• bu sefer tutmayacağını düşündüğüm acunn projesi.

  gg edit: evet tuttu. tutma sebebi milletin birine dönülmeyince ahah rezil oldu manyak diye dalga geçmeleri.

  gg edit 2: severek izliyoruz ailecek.
 • formati hollandadan alinan orjinal ismi the voice olan yarismadir. hatta tanitim reklaminda da bolca hollandadaki biten yarismayi gostermektedirler.

  yarismadaki dusunce sudur: yarismaciyi goruntusuyle degil sesiyle secsinler diye ilk baslarda yarismacilarin sadece sesini duyabiliyorsun. yani tek onemli sey ses olmus oluyor. hatta hollandadaki yarismada ünlü bir sunucunun kizi yarisiyordu ama kimse ismini bilmedigi ve goremedigi icin sadece sesine odaklanip kayirmadilar bu yarismacigi.

  tabiki yine bir john de mol yapimidir.
 • mustafa sandal ve hadise'nin jürisinde olacağı kesinmiş ki çok başarılı jüri seçimleri olmuş. acun yaptığı iş de bu zaten, formatı dışardan hazır al, iyi seçimler yap, süsle, püsle, türkiye'ye uyarla, sonra da büyük televizyon programcısı ol, dahi çocuk ol...
 • bir arkadaşım vesilesiyle izmir elemelerindeki kuyruğuna 1 saat şahit olduğum henüz başlamamış yarışmadır. kuyruk içerisinde görünüşüyle olmasa da bakışı, konuşması ve mimikleriyle sefa doğanay'ın başka bir versyonu vardı. etrafına kızları toplamış itici esprilerle onlara kahkaha attırıyordu. demek ki neymiş.. türk halkı buna gerçekten gülüyormuş. konuşmanın içeriğine bakmayıp konuşma üslubunu bozan adama gülen bir milletmişiz.

  bir tane de elemelerde ne yaptığını çok merak ettiğim takım elbise ve 500 milyonluk gözlükle gelip çıkışında milleti yanına çekip yorum yapan çok bilmiş bir eleman vardı. ne siz sorun ne ben söyliim.

  kısaca bugün türkiye'nin aynasını gördüm diyebilirim. harbiden de izmir türkiye değilmiş..