şükela:  tümü | bugün soru sor
  • tek kelimeyle takdir edilecek bir davranıştır.

nusr-et restoran zinciri sahibi nusret gökçe, memleketi erzurum'da doğduğu köye (paşalı köyü) anne ve babasının adını taşıyan bir külliye yaptırmış (fatma faik gökçe külliyesi).

külliye 4 bin metrekare üzerine yapılmış ve yaklaşık 4,5 milyon liraya mal olmuş. içinde cami, kütüphane, imam evi, taziye evi ve gasilhane yer alıyormuş.

fotoğraflar falan var
  • reisin külliyesinin yanında külliyecik olarak isimlendirilebilecek olan külliyedir.adamsın nusret.
  • kurdela kesiminin son saniyesinde hareketini yapmıştır.

(bkz: geceleri adım kırmızıdır)
    (bkz: motoruma biner dansımı yaparım)
  • herkesin kendi hayridir karisilmaz tabii ki ama keske koy ve cevredeki diger cocuklarin cagdas bir egitim almasi icin destek verseydi. ne bileyim bir egitim kurumu gibi bir sey acip, bilincli hayvancilar, kasaplar, ascilar yetistirilmesine vesile olsaydi.

edit: lafi gotunden anlamak bizim millette ata sporu. ben adami elestirmedim ki. sonucta tabii ki kendi parasidir. istedigi yere istedigi gibi harcar. belki cok daha baska hayirlar isliyordur. belki sadece vergi indirimi sebebiyledir. bilemeyiz. sonucta bir hayirdir. devletin verdigi maddi imkandan yararlandigi icin kizacak degiliz herhalde. ben sadece kendimi yerine koyarak keske soyle yapsaydi dedim.

okul da yaptirdi diyen var. yine soyluyorum kendi parasidir isterse meydanda yaksin ama denilenin uzerinden gidersek, okul da yaptirmis olabilir ama bunun sonu yok. ayrica sadece betona gitmesin akillar. 4.5 milyon tl.. hadi vergi indirimi 2 milyon kar ettirecek olsun. 2.5 milyon tl.. kac cocuk okur o paraya (veya yapiyorsa o hayri da, kac cocuk daha okur o paraya), ne ar-geler yapilir. ne start-uplar desteklenir. yine yaptir cami filan ama biraz daha mutavazisini yaptir. sonucta belli ki ufak bir koy orasi.

herkesin bosluk doldurdugu bir yer burasi resmen. once biri haberi giriyor. sonra biri elestiriyor. baskasi elestirene saldiriyor. sonra karmakarisik oluyor ortam.
  • eserin içeriği ne olursa olsun şık bir davranıştır, nusret'in özünü unutmadığını gösterir. içerisinde kütüphane de varmış üstelik.

umarım o köyden yine nusret gibi bir şekilde dünyaya adını duyurmayı başarabilmiş çocuklar çıkmaya devam eder.
  • milletin oturduğu evlere çocukların fukaralığına bak, adam külliye yaptırmış.
    iyi külliyenin duvarlarını yerler!
    lanet olsun, şu insanlar paranın amına koyuyor.
  • öğrencilere baya kıymet veren bi insan olduğu için eminim buradaki arkadaşların eleştirilerinde değindikleri bir projesi vardır nusretin. 4.5 milyon tl onun için para değil. bi okul falan mutlaka yoldadır
  • "keşke okul yaptırsaymış" diye düşünecekken,
    lumpenlerin ve şakşakçılarının akıllarına yararlı şeyler gelmek yerine iktidar yalamayı tercih ettiklerini hatırladığım durum.
  • tamamen gösteriş kokuyor, ülkeye eğitim,bilim lazım hemşehrim.
  • adamı zerre sevmiyorum hatta nerdeyse nefret ediyorum ama acayip estetik bir yapı olmuş.

çizen mimarların ellerine, gözlerine sağlık.