şükela:  tümü | bugün
 • turing mimarisine sahip ancak ray tracing özelliklerinden yoksun, şimdilik en ucuz turing kartı ($279) olacak. dünyanın en saçma isimlendirmesi olabilir.
 • isminden ziyade yaptıklarına bakılması gereken kart.

  ayrıca bugün çıkmıştır. incelemeleri gelmiştir. performansı 1070'le hemen hemen aynı. 1-2 sürücü sonrasında 1070'ten bir %5-10 kadar önde olur gibi. ancak 1070'in 6gb bellekli modeli gibi olmuş. o kısım can sıkıcı. zaten turing'lerin genel olarak az bellekle gelmiş olması hoş olmadı. ama bu kartın durumu biraz daha farklı. çünkü f/p oranı çok iyi. karşısındaki 590'ı çıktığı gibi yalan etti diyebiliriz. zira %25 kadar fark atıyor. 590'ın yanında verilen oyunlar kendisini ne kadar kurtarırsa, o kadar tutulacak. ama daha önce bu tip işler amd kartları pek kurtarmamıştı.

  mart ayında da kardeşi 1660 modelinin çıkması bekleniyor. 3gb bellek söylentileri var. umarım yalandır. en azından 6gb bellekli modelleri de olmalı. ve onlar olur da 230 dolara satılırsa, o zaman orta sınıf yine tekele düşecek gibi görünüyor. çünkü 590'ın bile önünde yer alabilecek bir kart 230 dolara sunulmuş olacak. çok daha az güç tüketip yeni mimari ile gelmiş olacak vs vs...

  tanım 2: amd'nin navi ile büyük işler başarmasını zorunlu kılan kart.
 • nvidia tarafından üretilen gtx 1060 modelinin 1,5x katı daha hızlı olan, turing mimarisi ve gddr6 bellek barındıran yeni grafik kartı. türkiye fiyatı 1900 ile 2000tl arasında model ve markaya göre değişilik göstererek satışa çıkacak. hesaplı pc toplamak isteyenlere güzel bir seçenek olmuş oldu.
 • buna vereceğiniz 280 dolar yerine 220 dolara garantisi bitmemiş 1070 alırsınız. bu anlamda iyi oldu çıkması, 1070 gibi güçlü ancak eskimeye başlamış kartları alınabilir kılıyor böyle modeller.

  not: türkiye fiyatları hem yeni, hem de ikinci elde daha yüksek olduğundan ötürü çok farkeden bir şey olmaz.
 • google'da arayınca böyle görünüyor.
 • msi, zotac ve gaming x modelleri bulunan, dönemin f/p oranı muhteşem kartlarından biridir.

  en iyi performansı genel olarak gaming x modeli verir. zaten zotac iki fanlı ve görece daha küçüktür.
 • 2000? lik bir kart neresinden tutulursa tutulsun f/p değildir. performansı tatmin edici olsa bile, 2000 tl den fazla verince ben şahsen mutlu olmam. gtx 1650 beğenilmedi fakat ara ara 800tl ye dek düşüyor ki piyasada ki 1050'ler ile aynı fiyata neredeyse 1060 3 gb performansı alıyorsunuz.
 • gayet memnun olduğum ekran kartıdır kendisi. oynadığım oyunları ultradan aşağı almadım şu anlık.
 • bugün satın aldığım ekran kartım.

  yadigar gtx 770 im yanınca gittim aldım. iyi mi ettim kötü mü ettim bilmiyorum gerçekten.

  işlemcim intel core i5 9400f.

  tabi anakartı değiştirmem gerekti, anakart değişimce ram değişti. aq ekran kartı almaya gidip 4200 liralık oldum durduk yere.

  not: elimde corsair gskill ripjaws 4x4 gb ramler mevcut isteyene satabilirim swh
 • bu ekran kartın mobil versiyonuna sahip bir laptop siparişi verdim amerigadan. ay sonunda elimde olur. pek bir heyecanlıyım. deneyimlerimi paylaşırım bilahare.

  3 haftalık kullanımdan sonra gelen edit: total war warhammer 2'yi ultra settings'te akıcı bir şekilde oynuyorum. late game'de campaign map'te biraz fps düştü ancak onun dışında gayet akıcı. başka oyunlar oynadıkça yorumlarımı eklerim.