şükela:  tümü | bugün
 • bir başbakan beyanatı. ne desek gg olacak şimdi

  üniversitesiz ilimiz kalmadı diye hava atarken iyiydi değil mi?

  "başbakan binali yıldırım, "üniversitesiz ilimiz kalmadı. ama fakülteler açılırken, sanki üzerinde yeterince düşünülmemiş. her yıl 100 bin öğretmen mezun oluyor. devlet olarak ne onlara, ne diğer üniversite mezunlarının hepsine iş bulmamız mümkün değil" dedi.

  http://www.yurtgazetesi.com.tr/…n-degil-h59975.html
 • her köye üniversite açarken,dershaneleri bile üniversiteye çevirirken övünen iktidar,şimdi bu övüncün meyvelerini çürümeye terk ediyor.
  hesapsız,plansız programsız yapılan binlerce uygulamadan sadece biri.
  yıllık 100 öğretmene ihtiyacın varken 500 yeni öğretmen mezun edecek çarpık bir sistemi kurarken düşünemediniz tabi.
  o kapasite olsa düşünürdünüz de,sizde o kapasite yok maalesef.
  şimdi geri kalan o 400 öğretmeni iş sahibi yapamayız diyorsunuz.
  yalnız dikkat,bu sayı hergeçen gün artmakta.
  mağdur ettiğiniz insanlar hergün çoğalmakta.
  ve birgün o kadar çok olacaklar ki,sizi iktidara getirdikleri gibi,yine aynı kitle tarafından o iktidardan indirileceksiniz.
 • maalesef haklı bir açıklamadır.
 • ikinci öğretimlerden harç alırken iyiydi, iki üç milyara pedagojik formasyon dağıtırken iyiydi, her ile üniversite açarken iyiydi, her seçim döneminde öğretmenleri seçim malzemesi yaparken iyiydi, öğretmenlik mesleğini ele ayağa indirirken iyiydi de şimdi de böyle bir açıklama yapıyorsunuz.
  o zaman bu kadar yer açtınız ve sınav yapıyorsunuz binlerce öğretmen adayı ve öğretmen adayı olanların umutlarını çalıyorsunuz.toptan kapatın bölümleri, fakülteleri ve tümden rahatlayın.olsun bitsin.
 • kılışdaroğlu ve cehape hükümeti hukuk fakültesi gibi bütün batı ve uzakdoğu ülkelerinde değerli ve bir o kadar da önemli kabul eden fakülte sayısını ülke genelinde 84 yaparak bütün avukatların-hakimlerin niteliğini sıfırlayıp niceliğini arttırarak çoğunun hukuk bürolarında "çaycı" evet tam anlamıyla "çaycı" olarak istiham edilmesine vesile olduğu için oldukça haklı bir söylevdir.

  her yıl yaklaşık 10.000 kişilik hukuk fakültesi mezunu topluma katılıyor. bu ülkede bunu kaldıracak yabancı-yerli yatırım ve avukatları finanse edebilecek bir toplumsal ekonomi yok.

  kılışdaroğlu ve cehape hükümeti, her ile üniversite kurarak anadolulu ailelerin gönlünü almayı, bizim çocuk da okuyo işte dedirtmeyi, öğrencilerin gittiği 250.000 altı nüfuslu şehirlere hiçbir yatırım yapmayarak oranın ekonomisi öğrenciler sayesinde kalkındırtmayı düşündü. dediklerinin hepsi oldu, ama öğrencilerin çok ama çok büyük bir çoğunluğu kapeseseden medet ummaktan başka bi işe yaramadı.

  bugün genç nüfusta işsizlik %20 diyorlar ama bu oranın çok daha fazla olduğunu kılışdaroğlu hükümeti de biliyor. gerçekten bu ülkeyi bir uçurum bekliyor.

  ah kılışdar ah.
 • yıllardır bölümümüze 60 kişi değil de 30 kişi alın diye yazılar gönderiyoruz ama üniversitelerin taleplerini görmezden geliyorsunuz. her yıl bu kadar kişiyi öğretmen olacak diye yetiştirmeye çalışıyoruz ama sonları işsizlik, ümitsizlik...
  yazıktır her açıdan...
 • o kadar universite tabiki de esnaf "her anlamda" mutlu olsun diye açilmistir. uzulerek soyluyorum ama perifer diye tabir edeceğimiz universitelerdeki ogrencilere o bolgenin bakisi böyledir, her anlamda somurulecek insanlar olarak bakarlar.
 • o fakülteler açılırken üzerinde yeterince değil hiç düşünülmemiştir. düşünülmesine gerek bile duyulmamış hatta "lan bi durun düşünüp taşınalım. işsiz mezunlar ordusu yaratmayalım" diyenler de hain ilan edilmiştir.

  çünkü meydanlarda ne duyduğunu önemsemeden alkışlayan bir güruh varken kim siker eğitimcinin, sivil toplumun, akademinin, sendikanın ne düşündüğünü. yapıştır geç.

  yapıştırıp geçti, dediğini de yaptı reis ama yapıştırıp geçtikten yıllar sonra gençler işsizlikten kıvranıyor, intihar ediyorken gelip de dalga geçer gibi günah çıkarmaya çalışmayın bari.
 • herkes üniversite mezunu olmak zorunda degil . tekniker teknisyene de ihtiyacımız var. çöpçüye de hademeye de.