şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
8838 entry daha
  • acun ılıcalı’nın acı çeken bir insana kahkahalarla güldürttüğü program.
  • az önce survivor’da psikolojisi bozulmuş birinin vtrsini kahkaha atarak izlettirdiler. kızın durumunun çok iyi olduğunu düşünmüyorum.
  • yarışmada kürtçe şarkı söylenmesine bir itiraz yoktur sanırım. her dil bir zenginliktir. fakat hayri isimli yarışmacının yıllar önce yapılmış bir röportajının resmine denk geldim. bu röportaj okunduğunda aynı masumiyet maalesef görülmüyor.

kendisiyle yapılan röportaj doğruysa kendisi türkçe ismini kullanmak istemediğini ve bunu kabul etmediğini belirtmiş. devamında daha farklı demeçler de var. üzücü. her şey göründüğü kadar masum olmayabiliyor maalesef.

site erişim yasağı olan bir site. ancak aşağıdaki röportajda yer alan kelimelerle arandığı zaman google'da çıkıyor.

https://hizliresim.com/2p7ryn
    https://i.hizliresim.com/wo2y4e.jpg
  • türkiye televizyon tarihinin en rezil anlarına şahit olduk biraz önce.

evrim isimli yarışmacının yaşadığı sıkıntıyı ekrana verip kahkahalarla güldüler.

insanlığımda bile utandım oturduğum yerde.

sokayım survivor'ına.

allah belanızı versin.
  • yine gelmiş duyarcılar , acı çekiyorsa bırakır gider. zorla mı götürmüşler, zorla mı tutuluyor orda.
    hür iradesiyle bir atarla , iddaa ile üç ay kalırım dediği bir yarışmaya gitmiş sonra da iki gün de havası sönmüş , buna gülmeyip ne yapacağız .

sanki afrika'da kabile savaşlarına atmışlar , istediği zaman çekilebilir. her saniye acil mudahele eden dr lar, profesyonel ekip gözetiminden başarırsa hayatının en büyük fırsatlarından birisini yakalamış birine ne kadar da boş duyar kasıyorsunuz .

o ses 'e gelince
    hayri denen yarışmacı en baştan beridir çok iticiydi , elenmesine sevindim. türbinlere oynadı ama tutmadı ona daha çok sevindim. benim gibi herkese samimiyetsiz gelmiş demek ki
  • hayri’nin 20 saniyelik kürtce bir ninni okumasi icin kurdugu cumleler ve ricaci soylemleri ordaki atmosfere, hakim olan anlayisa bir yumruk indirmistir, acun’un canli yayinda “tabi tabi” deyişindeki o kendinden emin ve guya rahat tavri bu sarsilişinin en bariz kanitidir, üstelik durumun nasil da “tabi tabi” olmadigini cok güzel bir sekilde gözler önüne sermis ve sasirtmamistir da. hayri’ye de bin selam olsun... onu, kendi dilinde bir ninni okumak icin bu ricaci hallere düsüren anlayis ve güce lanet olsun...

edit: cümle eklendi
  • seyirciler oy vermeye başladığından beri istisnasız biçimde iyi seslerin elendiği yayın. yani ben biraz izledim 10 tur izlediysem 8 inde daha kötü ses, daha kötü yorumlar kazandı, bir üst tura geçtiler. son gördüğüm kadarıyla kalanlar elenenlerden daha kötü yarışmacılar. acun hala ben seyircime çoğunluğun oyuna çok güveniyorum diyordur tabi, ne diyecek. o değil de jüri de sanki baya aptala bağlamış paso komiklik peşindeler. bana mı öyle geldi bilmiyorum neye göre kimi seçmişler niçin bunları seçmişler hiç anlamadım. geçen birinde hele üç kız kalmışlardı birini yedi halk, bizim popstar da gitti sırf genç diye en salağına tekrar şans verdi öbürü kat kat daha yetenekli ve sesini iyi kullandığı halde. ya yalama olmuş bu jüri iyice, ya da zaten hep böyleymiş, bilemedim pek.
  • survivor’daki yarışmacının görüntülerinin yayınlanmasından sonra yukarıda birileri black mirror demiş birisi insanligindan utanmış. kız binlerce kişinin katılmak istediği bir yarışmaya kendi isteğiyle katılmış. belki bu yarışmadan sonra hayatı olumlu yönde ve istediği şekilde değişecek. kendi isteğiyle tekrar ediyorum. bu zorlukların olduğunu bile bile. insanligindan utanmak ne kadar kolay oldu yahu. o kadar utanacak şey varken insana sorarlar bunu mu buldun utanacak diye.
  • kürtçenin, şu programa çıkıp herhangi bir dilde şarkı söyleyecek seslere ihtiyacı yok, insanların daha çok sömürülmesine katkıda bulunmak hiçbir dile fayda sağlamaz.

şunu daha net ifade edeyim, sevdiğim, dinlediğim bir kürt şarkıcıyı o sahnede görmek istemem.
164 entry daha