şükela:  tümü | bugün
 • pazar öğleden sonra sefahathane'de bira içip dergi okurken yan masadan kulak misafiri olduğum replik. birayı hafifçe püskürtüp gülmek ve öksürmek arasında bir tepki versem de yan masadaki bayanlar hiç istiflerini bozmadan törkiş ingiliş muhabbetlerine devam ettiler. biraz daha kulak misafiri olunca anladım ki hanım kızımız new york'tan üç ay önce kesin dönüş yapmış ama üç aydan beri jet-lag halini üzerinden atamamış. karşısında oturan al-birini-vur-ötekine cinsten diğer hatun da her fırsatta muhabbetin içine ingilizce ve fransızca kelimeler katarak arkadaşıyla sidik yarışına giriyordu. daha sonra yanlarında getirdikleri ingilizce kitaplardan birbirlerine pasajlar okudular ve tüm sefahathane olarak biz de bu aşık atışmasını seyrettik. neyse ki bira çabuk bitti, kalktım gittim...
 • - o kadar strong bir presence var ki..
  cirtt.. [fermuar acma] blopp.. [penisi masaya koyma]
  - naaaptin sen?!
  - ne bileyim, ne yapacagimi bilemedim bir an..
 • - tayyar içimde o kadar strong bir presence var ki anlatamam.
  - sıçarsan geçer hayatım...
  - nasıl yani!?...
  - sıç anlarsın...
 • belli bir kısmı doğal karşılanabilecek bir yapı taşıyan yurtdışı görmüş ya da yabancı dilde eğitim almış insanların, bu işi bir alışkanlık ve hatta üstünlük zannedip sürekli kullanmaları sonucu yaşadıkları bozukluğun bir örneği. tamamdır bazı kelimeler vardır türkçesi aklınıza gelmez, ya da bazı kelimeler vardır ingilizcesi aklınıza gelmez (yabancı dili konuşurken) iyi de kardeşim strong dediğin türkçe ile örtüşen bir kelime iken bir insanın güç güçlü kuvvetkuvvetli gibi kelimeleri hatırlayamıyor ise nasıl bir insan yapısıdır ki bu kendini üstün zannetsin diye düşündürtmüştür sabah sabah insanı. yaşama sen kardeşim yaşama.
 • ilk okunduğunda star wars etkisi altında kalmış birinin repliği gibi görünse de* aslen vj/dj beynine sahip, haberturk'te in'leri ve out'ları takip eden, hayatını bunlar üzerine kuran birinin repliğidir.
 • - o kadar strong bir presence var ki ...
  - ee ?
  - (sol el sağ el bileğini kesecekmiş biçimde konur sağ el bilekten hızlıca sallanır) na böyle şerefsizim. almayanı dövüyorlar.
  - çok fantastik.
 • - o kadar strong bir presence var ki...
  - anlıyorum, nohut yediğim zaman bende de oluyor.
 • -o kadar strong bir presence var ki...
  --force'dur force...