şükela:  tümü | bugün
 • sürücüyü güncellerken reklamını gördüğüm yeni gpu. sitesine girip baktım nedir-ne değildir diye de, gördüğüm kadarıyla daha az enerji tüketimi ve daha güçlü çekirdekle geliyor. ancak yüksek hıza rağmen memory bus düşük ve bu nedenle belleği daha zayıf. bir de yeni maxwell mimarisi kullanılmış, düşük elektrik tüketimi buradan geliyor.

  ama elbette hepimizin bildiği gibi nvidia, 2 ay sonra daha güçlü belleği olan gtx 980 ti'leri çıkaracak.
 • aldığınız zaman youtube'da 1080p görüntüleri takılmadan izleyebileceğiniz ekran kartı. teşekkürler nvidia.
 • nvidia geforce gtx titan'ım ile birlikte mutlu bir şekilde karşıladığımız ekran kartı. 28 nm mimaride zaten peak değerine ulaşılmış durumda, daha güçlü ekran kartı için kasa yapısı bile değişmek zorunda kalır. kabul etmek gerekir ki artık maddi ve teknolojik sınırlara yaklaşıyoruz, sıra optimizasyonda ve tasarrufta. burada oyun geliştiricilerine de iş düşüyor, inşallah mal gibi kasan oyunlara rağbet azalır da bu adamların akılları başlarına gelir.
 • nvidia'nın makineli tüfek gibi tepe model çıkarma zihniyetinin son ürünüdür.

  bildiğin canavar olan 780ti'ın havasını çok fena söndürmüş, düz 780'i ise patates etmiştir.

  kendisinden daha pahalı olan standart hızdaki bir 780ti ile kıyaslayınca sadece biraz daha hızlı olmasına rağmen beklenmedik derecede daha düşük güç tüketimi ve yeni nvidia teknolojileriyle gelmesi kayda değerdir. tabii bir de bunda 4 gb vram standart olarak geldiğinden ötürü o da ayrı bir avantajıdır.

  oyun yapımcıları pc için donanım imkanı olunca optimizasyon falan kasmayıp donanımı acımadan hoyratça kullanıyorlar biliyorsunuz. mesela allah belanı versin ubisoft.

  velhasıl nvidia yine güzel iş çıkarmış, kullananlar güle güle kullansınlar. fakat şimdi çok havalı ve yeni dursa da 6 ay sonra bunun da ti'ı çıkarsa ve o da bunu bir güzel biçerse şaşırmayacağız tabii ki...
 • sıçar gibi kart çıkaran nvidianın son hedesi. directx 12 çıksın hele, ona göre bir kart alınır.
 • 2 ay sonraki doğum günümde istediğim doğum günü hediyesi. yok mu hayırsever bir ekşi sözlük yazarı?
 • maxwell mimarisini kullanarak daha az enerji tüketip daha yüksek performans veren, oyunları dsr( dynamic super resolution) oynamayı sağlayan nvidia nin oyuncular için geliştirdiği başyapıt. sli teknolojisi ile ölümcül performanslar elde edilebileceği gibi güç tüketimi bakımından piyasanın en sağlam ekran kartidir
 • nvidia geforce gtx 980 ti'dan sonraki en iyi ekran kartı.