şükela:  tümü | bugün
 • israil'e kafa tutmanın yetmediği vatandaş sorusu.

  ergenekoncu, laikçi, balyozsever, din düşmanı olduğunu söylememe gerek yok sanırım.

  tayyip'i yıpratacak aklınca, o tayiip kieee israyile gafa dutiyyi.
 • 2 yıl değil 12 yıl etüt edilse yapılamayacak olan, oy toplamak için ortaya atılmış bir saçmalıktan ibarettir kanal istanbul projesi. "ulan biz ne salak adammışız bu projeye inandık, hayvanlar gibi savunduk ah ah" diye dizini dövenlerin kendine sorduğu soru. şaka be, ne sorcaklar hala savunmaya devam ediyorlar.
 • esekler ve karpuzlarla ilgili ata sozlerini duymamis suserlerin sordugu soru. sussaniza olm, olur a, harbiden yapacaklari tutar, ondan sonra vicdan azabindan kirilirsiniz. bir sehrin kiyametine ortak olmayin ayak ustu.
 • muhatabına sorulduğunda..
  politika okullarında okutulacak epik manevralar izlememizi sağlayacak soru cümlesidir..

  (bkz: öncelikle bu güzel soru için çok teşekkür ederim)
 • çılgın projenin akıbetini araştıran soru.

  dini açıdan bir fayda sağlanamadığı için iptal edilmiştir bana göre.
 • hatırlatılmaması gereken bir projenin akıbetini merak eden bireyin aslında sorarak yetkilileri uyandırmaması gereken sorudur.
 • sorulması gereken sorulardan biridir ama yeterli değildir.

  ilk olarak: evet bir çılgın proje vardı ne oldu ona. bu martavala kanıp oy atan onbinlerce insan vardır maalesef türkiye'de.
  (bkz: hani bir çılgın proje vardı)
  (bkz: bir çılgın proje vardı ne oldu ona)
  hatta: (bkz: o değil de bir çılgın proje vardı ne oldu ona)

  ikinci olarak: deniz baykal ve mhp milletvekili adaylarının seçim öncesi patlayan kasetleri vardı ve failleri hemen buunacaktı, harbi ne oldu bunlara, mağdur deniz baykal ve diğer mv adaylarından bile ses yok ne hikmetse.

  üçüncü olarak: bir bülent arınç'a suikast girişimi vardı, hani arınç manisada iken, ankara çukurambar'da gerçekleşen olay, hani ergenekon bu iş için profesyonel tetikçi yerine 2 tane kıdemli albayı tutumuştu, hani bu saik ile kozmik oda'ya girip yüzlerce klasöre bakılmıştı.

  dördüncü olarak: hani 2010 kpss'de soruların bir gruba dağıtılması vardı, hani hakları yenen yüzbinlerce memur adayı, hani bir ali demir vardı ne yazıkki hala var. yıl 2012 yine kpss rezaleti.

  beşinci olarak: hani devlet bahçeli'nin diyarbakır mitingini bazukalarla (bozkurt başlıklı çakı) kan gölüne çevirecek mhp delegeleri vardı, hani devlet bey'e suikast hazırlığında olan, tutuklanıp 2-3 ay sonra salıverilen.

  altıncı olarak: hani bir mavi marmara vardı, vatandaşlarımız katleden kendisine one minute denilen israil vardı. harbiden ne oldu o devlete, ne oldu öldürülen masum insanlara, resneli niyazi beygibi mi oldu akıbetleri.

  yedinci olarak: hani suriye tarfından uluslararası sularda düşürüldüğü hükümetçe iddia edilen bir uçağımız vardı, hani sırım gibi, akıllı iki tane pilotumuza mezar olmuştu akdeniz suları, stratejik derinlik'ten stratejik serinlik'e düşmüştü canlarımız, pilotlarımız. hani daha amerikan yardımı olmadan pilotlarımzın cesedine dahi ulaşamayan dünyanın en büyük 17. ekonomisi, orta doğu ve balkanların hakimi vardı. ne oldu o ülkeye? hani new ottomans vardı dünya siyasi haritasını yeniden şekillendirecek.

  sekizinci olarak: hani zonguldak'ta köprünün çökmesi sonucu dereye düşen ondan fazla insanımız vardı hala bazılarıının cesedine dahi ulaşılamayan. sahi ne oldu o köprüye, nerde o vatandaşlarımız.

  dokuzuncu olarak: hani adana'da patlayan baraj kapağı ile ölen onlar, erzurum'da göletteki buz gibi suda bağıra bağıra ölen tedaş işçileri, hani istanbul'da çadırda yanarak can veren garibanlar, hani tuzla tersanelerinde ölen canlar, son 10 yılda iş kazasında ölen 1500 kişi evet iş kazasında da dünya lideriyiz gurur duysun bazı mütehakkimler .

  son olarak: aslında daha fazla olay var, daha fazla sorulması gereken soru, halkı mal yerine koyan unutulan, bilinçli şekilde unutturulan biz ne dersek diyelim, aziz halkımın en az %60'ı büyülenmiş, gözlerine beyinlerine perde inmiş...

  (bkz: etrak-ı biidrak)