şükela:  tümü | bugün
 • evet başlığı doğru duydunuz.. olay abd' de geçiyor.. insan hakları konusunda tokat gibi ders vermişler nusret efendiye..

  öncelikle haber linki paylaşalım: buyrun

  olayın özeti ise şu; nusret amerika daki restorantında çalışan garsonları toplu şekilde işten çıkartıyor..

  tabi orası türkiye değil, insan hakları falan sistem tıkır tıkır çalışıyor.. garsonlar mahkmeye gidiyor.. ve olayın iç yüzü ortaya çıkıyor..

  nusret, ''garsonların aralarında bölüşmesi gereken tip (bahşişlere) el atıp bunlardan pay alıyor!!'' 4-5 garson buna itiraz ediyorlar.. ve o garsonlar, işte çıkartılanlar..

  federal mahkeme nusret'e haksız işten çıkartma yaptığı için 250.000 dolar ceza yapıştırıyor.. durur mu? durmaz.. bu garsonların tazminatları alacakları, faizleriyle beraber her şeyi topluyor.. hepsini de nusrete kitliyor bir güzel.. ''al koçum hak ettin'' diyor..

  bize de bu olayı konuşmak kalıyor..verilen kararı batı hayranlığına yormayalım hemen.. adamlar hukuk devleti imiş gerçekten.. batının iyi yanlarını alabilseydik keşke dedirtti bana.. nusret'e gelirsek.. bu adamın artık gelinecek tarafı kalmamıştır.. instagram kullanmıyorum da, kullansaydım da takip ediyor falan olsaydım.. tepkimi koymak adına takipten çıkartırdım diye düşünüyorum.. tabi taktir sizin..

  sonuçta garson bahşişlerine (o da nasıl bi bahşişse zaar artık) göz diken bir adamın 24 milyon takipçisi var bu dünyada..

  edit: (bkz: serebral palsi hastası yusuf'a umut ol)

  bugün bu başlıktan haberim oldu.. dünyada sağlıktan başka her şey yalan.. eğer maddi durumum yerinde ve yardımcı olacak birilerini arıyorum diyorsanız, bi inceleyin derim..
 • 'tiplerine göz dikmek' diyince aklıma başka şeyler getiren başlık olmuştur.

  olum türkiye'de yaşıyoruz, bahşiş yazsanıza.

  edit: başlık "nusret gökçe'nin garsonların tiplerine göz dikmesi" şeklindeydi, moderatör tarafından düzeltilmiş.
 • yazıda nusret diye bahsediliyor yazar entry olarak "nusret gökçe kim ?" diyor.

  (bkz: #97525584)

  maşallah hiç ilgilenmiyorsunuz hiç tanımıyorsunuz kendisini.
 • son gittiğimde bütün garsonların tipi nusret e benziyordu, tiplerine deyince kılık kıyafet anladım, lutfen türkçemizi olabildiğince düzgün kullanalım ya da komple ingilizce yazalım. (bkz: tipitip)
 • 1,5 milyon tl onun için önemli değil 10 tane araptan çıkarır o parayı ama adamlardaki adalet sistemine bakar mısınız? 2019 yılındayız bahşişi bırak hala sigortasız eleman çalıştırıp maaş vermeyen iş verenler var. hala işçisini "buradan bir kaç kişiyi yalancı şahit tutup seni işten attırırım" diyen iş verenler var. hala "haklı da olsan istersen mahkemeye git 2-3 sene uğraştırırız sen zararlı çıkarsın" diyen şirketler var. batı veya abd şakşakçısı değilim ama imrendim açıkçası. biz bu ülkede adaleti göremedik çocuklarımız görür insallah
 • aynısını türkiye’de de yaptığını yanında çalışmış insanlardan dolayı biliyorum. hiçbir şekilde etiğe sığmaz.

  çok parası var ona mi kaldı diyenler olmuş. nusret’ten daha zengin patronlarım oldu. adamlar çalışanlarının maaşını vermiyor. bu bir hastalıktır. parayla ilgisi yok. her şey benim olsun isterler.
 • (bkz: geldi yine tipini sevdigim)
  (bkz: siz turkce'de nasil diyor?)
  edit: basligin eski hali "nusret gökçe'nin garsonların tiplerine göz dikmesi"
 • şirket içi olay, altında başka iş var filan diye sayıklayanlar olmuş. fikir beyan etmeden önce bilgi edinseniz keşke.

  abd’de işverenlerin tipten (bahşiş de türkçe değil) pay almaya çalışması federal suçtur. nokta.
 • başlıkta "tiplerine" kelimesi yerine "bahşişlerine" diye girilseymiş. olayı farklı anladım.
 • amerika'da deli gibi bahşiş dönüyor ve çalışanlar için çok önemli bu.

  türkiye'de bu sistemin olmaması üzücü. çünkü iyi çalışırsanız iyi bahşiş alıyorsunuz, bu yüzden genelde işler de tıkır tıkır işliyor.