şükela:  tümü | bugün soru sor
 • nvidia geforce gtx 1070 müthiş bir kart olmasına rağmen ülkemize ebesinin amı kıvamında fiyatlarla satıldığı için muhtemelen gtx 1070 yerine almak durumunda kalacağım ekran kartıdır. umarım fiyat/performans olarak güzel bir konumlandırma yapılır kendisine.
 • 7 temmuz'da tanıtılacak olan ve alt seviye bir ekran kartına 1200 tl verecekleri fena tokatlayacak kart.
 • rx 480'i bir halt sananlara "kart dediğin böyle olurmuş" dedirtecek kart. işin kötüsü, bu kart 200-230 dolar gibi bir fiyatla gelmesi gerekirken, 480 tırt çıkıp 240 dolar olduğu için bu kart da 250-270 dolar gibi bir fiyatla gelecek.

  teşekkürler amd. hay senin a...
 • özellikler, fiyat ve satışa sunulacağı tarih belli olmuş. 19 temmuzdan itibaren 249 dolarlık başlangıç fiyatıyla satışa sunuluyor. sınırlı sayıda üretilen founders edition'lar ise 299 dolarlık etiketlere sahip olacakmış. yine zotac, asus vs gibi markaların kendi çözümlerini sunduğu modeller de raflarda yerini alacak.

  kartın 980'den daha hızlı olacağı belirtilmiş. özellikle birçok testte 970 ve 980 arasında kendine yer bulan rx 480'in ekmeğine kan doğrayacağa benziyor. ancak çoklu gpu kullanımı yani sli desteklemiyor.

  özellikleri öğrenmek ve amd radeon rx 480 ile kıyaslamak isteyenler şu bağlantıya göz atabilirler.

  arstechnica haberi
 • rx480'e karşılık olarak çıkacak ekran kartı ama rx480'den daha pahalı olup kullanıcıların yine rx480 alacak gibi geliyor bana.
 • maalesef rx 480'i yerin dibine gömen kart oldu.
  neden mi?
  performans daha iyi.
  güç tüketimi daha iyi.
  ısınma büyük ihtimal ile daha iyi olacak.
  yazılım ne kadar amd toplamış olsa bile daha iyi.
  fiyat aynı.

  intel zaten zen'i her türlü tokatlayacak ancak yıllar sonunda fiyat performans bir ürün çıkartabilir.

  amd bir kahraman sayesinde rekabet oluşuyor ve fiyatlar iniyor ancak kendisi kaybediyor.
 • https://www.technopat.net/…urkiye-fiyati-aciklandi/

  tavsiye edilen satış fiyatı 1030 tl. 6 gb modeli hem de.
 • şayet fiyatı, belirlenen fiyat seviyesininden şerefsizce saptırılmazsa, gtx 1070'e götüm yetmeyeceği muhtemel olduğu için direk aldım gitti yapacağım teknoloji harikasıdır. ya da değildir. kim bilir. bu gavatların bize yıllar öncesinin teknolojisini yavaş yavaş tuzlayıp ısıtıp çaktıkları düşüncesine engel olamıyorum aslında. lanet olası kapitalizm.

  edit: en aşağı 1500 lira olacağı için alamayacağım karttır.

  rx 480 1200 falan olursa yine amd'ye talim edicez amk.
 • laptop, tablet, cep telefonu derken yıllardır uzak kaldığım ve yavaştan toplamaya başladığım masa üstü bilgisayarında yer alacak kart.