• belediye otobüsünde önünden geçtiğimiz bir sinema salonun afişlerini gördükten sonra kulak misafiri olduğum diyalogun öznesi film:

vatandaş 1: lan olum orospu çocukları diye film yapmışlar.
    vatandaş 2: bizden başka film çıkmaz zaten auna koyim...

(bkz:muhteşem yorumlarıyla hayatımızı aydınlatan vatandaşa bir alkış istiyorum! )
  • spoiler

-biz dünyaya ayrı yerlerden bakıyoruz.
    -ama aynı dünyaya bakıyoruz.

spoiler
  • son zamanlarda izlediğim en "bağlanamamış" film.

- hocam hikayeleri falan oluşturduk güzel de, sonunu nasıl getirecez?
    - hele bir çekmeye başlayalım, allah büyük...
  • tüm zamanların en absürt evlenme teklifi diyaloğuna sahip film.
    -ben sizinle yuva kurmak istiyorum mehtap hanım
    - viziteyi bedavaya getiricem diyosun yani.ilahi lokman efendi,tasarruflu adamsın vesselam
  • --- spoiler ---

filmde meme organının önemi şöyle vurgulanmıştır:

önce: http://i.imgur.com/u8ko7el.jpg

kamera 2 saniyeliğine demet akbağ'a döner ve

sonra: http://i.imgur.com/rqqas2w.jpg

--- spoiler ---

edit: ölen linkler düzeltildi.
  • bir filmmiş bu, reklamını görmeye başladım bilboardlarda falan.

eşşek kadar "o... çocukları" yazıyor. sonra insan merak da ediyor, neye bu kadar tepki diye. bize küfür etmek istiyordu da mı çekti filmi? nedir?

birisi bir gün "ananızın amına koyim" diye televizyon programı yapmaya başlayacak, memleket olarak çok rahatlayacağız.
  • - suçunuz ne?
    - insanları çok sevmek.
    - deme, kız ben birini sevdim anam s.kildi kim bilir sizi naparlar.

şeklinde bir diyalog barındıran hikayesi 80 li yılların başında geçen türk filmi.
  • demet akbağ'ın artist nasıl olunur sorusuna cevap verdiği filmdir.
    filmdeki aforizmaları apayrı bir tat katmıştır olaya.

--- spoiler ---
    -ahh ahh benim geçliğimde görecektiniz memelerimi kuş tüyü durmazdı altında, şimdi değil kurşun kalem, milli eğitim bakanlığını koysan yine tutar.
    --- spoiler ---
  • --- spoiler ---
    ağzı şeyinden çok çalışan bir orospu da ilk kez görüyorum...
    --- spoiler ---

özellikle demet akbağ'ın performansı için bir kez daha izlenmeyi hakeden, sonu ile hafif saçmalamış, sıcak samimi bizden bir film..
  • o... çocukları
    yakın dönemde çekimlerine başlanacak olan ve hülya avşarın rol aldığı bir film. böyle kalsa iyi. üstüne helin avşarın da filmde rolü var. eh doğal olarak anneleri emral avşar "kızım manyak mısınız" diye ortalığı inletiyor. en son gazetenin birinde okudum "hadi hülya tamam da, helin niye oynuyor" demiş. haklı, hadi birisi tamam da ikisi birden olunca ben de anne olsam dayanamam. ana yüreği bu.
hesabın var mı? giriş yap