şükela:  tümü | bugün
 • distributed mode loudspeaker (dml) teknolojisini kullanarak ‘düz panel’ hoparlör üreten ingiliz firmasinin ismi.
  http://www.nxtsound.com/
 • sony'nin 2012 model 3 telefona verdiği isim.

  xperia p
  xperia s
  xperia u
 • para ve fon transferi, dosya paylaşımı, oylama, bulut sistemi, mesajlaşma, pazaryeri vb. akla gelebilecek birçok şeyi içerisinde bulunduran oldukça iyi düşünülmüş bir blockchain projesidir. siz de client uygulamasını indirip gözatabilirsiniz. proje 2013 yılından beri geliştirilmektedir. uygulamanın tek kötü tarafı bana göre yavaş olması. bu konuda java ile yazılmış olmasına bağlamak istemiyorum çünkü java ile yazılmış stabil uygulamalar da var.
  sistem içerisinde kullanılan para birimi de nxt'dir. pre-mined bir para olup toplam 1 milyar adet ile sınırlıdır. şu an için 1 nxt = 0.12947$'dır. açıkçası crypto currency borsası içerisinde bu kadar iyi hazırlanmış olup markette 131,760,106$ ile 26. sırada olması şaşırtıcıdır. zamanla yukarı çıkacağını düşünüyorum.

  https://nxt.org/
 • an itibari ile hayvan gibi yükselen coin. sadece bugün %57 artış göstermiştir. ben aldım mı? tabi ki hayır. litecoin, ethereum ve ripple var bunlar da dengesiz amk biri yükselirken biri düşüyor benim para hep aynı.
 • mart ayında cüzdanda stake yapmayı denemek için 30 dolarlık alıp, sonra da bir kenarda unuttuğum coin. o 30 dolar bugün 750 dolar olmuş. bu ay altyapısından çıkaracakları ignis'i, cüzdanda nxt tutanlara 1/2 oranında dağıtacaklarını duyurmaları nedeniyle beklenmedik bir şekilde arttı. aralık sonunda büyük ihtimalle yeniden düşecektir.
 • 28 aralıkta ki ignis air drop'undan önce,

  şayet bu elinizde tuttuğunuz nxt miktarının -bittrex veya herhangi bir diğer borsa ile ilgili henüz bir şey yayınlamadılar- yarısı kadar olucak,

  0.60-0.65 bandına tırmanmasını beklediğim coin.

  ytd.