şükela:  tümü | bugün
  • muhtemelen 2016 yılında piyasaya sürülecek, pascal mimarisine sahip olan high-end gpu olacaktır kendileri.

(bkz: ya tutarsa)
  • gp104 kodlu, 16 nm üretim mimarisine sahip nvidia'nın yeni canavarı olacaktır.
  • muhtemelen 5000 tl civarı bir fiyatı olacaktır ilk çıktığında...
  • gtx 900 serisinin bir türlü düzeltmeyi beceremediği sürücü problemlerini taşıyacaksa benden uzak olsun dediğim kart. bir gtx 960 aldım ve hayatım kaydı.
  • 27 mayıs'ta satışa sunulacak alemin yeni kralı. normal sürümü 600$ özel sürümü 700$'dan satışa sunulacak. 980'den yaklaşık 2 kat daha fazla performans sunacak.
  • gerçek high-end bu değil.

lansmanı yapılan canavar.
    titan x'ten iki kat hızlı, üç kat daha verimli.
    ar-ge için harcanan parayla mars'a yolculuk yapılabileceğinin altı çizilmiştir.
    pascal gpu kullanan ilk video oyun kartı olup aynı zamanda 16nm ile üretilen ilk gpu.
    gddr5x 8gb bellek
    9 tflop güç
    1700 mhz hızında çalışırken tdp değeri: 180w

peki: kaç para lan bir gtx 1080?

599 dolares.

kaynak: technopat

düzeltme: titan x'ten -sanal gerçeklik oyunlarında- 2-3 kat arası daha fazla performans.
  • (bkz: geliyor gönlümün efendisi)

yalnız efsane olmuş. tek başına gtx 980 sli'den daha performanslı. sadece hava soğutması ile 2.1 ghz core clock görülebiliyor. bir de bu referans tasarım. eminim özel soğutma ile 3ghz sınırına dayanır.
  • dolar olmuş comolokko. bunun 1080 ti'ı ülke sınırlarına geldiğinde fiyatını gören hükümet kdv +ötv'yi dayar. üstüne yılda 2 taksit olmak üzere ekran kartları vergisi koyar.
  • 4k testlerindeki fps değerlerinde 980ti 'ı 2'ye katlayıp, kenara koymuş falan diyorlar.

daha ucuza satılacağını da düşünürsek 3000 liralara 980ti alanlar nvidia'nın kapısına siyah çelenk bıraksalar yeridir.
  • burada tanıtımı yapılmış olan karttır.