şükela:  tümü | bugün
 • evet başlığı doğru duydunuz.. olay abd' de geçiyor.. insan hakları konusunda tokat gibi ders vermişler nusret efendiye..

  öncelikle haber linki paylaşalım: buyrun

  olayın özeti ise şu; nusret amerika daki restorantında çalışan garsonları toplu şekilde işten çıkartıyor..

  tabi orası türkiye değil, insan hakları falan sistem tıkır tıkır çalışıyor.. garsonlar mahkmeye gidiyor.. ve olayın iç yüzü ortaya çıkıyor..

  nusret, ''garsonların aralarında bölüşmesi gereken tip (bahşişlere) el atıp bunlardan pay alıyor!!'' 4-5 garson buna itiraz ediyorlar.. ve o garsonlar, işte çıkartılanlar..

  federal mahkeme nusret'e haksız işten çıkartma yaptığı için 250.000 dolar ceza yapıştırıyor.. durur mu? durmaz.. bu garsonların tazminatları alacakları, faizleriyle beraber her şeyi topluyor.. hepsini de nusrete kitliyor bir güzel.. ''al koçum hak ettin'' diyor..

  bize de bu olayı konuşmak kalıyor..verilen kararı batı hayranlığına yormayalım hemen.. adamlar hukuk devleti imiş gerçekten.. batının iyi yanlarını alabilseydik keşke dedirtti bana.. nusret'e gelirsek.. bu adamın artık gelinecek tarafı kalmamıştır.. instagram kullanmıyorum da, kullansaydım da takip ediyor falan olsaydım.. tepkimi koymak adına takipten çıkartırdım diye düşünüyorum.. tabi taktir sizin..

  sonuçta garson bahşişlerine (o da nasıl bi bahşişse zaar artık) göz diken bir adamın 24 milyon takipçisi var bu dünyada..

  edit: (bkz: serebral palsi hastası yusuf'a umut ol)

  bugün bu başlıktan haberim oldu.. dünyada sağlıktan başka her şey yalan.. eğer maddi durumum yerinde ve yardımcı olacak birilerini arıyorum diyorsanız, bi inceleyin derim..
 • nusret gökçe kim?
 • 'tiplerine göz dikmek' diyince aklıma başka şeyler getiren başlık olmuştur.

  olum türkiye'de yaşıyoruz, bahşiş yazsanıza.

  edit: başlık "nusret gökçe'nin garsonların tiplerine göz dikmesi" şeklindeydi, moderatör tarafından düzeltilmiş.
 • valla dostum bu iş yerinden iş yerine değişiyor. işverene bağlı biraz da. böyle ceza alması saçma olmuş biraz. kimi işveren maaşı az tutup tipleri sana bırakıyor, kimi tipleri alıp maaşı daha fazla veriyor. işveren politikasına bağlı olan bir durum.
 • son gittiğimde bütün garsonların tipi nusret e benziyordu, tiplerine deyince kılık kıyafet anladım, lutfen türkçemizi olabildiğince düzgün kullanalım ya da komple ingilizce yazalım. (bkz: tipitip)
 • türkiye'nin yurt dışında en ünlü, listelere giren bir restoranının çok meşhur şefi de sahibi olduğu bu restoranın tipinden pay almaktadır. ancak kendisi mutfakfa dahi çalışmamaktadır. çalışıyor olsa bir nebze anlayacağım hatta! nusret bu sebeple şaşırtmadı. eğitimli, avrupai geçinenler bile yapmakta...
 • (bkz: geldi yine tipini sevdigim)
  (bkz: siz turkce'de nasil diyor?)
  edit: basligin eski hali "nusret gökçe'nin garsonların tiplerine göz dikmesi"
 • başlıkta "tiplerine" kelimesi yerine "bahşişlerine" diye girilseymiş. olayı farklı anladım.
 • kendini garsonlarının tipine benzetmeye çalışınca dava açmışlar galiba.