• lan kaç yıl oldu bu program yayınlanıyor bilmiyorum ama böyle içimdeki gerizekalı ne zaman görse veyahut duysa hemen "hangi ses?" diyor dayanamayıp kendime gülüyorum. bu da böyle bir anımdır sevgili sözlük.
  • ismiyle tezat bir yarısma olmakta kendisi. o ses olabilecek tum yarısmacılar murat boz tarafından patır patır elenmekte. ozellikle omer isimli yarısmacıya cok yazık oldu sanırım cok fazla iyiydi kendisi bu yarısmada kalmak icin hele ki rakibi olan cagrı isimli arkadası dinledikten sonra. baska da bir acıklama getiremedim bu sonuca.
  • bu akşam anlamadığım bir durum olan yarışma. şöyleki yarışmacıları eşleştirirken jürinin kıyafeti ve yarışanların kıyafeti bugünkü yarışma günkü kıyafeti. sonra önceki günlerdeki provaları gösteriyorlar. tek açıklaması şu olabilir. herbirine hafta içi bir şarkı verip, prova yapıyorlar. şarkıları belli ancak kiminle yarışıp söyleyecekleri bizim seyrettiğimiz eleme gününde belli oluyor.
  • yarışmacıların jüride ki oturan şarkılardan daha güzel söylediği yarışma. ötesi yok, oradaki canlı performans veren yarışmacılar kadar tırnak açayım iyi olanlar için, ne hadise ne murat boz ne de mustafa sandal'ın canlı böyle performans verebilme ihtimalleri yok.
  • an itibarıyla müzik bilgimi sorgulamama sebep olmuş yarışma olmayı başarmıştır.
  • çağrının reyting getirdiği muhakkak. biçok kişi seviyordu geçen seneden beri. fakat iki performanstır ömer uçtu gitti hele bu özcan deniz şarkısında adam aştı. çağrı ise bu sene boğazında bi hırıltıyla çok kötü söylüyo, bi problem olduğu açık. sevmiyorum demiyorum bakın, benim yıllardır youtube da izlediğim çocuk bu değil. lafım sana murat boz, burada ekşi sözlükteki insanları bile aynı noktada birleştirdin ya demekki sağlam sıçtın. ömeri elemekle hata yaptın. çağrının geçen seneki gibi ilgi mıknatıslığı yapacağını düşünmüyorum. hadi boşver çağrıyı, asıl ekranların başındaki milyonlarca insanın saygısını kaybettin bence. nasıl hülya avşar geçen sene müzik kulağının ne olduğunu bilmeyenlere bile gösterdiyse bugün de sen, sana yakıştırılan birçok sıfatı haketmediğini gösterdin diye düşünüyorum. hayırlısı olsun. benim adamım da uğur etiler'di. şarkı seçimi yanlıştı diğer eleman daha iyi söyledi, fakat çağrıyı elemeyen adam uğuru hayli hayli elemezdi o rakibe karşı.
  • son bir saattir hülya avşar'ın takımı arabesk/slow şarkılarla uyku getirmeye devam ediyor. yeter la. güzel söyleseler tamam diyeceğim ama orhan gencebay şarkılarına falan kendi yorumlarını katmaya çalışırlarken kulak tırmalıyorlar.
  • yemekteyiz nil'in yemekteyiz ile tam anlamıyla ünlü olamaması nedeniyle dadandığı yarışma.