şükela:  tümü | bugün
 • hapşırma ile ilgili bir ilaç sanırım. her sabah rockfm'de mesut süre'yi dinlerken arada bir kadın çıkıyor, kusana kadar hapşırıyor. nutraxin olduğunu anladığımız bir üründen bahsediliyor. kadın yine aksırıyor tıksırıyor. her sabah bu kadını çekmek zorunda mıyız arkadaşım ya. buradan nutraxin yetkililerine sesleniyorum. böyle reklam mı olur allasen? kabızlığa iyi gelen ilaç için de osuruk sesi koyun bi o kaldı zaten.
 • sarı kantaron, passiflora ekstresi ve kedi otu içeren rahatlatıcı bitkisel ilaç. tek seferlik denememden edindiğim izlenim gece uyutma bakımından passifloradan daha başarılı olduğu yönünde.
 • inanılmaz derecede dikkat bozukluğu olan bana psikoloğum önerdi bunu. ben genel olarak bu tarz destekleyici ilaçları çok ciddiye almıyordum fakat kullandıktan sonra artık plasebo mudur değil midir bilmiyorum ama etkisini görmeye başladım. gerçekten odaklanabiliyor, dikkatimi toplayabiliyorum. çok uzun zamandır yaşamadığım bir şeydi bu. ofiste kulaklığımı da taktığım zaman cidden kendimden normalin üzerinde bir verim aldım.

  uzun vadede nasıl işler görmek lazım tabii. daha sonra belki editlerim.
 • biri hapşırmaya karşı demiş, diğeri güzel uyutuyor demiş, bir diğeri dikkat dağınıklığı için 10 numara demiş ve sonuncusu da hastalıklara karşı gıda takviyesi demiş.

  ortak paydaya alamıyoruz göreceğiniz üzere. sanırım kim ne niyetle kullanıyorsa ona iyi geliyor.

  not: ürünle ilgili hiç bir bilgim yok. üstteki 4 entry i harmanlamaya çalıştım pekte bir şey çıkaramadım. tabi ki doktor tavsiyesi olmadan asla diyoruz.
 • egzersiz ve diyet programım dolayısıyla ölçülü bir şekilde kilo verirken az yemekten dolayı başım dönüyordu, halsiz hissediyordum, diz kapaklarımda ağrılar oluyordu. istediğim şeyleri yiyememenin verdiği hüzün bununla birleşince yine diyestisyenin yolunu tuttum acaba ben mi yanlış birşey yapıyorum yoksa başka bir problemim mi var diyerek. kan değerlerim ölçüldü vitamin ve mineral eksikliği olmaması için multi vitamin kullanmaya başladım son ölçümümüzde kan değerlerim normalin çok çok daha iyisindeydi. eskiden olduğumdan çok daha zindeyim. yanında yağ yakıcı olarak da thermo burn kullanıyorum.
 • bu firmanın artroflex adlı takviyesini artık kronikleşen eklem ağrılarım için kullanmaya başladım. epey faydasını gördüğümü söyleyebilirim. diz ağrısı çekmeyenler bilmez ama hamamlardan, fizik tedavilere yaptığım tüm yolculuklarda bu ağrılar günlük olarak azalıyordu. sonradan tekrar başlıyordu. neyse bu naneye başladım başlayalı, fizik tedavi ve ağrı kesici gibi ekstra şeyleri kullanmama gerek kalmadı. kullanmaya başlayalı 3 ay kadar oldu ve şuana kadar gayet memnunum. benim gibi bu sorundan muzdarip arkadaşlar varsa kullanmalarını da öneririm. zira iki adım yere gitmeye üşenen ben halı saha maçlarına gitmeye yeltenir oldum.
 • 2018'e girdiğim gün klasik bir söz verip kendime yapay şekerli değil meyve ve sebze tüketimime ağırlık vereceğim demiştim. amma ve lakin gel gelelim söz vermek kolay da ya tutması? kyk'da kaldığım zamanlar halden, manavdan ne kadar yeşillik varsa alıyordum ama dokumadan kalınca 1 haftaya kokuyor çöe atıyordum. salak mısın olm hem paran hem de şu nimet çöpe gidiyor diye az kızmadım kendime. özellikle de kışın arkadaşım hasta olduğumu görünce kivi ye demişti. hadi kışın tamam da diğer mevsimler?

  diyetisyene gitmiştim multivitamin önerdi, hem dinç tutar hem de metobilizma hızlanacağı için kilo yakımına da yardımcı olur demişti. (bkz: nutraxin) aynı gün gidip aldım. aynısından aktarlarda da bulunuyor belirteyim. içerik olarak meyve ve sebzede bulunan mineral, protein, vitamin vs vs olduğu için meyve sebze yerine geçmese de en azından olmadığı zamanlarda kullanmak vücut direncini artırıyor.
 • uzun bir süredir cilt problemleri yaşıyorum. doktor doktor gezerken sonunda sorunun uzun süredir varolan çinko eksikliğine dayandığı ortaya çıktı. ben de neyden çinko alırım nasıl yaparım diye çok araştırmadan direk internetten çinko takviyesi ürünlerine baktım bunu aldım yine netten. ve ilginçtir ama deri problemlerim kalktı. bayağı dr. house bölümü gibi oldu nelere nelere bakıyolar eften küften bir şey çıkıyor sorun... bu da böyle bir anımdır.

  ama üstteki arkadaşların dediği gibi ne için alırsan al sanki onun için iyi geliyormuş gibi düşünüyoruz, lakin buda süpradin tarzı bir ilaçmı desem vitamin hapımı desem işe yarıyor yani. artık psikolojikmi bilemem..
 • vay arkadaş neymiş bu, maşallah her derde deva yazılanların ışığında supradyn ile karşılaştırınca milletin buna bakışı daha olumlu gibi, herkes memnun gibi gözüküyor. kelleşme problemime (çinko kaynak için) iyi gelirse yazarım. bu şurada dursun bakalım.