• her tvyi acisimda hadise'nin tum sarkilara kafasini saga sola sallayarak, elleri birlesik, anaokulu korosu havasinda eslik ettigini gordugum icin tekrarini izledigimi sandigim yarisma.
  • bir ses yarışmasında en olmayacak şey oluyor. orkestrada geri vokalist var, yarışmacıya, özellikle gamze'de dikkatimi çekti, geri vokal yapılıyor lan, ses yarışmasında olacak iş mi? geri vokal dediğin solistin sesinin boşluklarını doldurur, hatalarını kapatır. sadece ve sadece solistin sesinin yarıştığı bir yarışmada yarışmacı soliste vokal yapılır mı abi bu ya aymazlıktır, ya da sadece gamze'de fark ettim, günahını almayayım ama göstere göstere adam kayırmadır. ne demek yahu ses yarışmasında yarışmacıya vokal yapmak?

edit: evet söylediği şarkı geri vokalsiz söylenmeyecek bir şarkı. lakin memlekette şarkı mı kalmadı arkadaş. o kadar geri vokalsiz söylenebilecek şarkı varken, bütün yarışmacılar da geri vokalsiz söylenebilecek şarkıları söylerken, yarışmacının birine geri vokalsiz söylenmeyecek bir şarkı söyletmek diğer yarışmacılara haksızlık değil midir?
  • içinde nefretlik bir hadise barındıran yarışma. şebnem ferah'ın bu aşka fazla sana şarkısını gayet doğru ve başarılı okuyan yarışmacıya ''bu aşk fazla sana derken sesini duymak istiyorum, abart orada'' diyor. şarkının orijinali öyle mi kızı neden yanıltıyorsun!

edit: eledi kübra'yı.
    edit2: hadise aşıkları tarafından ispiyonlanmış. hadi içinde saklayayım duygularımı.
  • hadise: provadaki performansı burada göremedim.
    annem: kirpiklerden olmasın o...
    ev halkı: jnscjlfsncklfsnckşdmkacdşan
  • az önce güzel sesli bir erkeğin şarkı söyler gibi beni benimle bırak söylediği program. 2 dakikalığına kalite geldi türkçe sözlü hafif müziğe. hülya'nın adama sürtone oldun şeklindeki eleştirisi hayatın bize bir türlü bitmeyen şakası sanırım. kibar adammış vesselam, sürtonelerden geri gelmeyesin hülyaaa.
  • hadise'nin ilkokul arkadaşına resmen torpil yaptığı yarışma, ayrıca pınar denilen kızcağızın elenmesiyle izleme istediğim falan kalmadı ama tuana daha iyi okudu şimdi, neyse izlesem izlesem ayda için izlerim artık heralde.
  • ömer'i harcadılar matmazel!

olmuş bitmiş geçmiş gitmiş üstünden ama ben hala unutamıyorum, ara sıra açıp dinliyorum. özcan deniz'in sesi türkiye'deki en ilginç ve güzel seslerden biri ve şarkıyı (geçmiyor günler) muhteşem söylüyor ama ömer de neredeyse o kadar hissettiriyor, o kadar dokunuyor insana.

çağrı gibi çoooooooook ve arabeskten başka bir şey söyleyemeyeceği o kadar belli ki. ama ömer öyle mi ya? aaahhh ahh! gitti güzelim ses.

dinlemeyenler varsa şöyle buyursun;

http://www.tvyo.com/o-ses-turkiye/video/cagri-omer
  • ismini "o tvstar türkiye" olarak degistirmesi gereken yarısmadır. zira aradıkları , degerlendirdikleri ses degil, diger seyler. bu diger her seye yarısmacının tipi, kıyafeti, halk oylaması yapılınca ne kadar aglak-arabesk sarkı soyleyip ne kadar sms alabilitesi, diksiyonu ne kadar bozuk, sarkı sozlerini türkçe söylerken bile ne kadar yutup ne dedigi anlaşılamama seviyesinin yüksekliği, salondan ne kadar alkış aldıgı gibi kriterler dahildir. evrensel düzeyde güzel sesin kriterleri bellidir, çalışınca güzel ses her şarkıyı söyleyebilir , ki 1 hafta boyunca hikayedende olsa çalıştıklarını programda gösteriyor. ancak bu programda şarkı seçimleri nabza göre veriliyor, örnegin mahsun kırmızıgül style yarışmacıya mahsun sarkısı verilir, ahmet kaya style yarısmacıya soyleyebileceği tipte konuşma gibi şarkılar veriliyor , çok pis zenci gırtlagı yaparım,ingilizce söylerim diyene de kendi harcında şarklılar veriliyor , bazı elemek istediklerinede tarzının dısında sesinin iyi gitmeyecegi sarkılar veriliyor ve eleniyorlar. yarısmacılara sarkılar kura gibi birşeyle verilse ve adam her zaman soylediği tarzın dışında, kendini tekrar etmek değilde gelişme gösterme çabalarıyla ekrana gelse, o zaman gercek bir ses yarısması olup heyecanla izlenirdi belki. gerçi ben de ne diyorum ya, jüride hülya avşar var, programın tek emeli rating, bir umutla katılanlara yazık oluyor zira iclerinde sesi güzel olanlarda var halbusi.
  • hadise nin acayip derecede unnatural gözüktüğü yarışma. allah aşkına şu bülent ersoy makyajını yapma kızım ya. hiç yakışmıyor. yüzün botokslu gibi duruyor. benden söylemesi.
  • hülya avşarın egoları karşısında nili elediği yarışmadır bu kadın gercekten sesten anlamıyor

edit:neyini eksilediniz anlamadım ey okurlar ve yazarlar sesiniz daha iyiyse sizide görelim