şükela:  tümü | bugün
 • 1080'in benchmark sonuçlarına bakılırsa, 4k/60fps'yi tek başına sağlayabilen ilk kart olacaktır.
 • yazın kenara 3000 liralara gtx 1080 alanların ağır küfrünü yiyecek olan karttır. gtx 1070 alanlar da sövebilir bilemedim şimdi. çünkü çıkışıyla piyasada olan tüm kartlar %30 lara varan değer kaybına uğrayacaktır. inanmazsaniz gtx 980 ve 980 ti sahiplerine sorun.
 • önümüzdeki iki ay içerisinde tanıtılacağı söylenen nvidia'nın gtx 980 ti'ın yerini alacak yeni kartı (?). soru işareti var çünkü tanıtılacağı belli değil. amd'nin vega ekran kartlarının çıkarmasının ardından nvidia'dan bir tanıtım hamlesi gelebilir. dahası eğer kapılar arkasında tasarım çoktan yapılmış ve seri üretim aşamasına geçiş için tanıtım bekleniyorsa, tanıtımın ardından satışları çok kısa bir süre içinde başlayabilir. ilk 3 ay "founders edition" olarak, daha sonra da custom pcb ve cooling olarak satılması muhtemel.

  kart tanıtıldıktan sonra özellikle gtx 1080 ve gtx 1070 serisi kartlar yüzde 20 dolaylarında değer kaybı yaşayacaktır talebin gtx 1080 ti'ya kaymasıyla birlikte. parası olup piyasa araştırması yapanlara önerim; eğer sabırsız değillerse üç, dört ay sabredip yazı beklemeleri. amd'nin yeni ryzen serisi cpu'ları ile birlikte toplanacak bir sistem şu anki kaby lake sistemleri sollayabilir. pusuda durmakta fayda var.

  edit: yaklaşık bu entry'nin yazılmasından 1 ay sonra tanıtıldı kendisi. dediğim gibi 1080 fiyatları düşüş yaşadı yüzde yirmi civarlarında. asıl ilginç olay gtx 1080'in aynı çıkış fiyatı ile tanıtılıp titan xp'in performansının üstüne çıkması oldu. üstelik bunu titan xp 1200 dolar civarındayken yapması titan xp alanların kendilerini keriz gibi hissetmesine neden oldu. ne diyelim alana hayırlı olsun. sonuçta kazanan pc master race.
 • henüz tanıtımı gerçekleşen ve hakkında tüm verilere şu siteden ulaşılabilecek hayvan.

  tıklamaya üşenenler için özet: selefi 1080 den ortalama 1.35 kat hızlı. oha.
 • kasamdaki gtx 980'den 2,3 kat daha güçlü bir bebek. ilk testlerden sonra haneme teşrif buyurup saadet getirecek inşallah.
 • böbreğimi almak isteyenlerin yeşillendirmesi gerekliliğinin arkasında yatan sebep.
 • sızan ilk test sonuçlarıyla beklendiği gibi bir hayvanat olduğu anlaşılan son model ekran kartı. sızan incelemedeki test sonuçları için buyrun:

  https://videocardz.com/…e-gtx-1080-ti-review-leaked

  beklendiği gibi titan x'ten %5 kadar, yani 1-2 fps kadar önde görünüyor genelde. bu durum karşısında vega'nın da 500-600 dolar arasında olacağını öngörmek zor olmuyor.
 • bu sefer olmuş, tebrikler. 2. el yerli araba parası tabi, gtx 950 500tl bu arada.
 • asus rog strix oc 1080 ti yi edinmiş ve iki haftalık kullanımdan sonra lumion da test ettim, inanılmaz bir performans verdi; aynı sistemde 1060 var iken render ettiği bir kare süresinde x2 kare render alabiliyor. naçizane önerim minimum 850w gold psu ile kullanmanız. fiyat performansta süper diyebilirim titan cılar için üzgünüm :(
 • istanbuldaki en çok iş yapan (en asortik değil ama) avmlerden birinde olan vatan bilgisayarın oem kısmındaki arkadaşım bir adet satıldığını söyledi. sanırım başka bir ilde de bir adet satılmış.

  peynir ekmek gibi gitmeyeceğini bende biliyorum ama ar-ge için bile alabilen yok sanırım bırakın oyun oynamayı. çok şaşırdım lan. 4-5 tane gitmiştir herhalde diyordum en azından.