1. kimsenin 'düello'ya 'düello' diyemediği yarışma. geçen hafta izlemiştim hadise düvello dedi defalarca. artık kelimeyi gerçekten düvello olarak bildiğine inandırdı beni. mustafa sandal da doğello gibi bir şey diyor. madem söyleyemiyorsunuz neden italyanca kasıyorsunuz arkadaş türkçe'de kelime mi bitti 150 kere düvello davello tadelle demenin ne anlamı var? hayır ilerleyen haftalarda daha da beterleşmesinden korkuyorum bu olayın.

(bkz: sadi cenin lordoz)
  2. dün ilk kez izledim bu yarışmayı. üç tane kız vardı erkekler ağlamaz’ı söyleyen. jüri üyeleri kızların güzelliklerinden girip şarkıyı harika söylemelerinden çıktılar. üzüle üzüle iki tanesini elediler. yalnız ben ortada ne harika bir güzellik gördüm ne ahım şahım bir ses duydum. hatta programın büyük bir kısmını izledim aklıma kalan tek bir şarkı tek bir yarışmacı bile olmadı. ya yarışmacılarda iş yok ya onlara şarkıları veren jüri üyelerinde. bir de evet daha önce de vurgulanmış ama amerika ya da avusturalya versiyonuna göre çok düşük seviyede bir program olduğunu söylemezsem acun’un hatırı kalır. türk izleyicisine yeter ama.
  3. acun'un, sosyal medyada aldığı tepkilerden ve kaybettiği "iyi yürekli yapımcı" imajından olsa gerek, nur cennet uçar'ı bulup tekrar çıkartarak kendi çapında günah çıkardığı yarışma.

kıza artık ne önerdi, ya da ne kadar ödedi bilmiyorum ama, senaryoya göre tv'ye çıkıp jüriden özür dileme fırsatını nur kendisi istemişmiş... yersen.
  4. ayda da ayda diye tutturdum gidiyorum ama gamze şok etti beni. ayda ile birlikte gamze de favorim artık. gerçekten çok çok iyiydi dün akşam. whitney houston şarkısı söyleme cesaretini bulamadım hiçbir zaman diyor ama gerçekten çok çok iyiydi bence...

bir de berk termin ile derya'nın düellosu (the way you make me feel) bence en sevimli düelloydu. derya güzel söyledi ve çok çok tatlı ama berk termin'in de elenmesine üzüldüm açıkçası. bence iyi bir ses ve iyi bir ruhu olduğunu hissettiriyor sanki. öyle bir ışık var. yolu açık olsun. umarım bir şekilde yeniden karşımıza çıkar.
  5. yarismacilarin profesyonel muzik yasamlarina katkisi olup olmadigini merak ettigim yarisma. yok eger katkisi yoksa zaten al ordan murat bozu geri neyi kalir ki ?
  6. garip bir şekilde nur cennet uçar üzerinden bariz şekilde prim yapmaya çalışan yarışma.

bıyıklı yarışmacıya defalarca ağzının suyu akarcasına övgüler yağdıran hülya avşar ve hadise, bir düello sırasında kızlara güzel soyundun tarzı laflar eden mustafa sandal ve murat boz, ve tabii ki yıllarca yabancı hatunların giyim tarzlarına puan veren programlara sahip acun ılıcalı'dan oluşan bir jüri heyeti düşünün.

ve nihayetinde pek de normal tavırları olmayan bir yarışmacıyı "sen" dediği gerekçesiyle ihraç eden bir format. jüriye gel yarışmacıya gel.

hele de sonrasında bu yarışmacı kardeşin özür dilemesi var ki tam evlere şenlik.

bu arkadaş üzerinden yarışma "biz türk örf ve adetlerine aslında son derece saygılıyız" edebiyatı yapıyor.

bu yarışmacı çok iyi yaptı. az bile yaptı. dinsizin hakkından imansız gelir.
  7. nur cennet adlı taşkın neşeli kızın türkiye'ye yanlış lanse edilmiş olmasından rahatsız olmuş acun. en azından kendini ifade etmesine izin verilmeliymişmiş. yahu bu program canlı yayınlanmıyor ki, kesseydin o kızın görüntülerini yayınlamasaydın madem onun adına üzüldün. 1 hafta boyunca kızın görüntülerini tv'de döndürüp iyice merak ettirdin izleyiciye. normalde izlemeyen de izledi nedir bu olay acaba diye. programı izliyorum, eğleniyorum izlerken. herhangi bir sosyal mesaj da vermesini beklemiyorum. adı üstünde eğlence programı ama, bu kadar samimiyetsiz olmasaydın acun bey iyiydi.
  8. acun ılıcalıyı sevmesem de kabul ettiğim bir gerçek var ki bu yarışma türkiye şartlarında yapılan en iyi ses yarışması. düellolarda dinleyip gördüğü kadarıyla yarışmacıların çoğunun -hepsi değil tabi- sesi dinlenebilir seviyede. nerede popstar abidiiiiinn nerede semiramis, ayda, mustafa.
  9. şuan için izlenebilecek en eğlenceli yarışma bana göre. hülya avşarın takımında olan onuru merakla bekliyorum adeta barış akarsu sahnede yer almış gibiydi

o ses türkiye hakkında bilgi verin