şükela:  tümü | bugün
 • (bkz: giderli 16)*
 • başıma yüksek entelijensiyaya'dan birşey gelmeyecekse; 3 gündür dilime dolanmış şarkıdır.

  he lan he

  bir demet akalın şarkısıdır.

  edit : seviyesiz adam diye mesaj aldım ya la

  laaaaaannn, alayınız mı mozart beethoven dinliyor ?
 • demet akalın şarkısı diye kötülenen, ama kötülenirken bile kafaya melodisi gelince kıpır kıpır eden şarkı. tamam çok sanatsal bir çalışma demiyorum. oturun tapın falan da demiyorum ama eğlenceli ulan kabul edin oğlum. gören de rakı içerken bile klasik müzik eşliğinde içiyorsunuz sanacak.

  "aşk acısı çekerken winter senfonilerini dinliyorum balım." ya da "yeni sevgilim olunca spring melodileri beni benden alıyor.". bırakın biraz entel olmayı, cool olmayı da hayattan zevk alın.
 • tekerleme işte.

  bkm sanatçılarından biri olan oğuzhan ve okan bayulgenin elemanlarından biri olan bir arkadaş geçtiğimiz yıllarda bu tip şarkılarla dalga geçen güzel şarkılar yapmıştı hatırlarsanız.

  biri domuz gribi ol inşallahtı ama diğerleirni hatırlamıyorum.

  burdan almamız gereken mesaj şuydu. kulağa güzel gelen basit bir melodi ya da cıstak müzik üstüne tekerleme gibi herhangi bir şarkı sözü söyle, direk sana demet akalın tipi pop şarkısı olsun.

  bu da ona benziyor. tekerleme. her tekerleme gibi kulağa hoş geliyor. dinleniyor, söylettiriyor. ama şaşırtıryor mu? hayır. normal. güzel mi? değil. saçma mı? evet? aynı melodi üstüne herhangi biri bambaşka bir sözü az düşünse yazar mı? evet.

  yalnız güzel tezahurat olabilir bence.

  --- ahlaksızlık ve çok pis küfür var ---

  dün gece bir kaç maç seyrettim.
  canım çıktı kahkahadan.
  o cimbom yok mu o cimbom
  yine sokturdu siki götünden.

  --- ahlaksızlık ve çok pis küfür var ---

  not: galatasaraylı kardeşlerim alınmasın. art niyetle yazmadım sadece türk tipi boktan tezahurat mantığına uysun diye yazdım. kusura bakmayın.
 • beğenenler olabilir içi dışı kıpır kıpır olabilir insanların saygım var eyvallah ama en yakın arkadaşım sevmemeliydi bu şarkıyı yapmamalıydı bunu bana ya hastası oldu kız kafayı yicem sözlük. iş çıkışı iki bişi içelim rahatlarız diye bir araya geliyoruz gittiğimiz mekanda az sözümüz geçiyor diye ilerleyen saatlerde başlıyor barın ortasında şarkıyı açtırmaya delireceğim. çiğ tavuk yenir hiç problem değil ama obsesif etti beni sevmediğim halde öptürmedi dudaktan diye söylenip duruyorum masa başında.
 • alternatifi saçmalama ayten çocuk olmaz götten olabilir.

  (bkz: komik olma ayten çocuk olmaz götten)
 • gunlerdir aklimdan siyirip atamadigim sevmedigim kadinin ritmik ama sacma sarkisidir.
 • keyifli şarkıdır.

  solfejini bilmem.

  olması gerektiği albümde olması gerektiği şekliyle var olan şarkıdır.

  pelesenktir pelesenk.

  ve evet ya çok seviyesiz.

  yazık bana.
 • bana hep levent yükselin dedikodu adlı sarkısını hatırlatıyor bu parca. sanki ordan arakmış gibi bu yüzden de sevemedim hiç.