şükela:  tümü | bugün
 • bir konuya açıklık getirmek istiyorum bu yarışmayla ilgili. detoneler. ayda detone oluyür diyenler olmuş. hayır. doğru tondan okuyor kadın. ses rengini beğenmediğimiz her insana detone oluyor diyemeyiz. bunun dışında detoneler oldu bazı yerlerde. selin'i tenzih ederim. aslında ben burada yine orkestraya izninizle sövmek istiyorum. arkadaşım. elemanların ses aralıkları belli. transpoze edemez misiniz şu şarkıları yarım ton lan? ne olur yani? daha kaliteli dinlemez miyuk?
 • mustafa isimli yarışmacının ne dediğini anladınız mı da o kadar oy verdiniz diye çıldırtan yarışma. ayrıca ayda konusundan neden bu kadar saçmaladılar son haftalarda anlamadım, bırakın ingilizce söylesin, lütfen diyorum bak! kızı maymuna çevirdiniz resmen, ilk elemelerde sex on fire söylerken onyüzbinmilyonbaloncuk daha iyiydi kız. yarışmayı da ya selin ya berkan kazansın, selin elenmediyse tabi hala, şimdilik isteklerim bu kadar...

  yuh demek istedim sadece o nedenle edit yani. yuh arkadaş! çakma bile demek istemiyorum mevzubahis iki yarışmacı için, çakma bile olamayacak derecedeler, ayıp lan!
 • dün geceki grammy organizasyonundan sonra 7 den 77 ye performansı gibi kalmıştır. valla yüzdeler de böyle "on puan, on puan, on puan..." diye yükseliyor. bi rahmetli barış manço eksik. toprağı bol olsun.
 • selin ataş elenirse gerçekten bir anlamı kalmayacak yarışma. sesi şu an yarışan tüm yarışmacıları siler atar. ama lobi yok, şarkı seçimleri yanlış vs. bir delikanlım okusa, bir inşallah/yoruldum okusa o salon yıkılır.
 • an itibariyle hülya bombayı patlattı! bravooo!!

  onur'un barış akarsu çakması olduğu tescilli artık..
 • selin ataş'ın kazanması gereken yarışma.
 • hülya avşarın yanlışlıkla(!) onura barış dediği yarışma.
 • hülya avşar'ın canlı yayında peşpeşe kırdığı potlarla geceyi renklendirdiği yarışma.
 • selin'in sesine en cok gidecek sarkiyla noktayi koydugu yarisma. aferin hadise, bu sarki ile kaybetme sansi yok kizin..
 • ayda'nın hadise sayesinde finale yükseldiği yarışma. hadise, bilinçli mi yaptı yoksa bilinçsiz olarak mı yaptı bilemiyorum ancak manipülasyon kokusu alıyorum.

  nasıl yani?

  yarışmayı izlemeye başladığımda hadise sürekli olarak erkam isimli yarışmacıya "çok karizmatik, bakamıyorum" methiyelerini düzmeye başladı. erkam kişisi bu methiyeler karşısında - oynadığı çok belliydi-, cool izlenimi yaratma telaşına girdi. ben şahsen 1990 doğumlu erkam'ın yaşından büyük laflar etmeye çabaladığını, ayda'ya oylama sırasında sarılırken "ben daha güçlüyüm" algısı yaratmaya çabaladığını düşünüyorum. hadise bu iltifatları yaptıkça, erkam o sahnede yükseldi. yükseldikçe yükseldi. ancak işin ekran arkasında, ayda için yürekler çarpmaya başladı. çünkü ayda sahnede bir anda öteki olmuştu. insanların yumuşak karnı ayda için birşeyler yapması gerektiğinin farkına vardı. çünkü ayda sahnede mağdurdu. ayda'nın geleceği interaktif olarak izleyicinin parmağındaydı. ve o parmaklar mağdurun yanında olma iç görüsüyle ayda'yı yazdı.

  böyle oy kullanan çok fazla insan vardı bu akşam. erkam kişisi zaten oynuyordu. ayda samimiydi. samimi olan kazandı.