şükela:  tümü | bugün
 • japonca'da yaşlı teyze yani yaşı artık 50-60'ı geçmiş insanlara hitap edilirken kullanılan nazekaet gösterici bir üslup.
 • japonca teyze/hala anlamına da geldiği gibi ortaya yaşlı kadınlara seslenme biçimidir. (bkz: hanım teyze)

  daha yaşlı kadınlar için kullanılan terimse obaasan'dır. (bkz: haminne)
 • bir catering firması

  internet sitesi

  firma hakkında bilgi:

  iki oğul fuat ve nihat aslanoba burada yetişti. sonraki yıllarda büyük kardeş fuat aslanoba lezzet lokantası’nı geliştirmeyi; küçük kardeş nihat aslanoba ise erikli memba suyu’nu işletmeyi üstlendi.

  lezzet lokantası’nın 1969’da açılan merkez bankası bursa şubesi ile artan taşıma yemek hizmeti, diğer kuruluşlardan gelen talepleri karşılamak için başlatılan yeni yatırımlarla kurumsallaşarak endüstriye dönüştü. bursa demirtaş organize sanayi bölgesi’nde 7 bin metrekare kapalı alana sahip, türkiye’de hazır yemek sektöründe en yüksek kapasiteli ve en modern tesis olan obasan yemek fabrikası kuruldu. uluslararası standartlarda makine ve ekipmalarla donatılmış, gıda üretimine uygun alt yapı ve fiziksel özelliklere sahip obasan bursa fabrikası, deneyimli personeli ve özel olarak yemek taşımak üzere tasarlanmış sevkiyat filosu ile, bursa ve çevresinde her gün binlerce kişiye taşıma yemek hizmeti götürmekte ve farklı ihtiyaçları karşılamak, taleplere cevap vermek üzere, firmaların mutfaklarında yerinde yemek üretimi hizmeti (uydu mutfak) vermektedir.

  obasan bursa’da kazanılan deneyim ve başarının yerel sınırlar dışına ulaşması ile istanbul bölge müdürlüğü açıldı ve kısa sürede türkiye ekonomisine yön veren firmalaradan oluşan bir müşteri portföyüne sahip oldu. bu başarının ardından obasan gebze yemek fabrikası’nın temelleri atıldı. gebze ve istanbul çevresindeki başarılı atılımların ve bilecik ve eskişehir’in önde gelen sanayii işletmelerindeki obasan yerinde üretim tesislerinin ardından, 2003 yılında gebze plastikçiler organize sanayi bölgesi’nde 5 bin metrekarelik arazi üzerine 3.750 metrekare kapalı alana ve 25 bin kişi / gün yemek üretim kapasitesine sahip obasan gebze yemek fabrikası, obasan bursa’nın ortaya koyduğu yüksek standardı her alanda daha da geliştirdi.

  2006 yılına gelindiğinde ise bursa gemlik serbest bölgesi’nden 2.200 metrekare serbest alana sahip 10 bin kişi / gün üretim kapasiteli 3. yemek fabrikasını faaliyete geçiren obasan böylece sektördeki gücünü de kanıtlamış oldu.

  bayrağı devralan 3. kuşak, obasan performansını sürekli geliştirerek “lezzet geleneği”ni yarınlara taşımayı hedefliyor.

  rakamlarla obasan:
  - türkiye çapında 9 şehirde faaliyet
  - 1.750 istihdamla,
  - 650 müşteriye, 825 farklı lokasyonda hizmet
  - günlük 100 bin öğün yemek hizmeti
  - yıllık 25 milyon öğün yemek hizmeti
 • çalışanlarını iliğine kadar sömüren, asgari ücretle günde 8 yerine 10 (on) saat çalıştıran üstüne üstlük gece 1 de "iş var" diyerek "herkes gelecek" diyerek uykusuz dinlenmeden işçileri mesaiye çağıran yemek şirketi.

  insan sömürmeden zengin olunamayacağının bir diğer örneği.
 • geçen günlerde müfettişlerin denetledikleri ve çalışanları dinledikleri catering firması. ancak, herhangi bir değişiklik yok çalışanların çalışma düzenlerinde.

  sabah altıda kalkıp akşam altıda eve girebiliyor asgari ücretle çalışan işçiler ve yalnızca cumartesi günü dinlenebiliyorlar.

  çalışanlar sindiriliyor, sesleri çıkarmaları engelleniyor. asgari ücretle iliklerine kadar sömürülüyorlar.
 • 1 mayısta işçilerini işe çağıran alçak şirket.