şükela:  tümü | bugün
 • hiç işverenin kazandığı işe iade davası varmı türkiye'de acaba. bilip bilmeden bol keseden sallıyor amerikada sistem tıkır tıkır çalışıyormuş.. sen burada birini işten çıkar iş mahkemesi sana kıdem+ihbar+4 ila 8 aylık işe başlatmama tazminatını anında kitliyor işverene.. fidiril mahkeme vık vık vık..
 • şişme bota döndü nusret de!
 • türk patronların yurtdışına açılamamasının (özellikle batıya) bir sebebi de bu. adamların kurallara alerjisi var. arabistan'da rüşveti verirsin ama amerika'da öyle olmuyor işte. neyse ceza yiye yiye öğrenir artık nusret, akıllı adam sonuçta.
 • aslında (bkz: nusret'teki garsonların aşçı ve bulaşıkçıların bahşişlerine göz dikmesi) olarak da tanımlanabilir.

  new york kanunlarına göre sadece garsonlar bahşişi alıyormuşmuş. o yüzden yaptığı suçmuşmuş.

  arkada çalışan aşçılar, bulaşıkçılar, temizlikçiler, telefon operatörleri ve diğer çalışanlar; hepsinin amına koyalım yani.
 • barış pınarı harekatı sırasında arap kankalarıyla sarıldığı fotoğrafları boy boy paylaştığı sıralarda askerlerimiz kodumun arapları için şehit oluyordu.
 • amerika 'da tip 'e göz dikmek büyük cahilliktir, başka bir şey değil. olayı çok fazla sağından solundan tutup değerlendirmeye gerek yok, bahşiş kültürü onlar için büyük bir hadise. *
 • tiplere sözde göz dikmesi sebebiyle ceza verilmemiştir.iş kanununa göre iş feshi alacakları mahkeme yoluyla tahsile gidilmiştir.ikisi farklı şeyler.
  gene bilindik sırtlan harekatı.

  nasıl yaparım ekmek yediğim yerden kısa sürede devlet gücüyle para tırtıklarım köpekliği.

  3-5 kişiyi örgütlerim (bu kolay zaten beyin, sadakat ve istikrar yok hayatlarında) düzen bozma girişi mi ('adı hakkımızı alıyrık) züğürt ağa repliği olarak "" çalmıyrık ki hakkımızı alıyrık ""

  sonra mahkeme zaten yasal ödemeleri kesin bize verecek harekatı.

  iyi yapmış nusret kapının önüne koymuş önünüze 1.5 milyon atarak.

  zaten amerikada o parayla bir müddet gidebilirsin.ama sizin için sıkıntı değil hayatınız bir sülük gibi ondan biraz bundan biraz diye diye elinizde sigara hayat sürersiniz.

  sermaye düşmanları emek kuklaları.

  helal sana nusret gardaş.
 • sebepsiz zenginleşme mevcut yasalarimiza aykırı olduğu için bu tarz bir adaleti ülkemizde göremeyiz.
 • baslikta nusret gokce kim diye entry giren var. eskiden cahillik utanilacak, saklanmasi gerek bir seydi. simdi insanlar hic utanmadan ikinci entry olarak bakin ben cahilim yazabiliyor.

  tabi ki milyon dolarlar kazanan biri icin bu bahsislerden pay istemek biraz acimasiz gelebilir ancak teorik nusret bu restoran zincirinin hem sahibi hem bas ascisi. cok buyuk restoranlar sefler mutfakta hic bir seye dokunmaz o mutfagin patronudur, mutfaktan cikan her seyin sorumlusu odur.

  bahsisler eger sadece garsonlara verilen degil genel olarak butun calisanlara verilen bir sey ise ondan pay almak mutfak calisaninin da en dogal hakkidir. bu sekilde bakarsak nusret bi nebzede olsa haklidir.
 • amerika'da bahşiş hassas konudur.
  en basit bir fine dining'te bile yeterince tip bırakmazsan fırçayı yersin çok mantıklı bir açıklama yapman lazım. patron gelip hesap sorabilir bir daha da alınmazsın oraya.
  bu yüzden garsonlar bahşişten çok iyi kazanır, garsonluk gayet saygın ve kazançlı bir meslektir.
  nusret kekosu kendini etiler'de sandı herhalde baktı garsonların tip kazancı çok yüksek bir el atayım şu işe dedi. 2.yanlışında mekanı kaparlar limon bile satamaz orada.