şükela:  tümü | bugün
  • 24 gb gibi bir hayvani belleğe sahip ekran kartı.

    nvidia ismini duyduğumuzda akla ilk gelen ekran kartı oluyor. işlemci ve diğer birleşenlerin yanı sıra, şirketin asıl gelir kaynağı ekran kartları. nvıdıa tesla k80, bugüne kadar yapılmış en hızlı ekran kartı ünvanını da elinde bulunduruyor. nvidia‘nun yeni efsanesnin kullanılacağı alanlar ise, jeofizik araştırmalarda bulunan petrol ve doğal şirketlerinin üç ve dört boyutlu modellerine ilham kaynağı olacak. nvıdıa tesla k80‘nin işlem performansı ise 8,74 teraflop’a yükseltmekle kalmayıp, gefore gtx 980'in 5 teraflop’luk performansını ikiye katlamış durumda.
    pascal mimarlı grafik çiplerini 2016 yılının başlarında göreceğimize göre, şimdiye kadar ki en gelişmiş ve özellikle ekran kartı olarak 24 gb 5ghz gddr vram’li tesla k80 olacak.

    kaynak : http://goo.gl/blgp16
  • an itibariyle molekuler dinamik simulasyonlarimin suresini yariya indirmis epik alet. (k20'ye kiyasla)
  • bu kartlar dan 4 den fazla bir makinaya taktiginizda normal boardlardaki pcı bus kifayetsiz kaliyor - araya yeni pcı connector almak gerekiyor
  • türkiye'de henüz 4 tanesinden fazlasını tek bir board üzerinde göremediğim gpudur. sunucular için tasarlanmıştır. citrix xenserver gibi sanallaştırma platformları ile uyumludur. gpu rendering ihtiyaçları için sanallaştırma platformları sayesinde istediğiniz client için gerekli kaynağı artırabilme olanağı sunan donanımdır.