şükela:  tümü | bugün soru sor
  • usa kökenli, 2004 yılında kurulmuş, bilgisayar kasası üreten firma.

http://www.nzxt.com/
  • h440 modeli ile kasa içindeki kablo karmaşasına çözüm getirmişlerdir. kasanın alt kısmında özel bir bölüm ayırmışlar. diğer kasalara oranla yaklaşık yüzde 80 daha rahat hareket imkanı sağlayan bu bölüm sayesinde kablo karmaşası yaşamadan, kullanıcılara rahat hareket imkanı sunulmuş.

ayrıca kasanın içerisinde, yine aynı firmanın üretimi olan 3 adet ön, 1 adet arka fanla performansa da gözle görülecek bir katkı sağladıklarını söylemek çok da yanlış olmaz sanırım.

performansın yanında düzene de önem verenler için incelemeye değer ürünler sunmaya devam ediyorlar. ürünle ilgili daha fazla detaya buradan ulaşabilirsiniz.
  • gördüğüm en güzel kasalara sahip olan marka (bkz: h440)
  • türkiye'de artık birçok modeliyle bulunabilir hale gelmiştir.

s340 gibi bir modeli 270tl'ye alınabilmektedir.

(bkz: ben tatmin oldum)
  • noctis 450 modelini kullandığım kasa üreticisi.

5 adet hdd, 2 adet ssd yuvası, fan kontrolcüsü, psu kaplaması, gneiş yapısı, 4 fan, fan hub ve max 6 fan desteği ile gelmektedir.

pencereli yapısı, yanda yanan nzxt yazısı ve altında bulunan led aydınlatması ile görsel şölen. ayrıca arkada i/o kalkanı ve pci slotlarını aydınlata 2 adet led daha vardır. kablo falan takarken göresiniz diye.

kabloları düzenlemek için çok kolaylık sağlanmış. sisteminiz tertemiz gözüküyor.

sıkıcı kasalardan sonra ilaç gibi gelmiştir.
  • s340 elite matte white model kasasini kullanmakta oldugum marka. tasarimlari harikadir. all in one sogutuculari da gorsel anlamda corsair'e 10 basmakta.

tekrar soyleyeyim tasarimlari harikadir.
  • anakart işine de girmişler.

https://www.youtube.com/watch?v=vefhfp2n1rw
  • 2004 yilinda johnny hou tarafindan los angeles, california'da kurulan ust duzey oyuncu bilgisayarlari, bilgisayar cevre bilesenleri ve aksesuarlari ureten firmadir. turkiye'de ki distributoru corax alpha ve qp bilisim uzerinden satislari gerceklesmektedir.

tasarim konusunda goz zevkinize hitap eden ve kaliteli *parcalar uretmeleri bir tarafa, ozellikle kasa konusunda alt bolme de yer alan psu bolgesi, tozluk alanlari, kablolama icin ozel kanallari ve sade bir on paneli ile piyasa surdugu urunleri gercekten beklentileri fazlasiyla karsiliyor. ayrica pc mod yapacak arkadaslar icinde fazlasiyla uygunlar.
  • h500i kasa, 3x140mm ve 1x120mm rgb fan ve kulaklık standı aldım bu markadan. montajı yaptım fakat rgb fanların ışıklandırmasını control edebilmek için hue+ isimli bir kutu almak gerekiyormuş ve kendileri 500 tl gibi cüzi bir fiyata satılıyormuş.

tanım: acı şekilde tecrübe ettiğim bir marka.