şükela:  tümü | bugün
 • bir çaylak.
 • karanlık ya da gece sevgisi. karanlıkla huzur bulmak.
 • kesinlikle sahip olduğum fili.

  saat 12'yi geçer, ayakta kimse kalmaz. çayını demlersin, güzel bir dizi açarsın... biraz oyun oynarsın. bilgisayar sıkınca açar bir çizgi roman okursun, dergi karıştırırsın. sonra tekrar döner bilgisayara müzik dinlerken crimsonland oynarsın.. stumbleupon yaparsın... ve bunları yaparken ne dışarıdan ne evden seni rahatsız edecek herhangi bir ses gelir. bir bakmışsın hava yavaş yavaş aydınlanmaya başlamış.. sonra insanlar uyanmaya başlamadan vurur kafayı yatarsın.

  sırf bu gece sevgisi yüzünden fabrikalardaki gece bekçilerine falan özenmişliğim vardır..

  belki bu sevginin bir sebebi de şudur: misantropi
 • bence bu olayın tanımı geceyi sevmekten çok gündüzden nefret etmek olarak değiştirilmeli. gündüz sürekli bir şeyler oluyor ve sadece insanların düşünürken yaydıkları frekanslar bile insanın odaklanmasına mani olabiliyor.
 • güneşten nefret eden birisi olarak sahip olduğuma inandığım durum. karanlık, gece ve sessizlik gibisi var mıdır yahu? bir de oasis'ten falling down açarım. noel gallagher söyler, ben dinlerim.

  sahi gecenin hüznünü daha iyi anlatan bir şarkı var mıdır hayatta?
 • geceyi ve karanlığı sevme, karanlıkta günışığında olduğundan daha huzurlu ve güvende hissetme halidir. semptomları şöyle:

  - evin en dipte kalan, en güneş görmeyen odasını tercih edersiniz.
  - perdeleriniz kalın, koyu renk ve her daim kapalıdır.
  - göz altlarınız çoğunlukla halkalıdır; ki bunun da geceyle bir ilişkisi vardır: (bkz: dark circles)
  - evinizde saat bulundurmaz ya da pillerini söküp aksesuar niyetine kullanırsınız.
  - sinsice herkesin uyumasını beklersiniz. kazara uyuyup kaldıysanız da güneş doğmadan evvel mutlaka uyanır ve yerinde duruyor mu diye bakarsınız; geceye.
  - sigara ve kahveyi sevme olasılığınız yüksektir.
  - diş gıcırtısından mustarip olma ihtimaliniz de yüksektir; çünkü bilinçaltınız yüksek ihtimalle bir çöplükten hallicedir ve sizin için uyumanın dinlenmekle bir ilişkisi yoktur. uyku, işkencedir.
  - kitap okumayı, çatallı sesleriyle şarkı söyleyen adamları ve kadınları, siyah-beyaz filmleri ve desensiz, yıllarca giyilmekten ruhu ezilmiş pijamaları çok seviyor olabilirsiniz.
  - bunlar dışında hiçbir şeyi sevmiyor olabilirsiniz; en çok da insanları.
  - çünkü insanlardan korkuyor olabilirsiniz.
 • vashta nerada tarafından katledilecek insanlara verilen ad.
 • geceyi seven insanları niteleyen kavram.
  mottosu "viva la fiesta, viva la noche" * olabilir. zira en güzel şölen, gecenin ta kendisidir.
 • geceleri kulaklığınızı takar müzik dinler bir yandan da gökyüzünü izlersiniz. elektriklerin kesilmesi her ne kadar bilgisayar başından kalkmayan biri olsanız da sizin için aynı zamanda bir ödüldür geceleri. ne kadar karanlık, o kadar büyüleyici. güneşi sevmezsiniz, kaçarsınız ondan. dinlediğiniz müzik gruplarının bile karanlık bir teması vardır.***. geceleri daha uzun olduğu için kış mevsimini daha bir ayrı seversiniz. masaüstü resminiz mutlaka gece ya da karanlık temalıdır.

  günün birinde nyctophilia diye bir kelime görürsünüz. anlamına bakarsınız, sizi çok iyi yansıttığına inanırsınız. yeni bir nickname sahibi olmuşsunuzdur zaman zaman sonuna bir kaç sayı eklemek gerekse de
 • boşluk tükenmişliktir, tükenmişlik ise boşluk. zihinsel özgürlüğün ancak tükenmişlikle gelebileceğini kavramış dimağın filisidir.