şükela:  tümü | bugün soru sor
  • dün gerçekleşmiştir ve bana göre çok büyük ahlaksızlıktır. bir köşede telefonuyla uğraşan çalışanlarını videoya çekerek instagram hikayelerinde paylaşıyor. onu görünce çalışanların yüzündeki panik, yaşamış oldukları sıkıntı o kadar belli oluyor ki bu durum izleyenin canını sıkıyor. patron olarak çalışanlarını uyarmak, telefonla ilgilenmeyi yasaklamak hakkıdır. fakat bunu yaparak, onları sosyal medyada paylaşarak insanların üzerinde psikolojik baskı oluşturmak neden? bu paylaşımların yapılma amacı nedir? sözümü dinlemezseniz sizi ifşa ederim, rencide ederim demenin başka bir yolu mudur? yazık.

video videoyu yapan ve başlık açarak konuyu sözlük gündemine taşımamı isteyen zuhtu karisana teşekkürler.
  • yayınlarken izin alınmış mıdır ? bence güzel bir tazminat alabilirler.

edit: ahlaksızlıktir. ifşadir.

edit2: (bkz: tck 134)
  • (bkz: derdimi sikecek bir arslan parçası arıyorum)

lan dolar 6.40 olmuş ekonomik krizin arifesindeyiz adamın derdine bak ya.bu rahatlığın aynısından istiyorum ben de.
  • insanların surat ifadelerinden daha önce birçok defa bu sebeple azarlandıkları çok belli. bu egodur işte. görmemişliktir. kendisi sanki kraliyet ailesinden. daha dün onların yerinde sen vardın cahil adam.
  • (bkz: derdini sikeyim butonu)

bu bakınızı son zamanlarda vermekten sıkıldım amma ve lakin başka bir bakınız da yakışmıyor bu gibi durumlara.

nusret tamamen işi taşağa vuran bir adam. ınstagram'da storylerini kurcalarsanız iş yerinde otu boku storye attığını görürsünüz. muhtemelen o çalışanları da dalgaya almış. bu kadar büyütecek bir şey yok.
  • görgüsüz zengin bir ayının vlog mobbingleri.
  • işyeri kurallarına uymayan çalışanlara etik kurallarına uymayan nusret şokudur
  • bence nusret bu videoyu çekip sosyal medyada yayınlıyorsa, "bakın sizi nasıl telefonla yakaladım ehehehehe!" demek için yayınlıyordur, ya da o amaçla çekmiştir. yani "telefon kullanırlarken bastım şerefsizleri!" maksadı yoktur. dünyanın 5 ayrı noktasında günde milyon dolar'lar kazanan bir markanın sahibi adam gidip de elemanlarını telefonla uğraşırken çekip sosyal medyaya ciddi bir sebeple koyacak değildir. ben işin içinde gırgır aradım şahsen.

bir suser da, "dolar olmuş 6.4, adamın derdine bak!" demiş. nusret'e mi demiş yoksa videoyu paylaşana mı bilmiyorum ama, kardeş her gün dolar ve siyaset tartışamayız değil mi? salak saçma yorumlar yapmayın ekşi sözlük burası, siyaset meydanı değil!

ek: bence nusret'in son hikâyelerine bakın; sırf daha fazla terlemek için spor salonu içinde kapüşonlu naylon süveter giymiş, uzaylı gibi duruyor asdfdşgkjgşj! (ve lanet olsun klavyedeki basmayan tuşlara!)
  • hayatımda gördüğüm en iğrenç ve itici hareket olabilir.(bkz: başkası adına utanmak)
    bu arada dolar bıdı bıdı olmuş siz neyin peşindesiniz diyenler,dolarla ilgili olmayan bütün başlıklar silinsin o zaman.sanki biz doları konustukça dolar düşecek,ülke güllük gülistanlık olacak anasını satayım.ha olacağını bilsem,sabaha kadar dolarla ilgili yazar dururum, o ayrı.
  • kızın yüz ifadesini şirinleştiren ifşadır.