şükela:  tümü | bugün
  • hicaz makamından bir eser...
    *
    gölgesinde mevsimler boyu oturduğumuz
    hep elele vererek hayaller kurduğumuz
    kimi üzgün kimi gün neşeyle dolduğumuz
    o ağacın altını şimdi anıyor musun
    o güzel günler için,bilmem yanıyor musun

attığımız tarih de çizdiğimiz o kalp de
    silinmemiş duruyor hepsi yerli yerinde
    sen şarkılar söylerdin yatarken dizlerimde
    o ağacın altını şimdi anıyor musun?
    o güzel günler için bilmem yanıyor musun
  • merhum besteci yusuf nalkesen'in bir eseridir, semai usulundendir
  • gectigimiz gunlerde yitirdigimiz turk sanat muzigi bestekarlarindan yusuf nalkesen'in bestesi.ayrica camlica'da bir cay bahcesinin adi.
  • ikinci bahar adlı dizinin bir bölümünde ali haydar ile vakkas'ın karıları tarafından terkedildikten sonra samatya meydanında yağmur altında ıslak ıslak* söylediği şarkıdır.
  • zeki müren yorumunu dinlemek farzdır.
  • emel sayin yorumu da ayri bi tat veren 2. raki kadehinden sonra soylenmesi bunyeye zarar veren icli turk sanat muzigi eseri...
  • en can alici yeri soyledir ki dilinize sarmalanir dolanir gunlerce cikmaz *

o ağacın altını şimdi anıyor musun?
    o güzel günler için,
    bilmem ...
    bilmem ...
    bilmem yanıyor musun
  • illaki dinlenecekse, gözden ırak olduğunuz ama gönüllerden ırak olmadığınız bir zamanı seçin. yoksa sonuç kötü.

ya da dinlemeyin kardeşim, mazoşist misiniz siz..
  • askini o agacin alti civarlarinda yasamis insanlar icin dinlendiginde daha bir yaralayici olabilecek parca. muzeyyen senar da cok super soyler bu parcayi.
  • duyunca bana heybeliada'yi hatirlatan sarki.

bir arkadasimiz askerligini orada yapiyor. gormeye gidiyoruz uc arkadas. kapiya geliyor konusuyoruz. simdi gidin ben arkanizdan izin alip gelecegim diyor, ama beklemeyin burada, "su yoldan be dakika falan gidince buyuk bir cam agaci var, altinda beni bekleyin, gelecegim" diyor.

"tamam" diyoruz, yola dusuyoruz, gule eglene gidiyoruz, bes dakika yol gitmisizdir diye dusunen birisi, "burada olmali bekleyecegimiz yer" diyor. duruyoruz. buyuk bir cam agaci bulmak icin etrafimiza bakiyoruz...

ama donup kaliyoruz, zaten her taraf cam agaci.

cam ormaninda cam agacinin altinda randevu veren arkadasi olan tek kisi ben olmaliyim.

o agacin altini ben iste boyle aniyorum.....