şükela:  tümü | bugün
  • muharrem ince’nin sözü. akp genel başkanını alkışlayan komutan için yaptığı yorum.

edit: ince fena bombalamış. konuşmanın videosu

edit 2: ince mitingde video izleterek bombalamaya devam ediyor. nevşehir mitingi görüntülerinden
  • yazık lan bu generallere. daha önce de engin alan için tayyip erdoğan silivriye hapsedildikten sonra "beni görünce ayağa kalkmadı. layığını buldu" gibisinden bir laf etmişti.

adamlar şakşakcılık yapsa da boyun eğmese de yaranamıyor. ahahahahaha.
  • asker siyasete karışıyor diye ağlaya ağlaya iktidara geldiniz, hatta radikal islamcıların oyunu da böyle aldınız.

ve siz o denli namussuzsunuz ki şimdi askeri ellerinizle siyasete sokuyorsunuz, sırf menfaatiniz uğruna.
    yazık bu orduya, yazık bu askere.

sonuna kadar destekliyorum ince' nin bu sözünü.
    orduyu lekeleyen kim olursa olsun apoleti sökülmeli ve yargı karşısında hesap vermelidir.
  • yazık değildir. olması gereken yaranmak değildir çünkü. sen generalsin kimseye yaranman gerekmez.
  • o üniformanın saygınlığını unutan insanlar bu ülkede ordu komutanı. tarih bunları yazıyor. elbet hesap sorulacaktır, sorulmalıdır.
  • ince az bile demiş. ne lan bu? türk ordusunu, türk milletini temsil ediyorsun sen. taraf olmak ne haddine? ben ya da bir başkası muharrem ince'yi destekliyor ve sen de gidip ince'yi eleştiren siyasiyi sırıtarak alkışlıyorsun. senin görevin bu mu? politikaya çok meraklıysan istifa et de akp'ye katıl, hatta hulusi'yi de al yanına. rezil ettiniz koca orduyu.
  • (bkz: ilker başbuğ)’dan anlat muaarrem abi.
  • maalesef o apoleti taşıyamadığı anlaşıldığı için yapılması gerekendir. ancak kendisinin istifa etmesi, ordumuzun yüksek karakterini göstermek açısından daha doğru olur.

türk ordusu günlük siyasi tartışmalara asla giremez. ne yönde, kimin için ve hangi şartta olursa olsun.

böyle hatalar için istifa iyi bir müessesedir.
  • desteklediğim bir hareket olacaktır.
    hatta sadece sökmek yetmez, söktükten sonra o paşanın münasip...

neyse çirkinleşmeyelim...
    sabahtan beri bu konuda kafam çok bozuk be...
  • (bkz: adam haklı beyler)
    birde bir aralar genç siviller,ileri demokrasiciler,yetmezciler falan vardı , ne oldu acaba bu aralar onlara ? hiç sesleri solukları yok.
    neler yapıyor o g.t laleleri şimdi ? vesayet yıkılıyor diyorlardı. bunları görünce ne hissediyorlar ?