şükela:  tümü | bugün
 • bbc'nin iddiasına göre şam'da afi'ye ait bi' üsse saldırmışlar:

  (bkz: http://www.bbc.co.uk/…ws/world-middle-east-19880669)

  politik islam'ın narodnaya volyası mübarek?!
 • ideolojisi özgür suriye ordusundan farkli olan örgüt.

  en büyük farklari suriyede yönetimi elinde bulunduran nusayri azinliga karsi takindiklari tavirdir. özgür suriye ordusu icerisinde sayilari az da olsa nusayri (arap alevisi) askerler bulunurken bu örgüt nusayrilari kafir olarak görmektedir.

  suriyedeki olaylari banu avarin facebook sayfasindan takip edenlerin "el kaide baglantili" sandiklari, yakaladiklari 20 esad ordusu askerini sokak ortasinda kursuna dizen örgüt özgür suriye ordusu degil el-nusra cephesidir.

  edit: bu örgüt özgür suriye ordusunun destekledigi suriye ulusal konseyini tanimamaktadir, dis güclerin dayattigi bir yapilanma olarak görmektedir. öso kendine bagli gruplarin yaptigi infazlari "kinarken", el-nusra cephesi kafir olarak tanimladiklari bu askerlerin infazini bir "hak" olarak görmektedir.
 • esad rejimine ait halep'in doğusunda bulunan el safir'deki kimyasal silah tesislerinden birini ele geçirdiği iddia edilen örgüt.

  http://haber.tr.msn.com/…-tesisi-el-kaidenin-elinde
 • şu ana kadarki en büyük saldırıyı gerçekleştirdi:

  http://www.hurriyet.com.tr/…feed&utm_medium=twitter
 • amerika birleşik devletleri tarafından terör örgütü listesine alınmış, el kaide bağlantılı olduğu öne sürülen örgüt: http://www.state.gov/…1759.htm#.umdgk5nflaa.twitter
 • bu adamlar şam ve halep'te bombalı saldırılar düzenleyip sivilleri öldürdüğünde sözlükteki şakirtler ve dsip üyeleri "el nusra şam yönetimi tarafından, muhalifleri karalamak için destekleniyor" deniliyordu. şimdi abd bunları terör listesine alınca, suriye ulusal konseyi, müslüman kardeşler, özgür suriye ordusu, suriye muhalif ve devrimciler ulusal koalisyonu tarafından "hepimiz el nusra'yız" açıklaması geldi.

  george sabra (suk), muaz el hatip (smdk) ve faruk tayfur (müslüman kardeşler) ise abd'yi kararını yeniden gözden geçirmeye çalışıyor.

  peki bu onursuzlar çıkıp, "biz o zaman götten sıktık, yalan attık, uydurduk" derler mi... demezler, onlarda gram onur, gram haysiyet yok.
 • nusra'dan iğrenç saldırı: hıristiyan kıza ailesinin önünde tecavüz ettiler...

  suriye'deki şeriatçı nusra cephesi üyeleri, haseke kentindeki bir hıristiyan genç kıza ailesinin gözü önünde tecavüz etti, işkencelerden geçirdi.

  dün suriye'nin haseke kentindeki hastaneye genç bir hıristiyan kız getirildi. genç kız iç kanama ve rektal kanama nedeniyle kritik durumdaydı. yüzünde ve vücudunun çeşitli yerlerinde kesikler ve çürükler bulunan genç kız, şeriatçı nusra cephesi çetesi tarafında ailesinin gözü önünde tecavüze uğramıştı. genç kızın vücudunun, kesici aletlerle delik deşik edildiği de gelen bilgiler arasında.

  xeber 24'ün haberine göre, genç kız bu hale 3 gün önce düşürülmüştü. üstelik birçok rahip, 25 bin hıristiyanın yaşadığı haseke'de hıristiyanların nusra tarafından kaçırıldığını ve işkenceden geçirildiğini daha öncede bildirmişti. iddialara göre nusra militanları, kente gelen yardımları bile zorla engelliyorlar. haseke'deki hıristiyan cemaati, can güvenliğinin bulunmadığını vurguluyor.

  http://haber.sol.org.tr/…cavuz-ettiler-haberi-66501
 • ele gecirdikleri suriyenin irak sinirina yakin mayadin sehrinde seriat uygulamasina baslamis olan örgüt.

  http://www.pressmedya.com/…n-seriat-uygulamasi.html
 • artık sünnilerin bile kendilerine karşı eylemler yaptığı çete örgütü... ilk zamanlarındaki meşruiyetlerini kaybetmişlerdir