• bütçeniz varsa ve derdiniz oyunsa şu an piyasada alınabilecek en doğru kart. yani ne rtx serisi ne gtx 1080 veya 1070.
  • bugün satın aldığım ekran kartım.

yadigar gtx 770 im yanınca gittim aldım. iyi mi ettim kötü mü ettim bilmiyorum gerçekten.

işlemcim intel core i5 9400f.

tabi anakartı değiştirmem gerekti, anakart değişimce ram değişti. aq ekran kartı almaya gidip 4200 liralık oldum durduk yere.

not: elimde corsair gskill ripjaws 4x4 gb ramler mevcut isteyene satabilirim swh
  • 1 aylık deneyim sonrasında oldukça memnun kaldım diyebileceğim bir ekran kartı. önümüzdeki birkaç seneyi çok rahat götürecektir.
  • deep learning icin muhtesem isler cikaran fp orani cok yuksek kart.
  • ray tracing 2080ti'yı bile 1080p'de 60 fps'e düşürecek kadar kartı zorluyorken 60 serisi kartlarda kullanımı imkansız olacaktı. kullanılmayacak özelliğe ücret istemeyen 1080p 60hz monitörler için ideal fiyat/performans kartıdır.
  • gayet memnun olduğum ekran kartıdır kendisi. oynadığım oyunları ultradan aşağı almadım şu anlık.
  • tüm oyunları ultra msaa, txaa neyse hepsi açık şekilde +60 fps veren muhteşem ekran kartı.
  • hala canavar olan fp urunu 2025 den sonra kullanilmaz ama dolar olmus 23 tl biz ne alacagiz :)
  • buna vereceğiniz 280 dolar yerine 220 dolara garantisi bitmemiş 1070 alırsınız. bu anlamda iyi oldu çıkması, 1070 gibi güçlü ancak eskimeye başlamış kartları alınabilir kılıyor böyle modeller.

not: türkiye fiyatları hem yeni, hem de ikinci elde daha yüksek olduğundan ötürü çok farkeden bir şey olmaz.
  • turing mimarisine sahip ancak ray tracing özelliklerinden yoksun, şimdilik en ucuz turing kartı ($279) olacak. dünyanın en saçma isimlendirmesi olabilir.
hesabın var mı? giriş yap