şükela:  tümü | bugün soru sor
 • nvidia'nın piyasaya sürmeye hazırlandığı taşınabilir konsol. android tabanlı, tegra 4 işlemcili bir alet kendisi. tasarımı pek hoşuma gitmese de mobil oyun dünyasına değişik bir soluk getirebilir, zira nintendo ve sony harici şirketler tamamen touch-screen üzerine çalışırken nvidia gibi önemli bir şirketin oyun piyasasına birinci elden girişini simgeliyor bu alet. daha önce duyurulan ve bağımsız bir grup tarafından üretilecek olan ev konsolu ouya'dan sonra ikinci önemli android oyun cihazı olması açısından dikkatimi çekti (gerçi bir de razer'ın windows tabanlı oyun tableti project fiona var ama hem konsept tasarım olması, hem de pek ergonomik durmaması sebebiyle gözüme hoş gelmedi o).

  tabii ki piyasada tutması oyunların niteliği ve niceliğine bağlı ama böyle bir hamle, eğer oyun firmalarından da destek gelirse android'in oyun piyasasında yükselmesini sağlayabilir.
 • tabani itibariyle donanim israfi. yap adam gibi oyun konsolu, hazira ne konuyorsun?
 • bu aletin cazip yönlerinden biri de -- hatta belki de tek cazip yönü, ama çok güçlü bir alet olduğunu söylemek lazım -- pc oyunlarını wi-fi aracılığıyla televizyonlara ya da başka cihazlara stream edebilme özellğine sahip olmasıdır. yani isterseniz gayet de steam kütüphanenize ekli, pc'nizde çalışan oyununuzu dev ekranda, steam big picture eşliğinde oynayabileceksiniz. bir şartla: pc'nizde en azından geforce gtx 650/660m seviyesinde bir ekran kartı olmalı.

  onun dışında şu şüphesiz ki ouya'dan kat kat güçlü bir alettir. ouya'yı geçersiz kılıp kılmamasının belirleyicisi ise fiyatı olacaktır ki, bu konuda ouya ile yarışabileceğini sanmıyorum.
 • fiyatının bir ouya, hele hele bir gamestick olacağı hiç düşünülmemesi gereken, nvidia tegra 4 temelli mobil oyun konsolu.

  android ekosisteminin bir parçası olması çok güzel. ama tasarımını ilk gördüğümde o ekranı atasım, gamepad olarak kullanasım geldi. pek pratik görünmedi.

  ama beklemeli. prototiptir, değişecektir, gelişecektir. belki fikrimiz de değişecektir.
 • elde tutarken çok ısınacağını düşündüğüm, bugüne değil yarına yapılmış bir yatırımdır.
 • önümüzdeki konsol jenerasyonunu gerçekten renklendirebilecek aletlerden biri.

  android platformunun konsol oyunculuğunun geleceğine yapacağı katkıya dair şöyle bir makale var, okunası
 • 20 mayıs itibariyle 349$ fiyat etiketiyle ön siparişe açılacak taşınabilir oyun konsolu.

  güncelleme: fiyatı 299$'a düşmüş (bilgilendirme için hedep'e teşekkürler). 27 haziran olarak planlanan çıkış tarihi de cihazdaki mekanik bir problem sebebiyle ertelenmiş.
 • mobil platformun fps bombası dead trigger 'ın devam oyunu olan dead trigger 2'nin üzerinde test edildiği bir pre hands-on videosu yayınlanmıştır.

  tasarım ve fonksiyonellik açısından aşmış bir cihazla karşılaşacağız gibi geliyor. tabi bekleyip görelim hep beraber, nvidia bu her an hersey olabilir !
 • piyasaya sürülmüştür.

  kaynak