şükela:  tümü | bugün
 • carlotta gall imzasıyla bugün the new york times'da yer alan haberdir. istanbul'da geçmiş yıllardaki mart ve nisan aylarında yaşanan toplam olum sayısının bu sene anormal bir şekilde fazla olmasının "acaba türk hükümeti covid 19 kaynaklı ölümlerin gerçek sayısını gizliyor mu?" sorusunu akıllara getirdiğini bildirmiştir.

  kaynak

  edit 1: @shadowumprensim haberin bir kismini turkceye cevirmis. link

  edit2: @george thomson yesillendirdi. birgun gazetesi, diger sehirlerde de benzer durumun goruldugune dair haber yapmis link

  edit 3: "new york times kendi isine baksin" veya "kendilerini gorsunler once" gibi bir cok entry geldi bu basliga. bu nedenle new york times'in bugun yaptigi bir diger haberi paylasiyorum. dunyanin bir cok ulkesinde covid19 kaynakli olu sayisinin paylasilandan cok daha fazla oldugunu yaziyor. bir cogunuz gercek gazeteciligin ne oldugunu unuttugu veya simdiye kadar hic bilme firsati olmadigi icin anlayisla karsiliyorum. link
 • ulan 40 gündür evdeyim hayatımda bu kadar sela dinlemedim. bazı günler aynı camiden 3 kişi için sela okunduğu oldu. varın gerisini siz düşünün.
  not: istanbul.

  edit: düzgünce mesaj atıp 40 gündür evde olduğum için selaların dikkatimi çektiğini söyleyen arkadaşlar var. hep evde olan babam da normalden fazla olduğunu düşünüyor.
  angıl dungul mesaj atan bebeler var bir de. he bokum sonunda ölen kişinin isminin söylendiği selayla diyanet icadı selayı ayırt edemiyorum.

  günler sonra edit: açıklanan verilere paralel olarak azaldı.
 • gerçek enflasyon rakamlarını gizlemiş bir ülkeye adamların bakışı değişmiyor.
 • eyyy ny times, sen kimsin?

  şaka bi yana, boğazınıza kadar b*ka batmışsınız. istanbul’u falan boşverin siz.
 • 2020 nisan ayı ölü sayısının önceki yıllara göre neden fazla olduğunun acıklanmasını bekleyip, mantıklı olma durumuna göre hakkında bir intiba edinilebilecek haber..
 • bence ny times haber yapmadan önce ekşisözlüğü takip etmeli. olum biz bu konuyu 2 hafta önce zaten konuştuk. değiştirin haber editörünüzü.
 • yahudi zırvası olarak zihniyetini sktiklerim tarafından yaftalanan konu 1 hafta öncesinde aynı kaynaklar üzerinden twitter’da tartışılıyordu.

  herkes mi yahudi olm
 • haberi yapan ermeni yada yunan kökenli bir türk düşmanıdır muhtemelen. hayır sen abd gibi virüsten dolayı ortalık yangın yeri olan yerden kalk türkiye haberi yap.
  bu arada yunan demişken, bu yunanlılar virüsten dolayı neden ölmüyorlar sahi...
 • ıki sebebi var. 1.si herkesin tahmin ettigi tani konmadan vefat eden corona hastalari. 2.si mevcut durum nedeniyle saglik hizmetlerinin ister kabul et ister etme aksamis olmasi.
335 entry daha