• hiç işverenin kazandığı işe iade davası varmı türkiye'de acaba. bilip bilmeden bol keseden sallıyor amerikada sistem tıkır tıkır çalışıyormuş.. sen burada birini işten çıkar iş mahkemesi sana kıdem+ihbar+4 ila 8 aylık işe başlatmama tazminatını anında kitliyor işverene.. fidiril mahkeme vık vık vık..
  • şişme bota döndü nusret de!
  • nusret’in geliştirdiği sunum ve showlar sayesinde normalin üzerinde bahşişler alıyorlar. bu konuyu bir daha düşünün bence.
  • buna önceden biraz da olsun hayranlığım vardı ama zamanla gördüm ki şımarığın önde gideni. şehit haberlerinin verildiği günlerde kas resmi atmalar spor yapmalar lüks içinde yaşadığını göstermeler bilmem neler... o günlerde uyuzlanıp takipten çıkmıştım zaten. nice zengin insanlar var hayatını kendi içinde dışarıya fors basmadan yaşıyor. adam değil bu.
  • amerika 'da tip 'e göz dikmek büyük cahilliktir, başka bir şey değil. olayı çok fazla sağından solundan tutup değerlendirmeye gerek yok, bahşiş kültürü onlar için büyük bir hadise. *
  • bu resmen sermayeye emek tarafından ve de yerli işbirlikçi komprador mahkemeler aracılığıyla vurulmuş bir darbedir. özellikle böyle bir dönemde türk sermayesinin bu yollarla cezalandırılması aslında sadece nusretin değil, tüm türkiyenin cezalandırılmasıdır. bu artık milli bir meseledir. nedir yani? adam bahşişten tabi ki payını alacak. oradaki herkes sırf nusreti görmek için gidiyor. yani bahşiş de hakkı. ha ben mahkeme olsam, işyeri sahibi sıfatını taşıyan birinin bahşiş yollu vergisiz gelir elde ettiği şeklinde yargılardım. sonra nasıl olsa abd irs'si işyeri sahibinin anasını sikerdi. neyse bence kendini ucuz kurtarmış.
  • tamam da bundan bize ne ?
  • demekki buradaki bahsislere de halleniyor bu adam.
    ulan dunyalari kazaniyorsun, marka oldun ama ruhun fakir amk
  • amerika'da bahşişin anlam ve önemi üzerine en açıklayıcı bilgiler burada:

(bkz: https://www.youtube.com/watch?v=v4sbyy0wdgq)

adamlar kanuna bile koymuş, bahşişi sadece garson alır diye. arkada çalışanı çok düşünüyorsan maaşlarına zam yapacaksın.

bahşişle oynayanı allah çarpar!
  • çingenenin eline silah vermişler, babasını vurmuş. görmemiş adam patron olursa, olacağı bu zaten. bizde zamanında komilik yaptık, herkes bilir ki tip kutusu açıldığında içinden çıkan para servis elemanlarının kıdemine göre dağıtılır. şef garson, barmen, komi farklı meblağ alır.
    aynı olay türkiye'de olsaydı, o garsonlar meclis önünde gösteri yapsa bile kimse sallamazdı.
    sevindim açıkçası, o cezalar, tazminat vs az bile.
hesabın var mı? giriş yap