şükela:  tümü | bugün
 • --- spoiler ---

  arya stark'ın harrenhal roose bolton ve adamlarının eline geçince stark kızı olduğu öğrenilmesin diye kullandığı takma isimdir de ayrıca.

  --- spoiler ---
 • nehir topraklarinin gercek efendisi. adeta disi kurt asena. dort gozle bekliyoruz arya ile tekrar bir araya gelecekleri gunu.
 • şu günlerde daha çok özlediğim çok değerli minik bebek kedi. aslında gelip buraya bunları yazmam bir noktada yüzsüzlük sayılabilir bile. çok özledim gerçekten çok özledim herhalde hayatımda verdiğim boktan kararlar silsilesinin en büyük halkası nymeria'nın gitmesi oldu. ekranın arkasından patini gösterip çıkıp gelsen mi acaba yine..

  ayrıca arya'nın ayrılmak zorunda kaldığı ama muhtemel tekrar birleşecekleri kurdunun adı.
 • spoiler olma ihtimali vardır.

  game of thrones dizisinde stark çocuklarının sahiplendiği 6 ulukurttan (direwolf) biri. arya stark'ın kurdudur. 2. sezonda yavşak sarı kafalı kralı ısırdığı ve muhtemelen öldürüleceği için, arya onu ormana göndermişti. dizide hala göremedik kendisini. kitapları da okumadım ancak kitaba göre nymeria bir sürünün lideri oluyormuş. zaman zaman insanlara da saldıran, hiç görülmeyen kalabalıkta bir kurt sürüsünün lideri, canavar büyüklüğünde bir kurt olmuş görmeyeli. filmde de bir zahmet görelim artık. zaten elimizde bir ghost kaldı.
 • --- game of thrones 7.sezon spoiler ---

  6 yıl sonra tekrar gözükmüştür. 1. sezonda cofri'nin elini ısıran bu kurt reyiz kimbilir 7. sezonda neler yapacak?
  nymeria ile beraber katliamlara devam aryacığım.

  --- game of thrones 7.sezon spoiler --- )
 • --- spoiler ---

  sonunda s7xe2'de zaten beklenen an gelmiştir.
  kurt arya'ya şöyle bir bakıp "that's not you" demiştir.
  bakınız nymeria arya'ya demiştir arya nymeria'ya değil.

  kitapları okumuş biri olarak dizide hiç gösterilmemiş, stark çocuklarına ait bir özellikten bahsetmek istiyorum.
  bran reisin warg işinde uzman olduğunu biliyoruz fakat bu yetenek sadece bran'de olan bir yetenek değil.
  kitapta arya ve jon snow rüyalarında aynı bran'in ilk acemilik günleri gibi kurtların içine girip onların gözünden görüp hislerini yaşayabiliyorlardı.

  üşenmedim açıp taradım kitapları yarım saat sonra da buldum.

  bunu söylememin sebebi arya ile nymeria'nın birbirlerini hissedebilmesi.
  arya artık 'no one' olduğu için kurt arya'ya sen artık sen değilsin dedi ve aslında aryanın 'no one' olduğunu hatırlattı. arya da bu düşünceyi seslendirdi.

  bunun üstüne arya, doğru, ben intikamıma o kadar bağlıyım ki gözüm başka hiç bir şey görmüyor deyip kuzeye doğru gitmekten vazgeçebilir, ~ben eski arya değilim hedefime bağlı kalmalıyım~a delalet olabilir.

  daha sonra arya'nın başı derde girince ortaya çıkıp arya'yı kurtarması dileğiyle deyip ghost hariç hayatta olan son stark ulu kurduna sevgilerimi iletiyorum.

  --- spoiler ---
 • lady’nin başını yakmış zat. gerçi olayın baş sebebi küçük piç joffrey ancak kendisinin kaçıp suçsuz lady’nin ölmesini de kabullenemedim
 • ne olduğunu merak ettiğim kurt. ghost'u gördük ama nymeria'yı göremedim ya da ben kaçırdım.