şükela:  tümü | bugün
  • 2018 kpss dahilindeki öğretmenlik alan sınavıdır. başvurular kpss sınavıyla birlikte olmaktadır. eğer ciddi düşünüyorsanız şimdiden yardırmanız lazım. youtube bu noktada video cenneti ya da cehennemi, kişiye göre değişir. herkese şimdiden kolay gelsin.

edit: ösym tarafından sınav tarihi 5-ağustos-2018 olarak belirlenmiş.
  • temmuzun ikinci haftası pazar günü 15 temmuz olduğu için muhtemelen 3.hafta pazar günü 22 temmuzda yapılacak olan sınavdır.

buralarda ingilizce öğretmenliği çalışan varsa bi wp grubu kurulsa iyi olur aslında.
    başvurular için yeşillendirebilirsiniz.
    metaphor, shakespeare, morphology, semantic, phonetic falan kasarız.

edit: 5 ağustos 2018'de yapılacak imiş.
  • sınav yerleri açıklanmıştır.
  • elimde yediiklim öabt kitabı var. konu anlatımı başka kaynağım yok mecburen buna çalışıyorum.
    sakın almayın, seçenekler arasına sokmayın bile. alanla ilgisi alakası yok, arkadaşlarla karşılaştırıyorum hayret içinde yalan yanlış bilgilere ve gereksiz alanla ilgili olmayan konulara bakakalıyoruz. gerçekten çok kötü hazırlanmış.

edit: okul öncesi öğretmenliği
  • adana 32 derece nem %61
    samsun 31 derece nem %59
    trabzon 24 derece nem %90

ya yapış yapış ya sıcak rüzgar ya baş ağrıtan klima ya da kısıtlı bir yerlerini serinleten pervane. çalışma koşulları herkes için kötü şu sıralar..

adana yorumlarına atfen.
  • kaynakları yetersiz olan sınavdır. piyasada var olan kaynaklar hala anlayamadılar ösym'nin tarzını. kitapları sınava yönelik hazırlamak yerine üniversite külliyatlarını sınav kitabına sıkıştırmaya çalışıyorlar. sınava hazırlanan öğrencinin hap bilgiye, ipuçlarına, etkinliklere, testlere ihtiyaçları var. kpss'nin ilk ayağı olan gy-gk ve eğitim bilimleri kitapları konu anlatımı konusunda daha iyi fakat öabt kitapları için aynı şeyi söyleyemeyeceğim. bir kitapta başka türlü yazılan bir konu başka bir kitapta başka türlü yazılıyor. buna kısa zamanda bir çözüm bulmaları lazım kesinlikle.
  • okul öncesi öğretmenliği bölümü için kaynak eksikliği ve sorunu olan sınav.
  • öğretmen adayı yazarların galiba son günlerde görülen öğretmen düşmanlığından korktukları için yazmadığı başlık.
  • bugün girdiğim sınavdır. branşım fizik, açıkçası çok çalıştım diyemem. sorular genel olarak zordu diye düşünüyorum. süre başlı başına bir problem zaten. son yarım saatte hiç bakmadığım 20 soru vardı. yapamadıklarıma dönüp bakma fırsatım pek olmadı. fizikten giren varsa yeşillendirebilirsiniz dostlar.