şükela:  tümü | bugün
  • donanma komutani oramiral. bir aksilik yasanmadigi takdirde 2013 deniz kuvvetleri komutani olacak gibi gorunuyor.
  • kendisi askerlik yaptığım komutanlığına bir ziyarette bulunmuştu; 2012'nin nisan sonlarıydı yanlış değilsem. siyah bahriyeli cicilerimizle yemekhane önünde beklerken gördüm ilk. nassın asker, sağol asker falan derken, "yemekler nasıl söyleyin bakayım" dedi. ve "sen söyle", diye beni gösterdi. ben de "yemekler iyi komutanım" deyivermiştim. heyecandan da konuşurken selam vermeyi unutmuşum. sağolsun azarlamadı. bu da öyle bir anımız.
  • istifa etmiştir. deniz kuvvetlerimiz ne hale geldi.
  • onurlu bir askerdir.
    ocak ayında istifa ettiği için kızıyla tehdit edilmiş ve gözdağı verilmiştir. yani kızını sorgularız diyerek istifa etme denilmiştir. fakat artık dayanamadığını belirterek 3. kez istifasını vererek izne ayrılmıştır.

http://sozcu.com.tr/…ramiralin-onurlu-istifasi.html
  • roportajini okuyup etkilenmemek güç olan insan.
  • --------------- donanma komutanlığından istifa eden saçlı sakallı bi paşa ------------------

birkaç saat önce ulusal kanal'da izledik kendisini. tsk'da yaşananlardan ötürü 29 haziran 2013'ten bu yana saçını sakalını kesmeyişinden, tsk mensubu bunca kişinin içeride oluşunun aslında türk milletine bir hakaret oluşundan, askeri darbeye karşı olmakla askere karşı olmanın çok farklı şeyler olduğundan, filanca komutanın karısı filanca komutanla yatıyor gibi çirkin iftiralarla cinayet sebebi sayılacak çirkin karalamaların olduğundan, medyanın adeta bir silah gibi kullanılışından, hürriyet''e verdiği röportajın yayınlanmamasından, tsk amiri olan başbakanın tsk'yı aklayıcı konuşmalar yapmamasının tsk'nın tüm bu yaşananları kabul ediyor gibi bir görünüm oluşturduğundan, oramiral statüsüne gelebilmek için 13 yaşından beri inanılmaz bir disiplin ve sabırla çalıştığından, yurt içi ve yurt dışı birçok görevde yer aldığından, amerikan ordusunun türk silah kuvvetlerinin disiplinine hayran oluşundan, cumhurbaşkanının bu sıkıntılara dair yorum getirmeyişinden, balyoz davasının bilhassa deniz kuvvetlerine indirilmiş bir balyoz olduğundan, suçlamalar karşısında üst düzey birçok komutanın tepkilerini göstermek amaçlı istifa ettiğinden, bu insanların parayla satın alınamayacak değerde insanlar oluşundan, 14 yaşındaki kızının odasına gizli kamera yerleştirildiğinden, bayramları bile askeri gemilerde geçirdiğinden, bir gün tüm bunların hesabının sorulacağından bahsetti.
  • tsk sosyal tesislerine girişi 6 aylığına yasaklanmış eski oramiral.

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/25301682.asp
  • "tsk'ne en çok sahip çıkması gereken mhp, diğer muhalefet partileri gibi tsk'ne hiç sahip çıkmamıştır. türk milleti bunu unutmayacaktır" diye twit atmıştır.

(bkz: doğru söze ne denir)