şükela:  tümü | bugün
  • 20 ağustos 2018'de tanıtılacak oyunculara yönelik ekran kartıdır.
  • dolar kuru yuzunden uzaktan izleyecegimiz ekran karti olacaktir.
  • bankalar şimdiden gtx1180ti için kredi kampanyası çalışmalarına başlamalı.
  • 5 liralık kur ile artık böbreklerin yanına bir şeyler katarak alabileceğimiz kart. gtx 1070'imi muhtemelen parçalanana kadar kullanmak durumunda kalacağım gibi.
  • çok tuzlu yedim diye değeri düşen böbreğimle artık alamadığım şerefsiz ekran kartı.
  • kasamdaki gtx 1070'in eline vereceği karttır.
  • kasandaki gtx 1070'i donunda sallar da bu kurlar ile ancak rüyamızda göreceğimiz kart olacaktır kendisi.

ben hala gtx 980'le mutlu mesut geçiniyorum, 15 fps düşük olsun ne yapalım.
  • 5 sene sonra çöpe dönüşecek, bir zamanların efsanesi 3dx vodoo' larla aynı kaderi paylaşacak, bir başka elektronik zımbırtı. niye hemen böbrek muhabbeti yapılır ki?.
  • bildiğim kadarıyla nvidia mimaride köklü bir değişikliğe henüz gitmedi. yani bu kart 10xx serisinin üstüne bir şeyler koyacak.

monitör ve tv teknolojilerinde 4k büyük bir atılım oldu. ekran kartları bu atılımı yakalayamadı. nvidia'nın 10xx serisi ekran kartı teknolojisinde çok büyük bir ilerleme oldu, amd tarafından cevap gelemedi ancak 4k çözünürlüklere ancak high end diyebileceğimiz kartlar ulaşabiliyor.

bir de vr teknolojisi var ki şu an yavaş ilerlemesinin tek sebebi ekran kartlarının darboğaz yapması. vr çok yüksek çözünürlüğe ve yenileme hızına ihtiyaç duyuyor ama mevcut ekran kartları yetersiz kalıyor.

bu kartın özellikle bu iki teknoloji (vr ve 4k) için çözümler üretmesi beklenecektir diye tahmin ediyorum. yine de o 9xx'ten 10xx serisine geçişteki zıplamayı beklemeyin derim ben. nvidia zaten pazara hakim. yeni mimariyi 12xx serisine bırakacaklar herhalde.
  • kasamda 970 olmasına rağmen piyasadaki tüm oyunları akıcı bir şekilde (55 üzeri fps) oynayabiliyorum . 2-3 sene sonra gider bir 1070 alır keyfime bakarım , hiçbir anlamı yok gidip de 1100 serisinden kart almanın . köprülü 1080 yapsan bile 4k da 60 fps alamıyorsun zaten. gereksiz .