şükela:  tümü | bugün soru sor
  • hasta ruhlu kişiliğe sahip bir insan.sürekli bir sidik yarıştırma sürekli ilgiyi üzerine çekme çabası.bunu yaparken komik duruma düşmekten çekinmemeleri de enteresan.

doğruya doğru ilgiyi çekiyor .bir şey anlatırken herkesin gözü ona dönüyor ama hissiyat şu : ne zaman gelecek "o da bir şey mi " , bunun da mı advanced versiyonunu yaşadın eşşoleşşek tedirginliği ..
  • benim tersim. zira ben, "o da bir şey" insanıyimdir. mesela adam der:"benim fiat uno'm var" ben de derim: "o da bir şey".

simdi orda "o da bir şey mi" desem ne kadar ayıp olur degil mi?
  • sizin başınıza iyi bir şey geldiyse, onun başına milyon kat daha iyisi gelmiştir. ya da tam tersi berbat bir hikayeniz varsa, emin olun, onun çok daha fena bir anısı vardır. sizin sevgiliniz varsa onun nişanlısı vardır. siz burs kazandıysanız o kapsamlı burs kazanmıştır. siz belediye çukuruna düştüyseniz, onun başına göktaşı düşmüştür. ağzına bir tane çarpılasıdır!
  • o değil de insanı ile büyük benzerlik gösterirler.

(bkz: o değil de diye lafa başlayanlar)
  • -ev aldık, biraz ufak... 80 metrekare ama 6 odalı
    +oda bişey mi, önemli olan metrekare.
    -espri yeteneğine sçam.
  • bizim komşumuz olan teyzedir.bir insanın her konuda mı anlatıcak örneği olur arkadaş

biri bir olay anlatır bu teyzemiz hemen arkasından oda bişey mi bizim bilmem kimimin bişeysi var ooo diye anlatmaya başlar .

şaka gibidir.
  • kanserojen insanlar. hep bir sifik yarışı.

-askerden döndüm bitmedi bir türlü
    + o da bir şey mi aslanım ben hudutta gerilla avlarken hekikopterin motorda yılan eti kızartıyordum. (halbuki askerde terziymiş amk)

-abi dertliyim bu ara
    + o da bir şey mi kardeşim biz dert çeke çeke paspas olduk, soğan cücüğünden bile keyif alamıyoruz vallahi.

-başım ağrıyor
    + o da bir şey mi benim kafamı hint aslanı sikiyor, bak kazağımda tüyü kalmış.

-abi hava çok soğudu
    + o da bir şey mi bizim birader kars'ta askerken ısınmak için götünü gaz sobasına dayarken yakıvermiş, öyle soğukmuş. götünden saçak topluyormuş her sabh.

-sabah trafikten çıkamadık
    + o da bir şey mi bizim oğlan trafikte doğdu. trafiği çok sevdi şimdi gişelerde su satıyor.