şükela:  tümü | bugün
 • hülya avşar'ın canlı yayında peşpeşe kırdığı potlarla geceyi renklendirdiği yarışma.
 • selin'in sesine en cok gidecek sarkiyla noktayi koydugu yarisma. aferin hadise, bu sarki ile kaybetme sansi yok kizin..
 • ayda'nın hadise sayesinde finale yükseldiği yarışma. hadise, bilinçli mi yaptı yoksa bilinçsiz olarak mı yaptı bilemiyorum ancak manipülasyon kokusu alıyorum.

  nasıl yani?

  yarışmayı izlemeye başladığımda hadise sürekli olarak erkam isimli yarışmacıya "çok karizmatik, bakamıyorum" methiyelerini düzmeye başladı. erkam kişisi bu methiyeler karşısında - oynadığı çok belliydi-, cool izlenimi yaratma telaşına girdi. ben şahsen 1990 doğumlu erkam'ın yaşından büyük laflar etmeye çabaladığını, ayda'ya oylama sırasında sarılırken "ben daha güçlüyüm" algısı yaratmaya çabaladığını düşünüyorum. hadise bu iltifatları yaptıkça, erkam o sahnede yükseldi. yükseldikçe yükseldi. ancak işin ekran arkasında, ayda için yürekler çarpmaya başladı. çünkü ayda sahnede bir anda öteki olmuştu. insanların yumuşak karnı ayda için birşeyler yapması gerektiğinin farkına vardı. çünkü ayda sahnede mağdurdu. ayda'nın geleceği interaktif olarak izleyicinin parmağındaydı. ve o parmaklar mağdurun yanında olma iç görüsüyle ayda'yı yazdı.

  böyle oy kullanan çok fazla insan vardı bu akşam. erkam kişisi zaten oynuyordu. ayda samimiydi. samimi olan kazandı.
 • hadise'nin az önce son noktayı koydu.,resmen oral seks sırasında orgazm yaşıyormuşcasına(yazarken yüzüm kızardı diyebilirim) çıkardığı "ahh" sesleri üzerine babam kalkıp içeri gitti yahu!!

  (bkz: oral seks sırasında gırtlaktan çıkan ses)
 • halkın "o tip"e değil "o ses"e oy verdiğini hadise ve hülya'ya erkam'ı eleyerek öğrettiği yarışma..
 • ses ve yorum olarak bakarsak rezalet şekilde devam ediyor bana kalırsa. şimdi hepsini dinledik yorumları yapalım. yarı finale kadar gelmelerini hayretler izlediğim ve sayelerinde nicelerin hakkı yenildiği gerçeğini geçiyorum, yarı final olarak değerlendiriyorum.

  erkam, mustafa ve ertunç'un buraya kadar gelmeleri bildiğin komik. bunlarda mustafanın finale kalması zaten ses yarışmasından önce bir show programı olduğunu kanıtlar niteliğinde. onur iyidir hoştur, bir yere gitsem dinlerim hani sıkılmadan ama çok aşinayız bu tiplere, bu ses rengine. geriye kaldı ayda, selin, eren, berkan, yani finale kalması gerekenler. biz de yabancı şarkılar dinliyoruz ama böyle bağıranları değil. bazen iyi ayarlıyor ama yerine göre de irite edici şekilde bağırıyor. selin çok iyi yorumcu, fizik de maşallah*. berkan yaşına göre sağlam yorumcu, sahneyi iyi kullanıyor. ama aralarında öyle bir ses var ki, eşi benzeri yok. o da yarışmayı kazanmayı en çok hak eden eren şenay. diğer tüm yarışmacıların benzerleri vardır yorum olarak ama bu eren denen arkadaşımızın gırtlağından bir ses çıkıyor ki allah allah. bu nasıl yorumdur;
  http://www.acunn.com/…ren-senay-nasip-degilmis/1409
  http://www.acunn.com/…ren-senay-tanri-misafiri/1324

  asıl sorun yarı finalde demin saydığım dörtlünün yanında olması gereken isimler. onur, mustafa, ertunç ve erkam yerine şunlardan bir dörtlü olsa kalitesini ikiye katlardı. bunlar da hemen aklıma gelenler ha;

  http://www.acunn.com/…mustafa-hosgoren-gelinim/1428 (kenan doğuludan iyi)
  http://www.acunn.com/…urkiye/efe-dumanci-gecer/1033
  http://www.acunn.com/…ihan-polatol-yillar-sonra/877
  http://www.acunn.com/…e/mumtaz-ates-ask-kitabi/1411
  http://www.acunn.com/…er-topcu-gecmiyor-gunler/1316 (bu adamın balgamlı rakibine elenmesi yarışma tarihinin kara lekesi, tam fiyasko)
  http://www.acunn.com/…ant-daghan-ayer-duellosu/1126 (dağhan)
 • anladığım kadarıyla erkam isimli gencin kızlarımız tarafından pek beğenildiği yarışma. ya bu kızlar türkiye'de yaşamıyor, ya da bende ciddi bir algıda seçicilik var - ki zannetmiyorum, çünkü bildiğin itici bir tip bence kendisi.

  ülkede her yer erkam kaynıyo kızlar.
 • selin'in elendiği yarışma. onur bile şaşırdı kazandığına. o surat ifadesi 3 sn de anlattı her şeyi.. daha da izlenmez bu yarışma arkadaş..
 • selin'in elendiği yarışmamsı. şu an oturup ağlayabilirim. onurlar kovalasın sizi.