• ne dandik bir nickmiş bu ya. ikide bir entry ve nick uyumu'na malzeme teşkil ediyor. hiç düşünmeden nick seçersen başına gelir tabi bunlar.
  • yaptığı diyeti anlatırken kilo kaybından mıdır nedir artık dili sürçüp "kibrit çöpü kadar peynir yiyorum lan!" diyen yazardır bu.
    bu sürçmenin akabinde dayanamayıp bir dilim kaşarı 25 e nasıl bölebileceğimiz üzerine uzun hesap geyikleri çevirmek durumunda kaldık.
  • kendisiyle dun tani$tigim * altinci nesil hafif gobekli ama bir o kadar ne$eli $eker gibi bir yazar.
  • yanlış meslek seçmiş badim. süper rehber olur bundan. bir bildiğim var ki konuşuyorum. bugün beni 90 öğrencinin mızıltısından kurtarmış, o öğrencilerin yüzüne de kocaman bir gülümseme yerleştirmeyi başarmıştır. üstelik 15 dakikada*
  • güzel insan muhabbetinden sıkılamadığım birlikte büyüme, ergen olma yetişkin olma yaratığı. en sevdiğim yönü ise kafası bulanır, bünye daralır güzelleşir kulak memesi kıvamına gelir saat sabahın dördüdür arar.
    odo- abi naber?
    m- iyidir abi ne var?
    odo- bi arayayım dedim?
    m- saat kaç *?!*
    odo- ya baktım şöle telefon rehberine bu saatte rahatsız edebileceğim bi sen varsın.
    m- eyvallah baba konuş aman sabahlar olmasın...

bu gider böle işte. 20 yıl böle güzel geçti. nicesine...
  • hayatta çoğu şeyi paylaştığım insan. evlenmek üzere olduğum güzeller güzelinin* kıskanacağı kadar eski tanıdığım, aynı ilkokulda, aynı sınıfta, aynı dersanede, aynı lisede*okuduğum, aynı takımda oynadığım, üniversitede aynı şehirde yaşadığım insan. benden amerikadaki y.lisansı ve askerliği tamamlamış olmasıyla öndedir. 21 yıl olmak üzere bu adamla. pijama, terlik, atlet üçlüsünü adada beraberce yaşayacağımız günler gelecek elbet. kıçımızda kıl ağaracak ve biz hala o nike mı diyip güleceğiz. **
  • arada çok özlediğim adam.
  • bu cümlenin en güzel kullanımlarından biri selçuk erdem'in zannımca en güzel karikatüründe yer almaktadır, şöyle ki:

padişah(fatih sultan mehmet) ve vezirleri bir haritanın etrafında toplanmışlardır. padişah konuşur:
    - şimdi siz denizi alıp şurdan şuraya getireceksiniz
    - gemileri oraya götürsek padişahım
    - o da olur
  • teknik olarak olamasa da makale aranıyor duyuruları ile gönüllerin tatlı profesörü olmuştur. ama yine de yayıp yatmasını istemiyouz. türk bilim dünyasının ve rakı masalarının kendisine daha uzun yıllar ihtiyacı olacaktır.

şimdi bir yanlış anlşılma olmasın editi:türk demişiz sadece. ama türklerin daha çok ihtiyacı var demek istedik.
hesabın var mı? giriş yap