasada gelgör'de cağ yemek için erzurum'da. bu kadar aman tanrım'laştırılacak bir konu değil. kaldı ki, bir çok ülkede aynı kalitede hizmet veren ve mekanı doldurabilen bir restoran için sıra beklemenin nesi yalnış?

  ayrıca üstteki arkadaş abartta abart yani. 200 gram 400 lira mı? dostum 2-3 kişi ölene kadar yemek yiyoruz, tatlısıyla birlikte 400-500 tl geliyor anca.

  dipnot: hamburgerini yemedim girdiğim entry normal restoran için.
 • türklere özgü bir durum değildir. bütün dünyada böyle. marka olan yerlerde insanların kuyruk beklediğine şahit olursunuz.

  viyana'ya gitmişken şu meşhur sacher turtası 'nı yiyeyim dedim. millet bu pastası ile meşhur otelin önünde metrelerce kuyruk olmuş. bu ne amk dedim milletin baya boş vakti var herhalde diye düşündüm. başka bir cafede ısmarladılar aynısını. popüler kültürün canı çıksın.

  edit : imla.
 • ben yusuf köftede sıra bekliyorum. motivasyon kaynağım ucuzluk.