şükela:  tümü | bugün
  • acun'un türkiye'de yarattığı televizyon kartelin bir diğer parçasıdır. eminim ki şarkıcı olmayı düşleyen bir çok insan başka bir alternatifleri yokmuş algısından dolayı kendini bu sahnede hayal ediyor.
  • finalinden kim galip çıkarsa çıksın. asıl kazananın tabiki de yine ve yeniden acun ılıcalı olacağı yarışma.
  • bu yıl ayda mosharrafın kazanmasını istediğim yarışmadır.
  • haksızlıkların dönüp durduğu yarışmamsı şey!
  • benim için kayınvalide eziyeti şeklinde gözüme duhul edilen proğram (evet, proğram).

pek saygıdeğer kayın valideciğim, hanımın da aklına girip, mahalle baskısı yordamıyla televizörümüzde kurduğu hakimiyeti bu yapımla pekiştirmiştir.

düzenli temaşacıları (fanboyları mı deseydim?) bana kızmasınlar ve lakin hararetle belirtmek beyan etmek isterim ki her beşer için vakit kaybıdır nacizane fikrimce.
    en azından ses zevkini bu proğramda duyduğu yarışmacılar üzerinden terakki ettirecek genç dimağlara yazık.

(bakmayınız: ağdalı dil kullanımında ısrar eden meymenetsiz tip)
  • murat boz'un bir başka yüzünü görüp bahtiyar olduğumuz pazartesi gecesi eğlencesi. murat boz'a yaramıştır bu program. onu izlemek şaşkınlıkla birlikte yüzlerde şebek bir ifade oluşturmuştur. hülya avşar'ın da zamanın çok gerisinde kaldığı ve miladını doldurmuş olduğunu gün yüzüne çıkarmıştır. zira, konuşmakta zorlanıyor ve özneli yüklemli cümleler kuramıyor kendisi.
  • güvenlik kurallarının hiçe sayıldığı, stüdyonun her bir yerine seyirci doldurulan tv programı. bir yangın filan çıksa sonuçları düşünmek bile istemiyorum. ayrıca, istanbul da orta yaşlı, hafif göbekli noter kıtlığı mı var? şu oylama sonçlarına biraz inandırıcılık serpseniz fena olmaz. özellikle, %49 motherfuckers, 51 son of a bitch tarzı sonuçlar şüphe uyandırıcı.

onun dışında site anasayfasındaki videolar da çok adaletsiz. animasyonlu sekiz sekmeyi niye eşit dağıtmıyorsunuz şarkıcılara? ne çeyrek ne yarı finalde selin'in videosunu koydunuz. buna rağmen torpil yaptığınız onur'a kıymık farkıyla yenildi. bunun güvenilirliğinden zaten üstte bahsettim (bkz: yukarı)

biraz da kalan seslere yorum yapayım pizzam kabarana kadar.

mustafa bozkurt : dilini ya da bıyığını mı ısırıyorsun anlamıyorum, cümle sonları hala çıkmıyor. yoksa gizli yüklem diye birşey mi icat ettin?

sen konservatuarlı değil misin? niye alaylı gibi davranıp, bizimle alay ediyorsun? ahmet kaya şarkılarından başka niye söylemiyorsun? albüm çıkarırsan da adı re-resitaller 1, re-resitaller 2 mi olacak? seni beğenen yine oy verecek güzel söylersen başka birinin şarkısını. bak mesela, vazgeç gönlüm'ü süper söylemişsin orhan gencebay'dan, youtube'da var. en azından onu söyle.

ankara'nın bağları senin tonuna gitmiş mi? kendini dinleyince, olup olmadığını anlamıyor musun? hem ayrıca o şarkı oynak, sallanmalı bir karakter gerektiriyor. sende o topuk vurmalar, ceylan adımlar, etrafında dönmeler var mı?

haa, hiç ders almamış gibi haftaya da "kum gibi" yi söylersen basıcam eksiyi.

onur uğuş: senin adına utanınca, barış akarsu adına da mı utanmış oluyorum bilmiyorum. barış akarsu'da türk milleti için "genç yaşta öldü gül gibi çocuk" tan daha önemli bir yer kaplıyor mu onu da bilmiyorum. her 100 kişiye sor 5 tanesi, şarkısının ya da dizisinin adını hatırlar. o yüzden durumu hendrix'leştirmenin manası yok. çünkü sen üzülürsün albüm teklifi filan gelmeyince. en fazla erken finalli bir gençlik dizisinde derslere pek uğramayan liseli ya da üniversiteli olacaksın.

gerçi, sunny'de yıllarca sony'nin çakmasıydı. para birikince logoyu değiştirdiler, ürünleri de geliştirdiler. sen de bu potansiyel var mı bilmiyorum. hadi beni şaşırt ya da yol yakınken başkası olma kendin ol.

ayda mosharraf: türkiye'deki sesi ve kendi güzel bayan popçu listesinde açık olduğu için şimdiden seni kazanmış ilan ediyorum. ama berkan ve mustafa'dan sana oy kalmaz ne yazık ki. bir de emrah da balgam eşiği olduğu gibi; sende de çığlık eşiği var. tize gittikçe kafayı geriye atıyorum ben de istemsiz. o etekler daha kısa olabiliyor mu bu arada? yani mümkünse...

berkan taşkın : oy sıralamasında ikinci olacaksın büyük ihtimalle, eğer barış akarsu'nun akrabaları gelmezse finale. yaşın gereği, işin politik yönü hakkında tecrüben olmadığı için oy toplama konusunda naif kaldın. olsun, en fazla 2 yıl içinde doğal yollarla da albüm filan yaparsın. zira, kabul etmek lazım finale kalanlar içinde en iyi ses sende ve yaşını da düşününce hala değişen bir sesin var. bu değişmenin artı sonsuz yönünde olduğunu varsayalım.
  • çığlık çığlık bağıran ayda'yı değil de o yaşında türk sanat müziği söyleyen berkan taşkın'ın 1. olmasını canı gönülden dilediğim yarışma.

sıralama tahminim şu şekilde

1. mustafa
    2. ayda
    3. berkan
    4. onur
  • ilk sezonu inanılmaz başarısız. biraz önce murat boz sahnede konuşurken yanında bir eleman duruyordu ve bu esnada "o kim lan" diye ekrana bakabiliyorsunuz. meğer ilk sezonun birincisiymiş. sesi ve şarkısı ölümüne vasat.