şükela:  tümü | bugün
 • maraş katliamı davasında müdahil avukatlık yapmış ve katilamdaki kontrgerilla parmağını ortaya koyan belgeleri mahkemeye sunmuştur. ömrü boyunca kontrgerillaya karşı mücadele etmiş birisi olarak şimdi ergenekon terör örgütüyle bağlantılı olduğu gerekçesiyle f tipi cezaevindedir. maraş'la ilgili kendisiyle yaplmış bir söyleşi için bakınız: http://www.psakd.org/…as_katliami_yazi_dizisi5.html
 • isci partisi genel merkezi önünden gözaltina alinmstir.

  buna ragmen bazi gazeteler
  bürosundaki harddiskleri yakarken yakalandi yalanini ortaya atmislardir.

  bu duruma ankara barosu bir aciklamayla karsilik vermis, iddialari yalanlamistir.
 • türkiye'nin önemli avukatlarındandır. bismilde bir köyde ağadan toprağın alınıp köylüye verilmesi için açılan davada avukatlık yapmış ve kazanmıştır. ayrıca eşref bitlis'in hayatını kaybetmesinin suikast olduğunu da belgeleri ile mahkemelerde ortaya koymuştur.
 • an itibariyle serbest bırakılmıştır.
 • an itibari ile tahliyesine karar verilmiştir.
 • 37 ay sonra tahliyesine karar verilmiştir.
 • devletin fethullah arşivi 1 emniyet'in işık evleri raporu kitabını derleyerek basılmasına katkıda bulunmuştur. kitap

  kaynak yayınları tarafından çıkartılmıştır.

  devletin fethullah arşivi dizisi’nin birinci kitabı, emniyet’in işik evleri raporu’ndan başlıklar:

  • ankara dgm cumhuriyet savcılığı’nın gülen belgeleri

  • ankara emniyet müdürü cevdet saral'ın, "fethullah gülen ve işık tarikatı" başlıklı raporu

  • cemaat mensubu eyüp kayar’ın emniyet, savcılık ve tv’lere yaptığı, mahkeme kayıtlarına girmiş itirafları

  • ankara emniyet müdür yardımcısı osman ak'ın ankara dgm’de verdiği ifadeler

  f. gülen’in, cemaat mensuplarına yaptığı gizli konuşmanın bant çözümünden: “adliye, mülkiye veya başka hayati bir müessesede bizim arkadaşlarımızın mevcudiyeti ferdi mevcudiyetler şeklinde değerlendirilmemelidir. zayiata meydan vermeyin. esnek olun, sivrilmeden can damarları içinde dolanın. kuvvet dengesi yoksa kuvvete başvurmayın. fuzuli kahramanlık yerine ele geçirmeyi tercih edin. bütün anayasal müesseselerdeki güç ve kuvveti cephemize çekeceğimiz ana kadar her adım erken sayılır.” (ankara 11. ağır cz. mah., e. 2000/124, k. 7, d. 220 no.lu dosya belgesi)

  emniyet'in işik evleri raporu [nusret senem]
  http://www.gazetevatanemek.com/
 • ergenekon davası kapsamında 20 yıl 3 ay hapis cezası almıştır.
 • bugün itibariyle ergenekon tiyatrosunda 20 yila mahkum edilmis degerli insan. davanin sacmaligini anlamak icin nusret senem'in avukatligini üstlendigi davalarla, ergenekon'da kimlerle yargilandigina bakmak yeterli.**

  --- spoiler ---

  1950 yılında çıldır gölebakan (meredis) köyünde doğdu. behçet ve nazani senem’in altı çocuğunun en büyüğüdür.
  evli ve bir çocuk babasıdır.
  1974 yılında ankara hukuk fakültesinden mezun oldu tapu ve kadastro genel müdürlüğü merkez teşkilatında bir yıl devlet memurluğu yaptı. avukatlık stajı tamalayarak 1978 yılında ankara’da serbest avukatlığa başladı.

  1978 aralık ayında k.maraş’ta meydana gelen katliamdan sonra yaşamını yitirenlerin yakınlarının ve yaralananların avukatlığını üstlendi.

  1979-1980 yıllarında adana’da daha sonra askeri yargıtay’da süren kahramanmaras katliamı davası’nda müdahil vekilliğini sürdürdü.

  1980’de 34 kişinin hunharca öldürüldüğü çorum katliamı, 1993’de meydana gelen ve sivas’ta, 35 aydınımızın madımak otelinde yakılması ile sonuçlanan utanç verici olaylarda müdahil vekilliğini yürüttü.

  12 eylül 1980 sonrasında benzer yüzlerce davada ülkemizin iç kargaşaya sürüklenmesine, milletimizin alevi-sünni, kürt-türk, sağcı ve solcu olarak bölünerek güçsüz düşürülmesine karşı yürütülen mücadelenin her safhasında yer aldı.

  uğur mumcu suikastı, ordumuzun en üst düzey beş komutanından biri , milli güvenlik kurulu üyesi olan, uçağına yapılan sabotaj sonucunda şehit edilen, jandarma genel komutanı orgeneral eşref bitlis ve dört komutanımızın, türk iş konfederasyonu genel sekreteri şemsi denizer’in öldürüldüğü davalarda, bu değerlerimizin yakınlarının vekili olarak, karanlık odakların ortaya çıkarılması için mücadele etti.

  1974 yılından itibaren çok sayıda demokratik kitle örgütünde yöneticilik yaptı. bunlardan memurlar derneği yöneticiliği, çağdaş hukukçular derneği (çhd) yürütme kurulu üyeliği, bu derneğin çıkardığı ve 800 il ve ilçe kütüphanesine dağıtılan çağdaş hukuk dergisi’nin genel yayın yönetmenliği ve yazı işleri müdürlüğü, atatürkçü düşünce derneği (add) danışma kurulu başkan yardımcılığı görevlerinde bulundu.

  --- spoiler ---

  ek olarak (bkz: kasaplar deresi)